Jump to content

Mazda 3 alma arefesindeyim (2004-2009)

quaresma06

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aranıza yeni katıldım..bu sıralar mazda 3 araştırmaktayım şu ana arabam yok daha önce titanium fiesta ve 2004 astra classic vardı..Saçma sapan bir araba piyasası olan bir ülkede bir de benim gibi pinpirikli iseniz ister istemez her arabayı bir şeylerden eliyorsunuz..29 yaşında memurum sportif sedan ve dizel bir araç aradım başta fakat standartlarımı aşıyor sonra mazda 3 denk geldi fakat klasik ön yargı herkeste ne yapacaksın o fiyata şu var lafları her yerde bu sefer kulakları tıkadım ve kararlı gibiyim daha iyi alternatif bulana kadar..25000 tl gibi bir bütçe ayırdım..siz değerli forum üyelerine sormak istediğim sorularım var.

1-araç dinamik olacak ama 2009 modellerde touring diye bir seçenek var o daha mı full eğer ki öyle ise artıları neler.mesela çok artıları var diyelim borçlanıp almaya değer mi çünkü en az 4 sene bineceğim araca ve kredi falan değil az borçla..

2-ilanlara güven olmuyor biliyorsunuz 1,6 touringlerin çoğunda yokuş desteği işaretlenmiş fakat zannımca yok bilgisi olan paylaşsın lütfen..

3-bu araç hangi yıl  makyaj geçirdi çok fark var mı? kırmızı stoplar daha hoşuma gidiyor herkese saygım var ama bana şahin gibi geliyor diğer stoplar..

4-araçta yağmur-far vs sensörler olan bir paket mevcut mu? açıkcası o kadar önemli değilde fiesta full dü kolaya alıştık her halde

5-yıllarca ankaradan dışarıda gurbette olan biri olarak ömrüm uzun yolda geçti ve bu yüzden yalıtıma önem veriyorm sonuçta c sınıfı bir araçtan çok büyük beklenti olamamalı fakat sınıfına göre nasıl ve ekstra yalıtım yaptırarak olumlu sonuç olan var mı?

herkese saygılar sevgiler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Hoş geldiniz Allah kolaylık versin. Aynı zamanda rakibiz ben de sizin gibi arefedeyim ama bayramı göremedim bir türlü:). o pinpiriklilik bende de var çok tutulan bir araçta daha rahat davranıyorsunuz hem alternatif çok hem de memnun kalmazsanız satmak daha kolay ama mazda da haliyle daha dikatli davranmak gerekiyor. Temizi üzmez derler ama sıkıntılısı da çok baş ağrıtır her araçta olduğu gibi.

Donanımla ilgili sorularınızı üstadlar cevaplar touring dediğiniz eski kasalarda comfort modeli yani dolu olan değil.  ilanlara aldırmayın birçok dynamic model comfort veya touring diye verilebiliyo.

aylardır piyasayı araştırıyorum maalesef 25 bine 2005 in üzerinde temiz araç bulmanız imkansız gibi bir şey. 2004-2005 bulabilirsiniz kırmızı stop dediğiniz 2004 kasalarda olan sanırım makyajsız olanda yani 2005 te de makyajsız olanlar var ama 2005 yılında makyajlanmış diye biliyorum 2007 yılında tekrar makyajlandı heralde yanlışım varsa bu konuda kullanıcı arkadaşlar gerekli aydınlatmaları yaparlar zaten.

Ben de 25 bin olsun diye başladım ama zorunluluktan 30 bine kadar çıkmayı da göze aldım artık. Pinpirikli davranmamaya da çalışıyorum ama ilan çıkmıyo her çıkan ilana bakıyorum günlük bir tane filan ilan çıkmaya başladı artık iyice sıkıldım eski ilanlara dönmeye başladım yüksek fiyat isteyip de haftalardır bekleyen arkadaşlarla tekrar müzakere ediyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle Allah kolaylık versin ikinizide. Çok zor durumdasınız. Geçen sene bu zamanlar aynı durumdaydık. Ailem ve dostlarım neler söylediler. Başka araç mı yok neden mazda? Şöyle açıklıyım nedenimi. Binicisi farklı, takıntısız kişilerdi binicileri. Araçları çok güzeldi ama hiç mazdasıyla hava atan görmedim. Güzel ama havalı değil. Sanki mütevazilik için üretilmişti araç. Kısacası farklı olmak, sürüye uymamak için mazda aldım. Sonrasını ne siz sorun ne ben anlatayım. Aracı kullanan, yan koltuğa oturan herkes öve öve bitiremedi. En çok karşı çıkan babam direksiyona bir kere oturdu. 'Emir şaka bir yana bu fiyata süper araba almışsın, çok güzel aracın' dediği anda bitmişti olayım. Neden ondan duyma güzel ? Kendisi tempra, elentra, a4, sorento, x5. Her türden aracı olmuştur.

Gel gelelim 2. El konusuna. Şu anda bende araştırmadayım. Çünkü 3 ay önce bir kazada kaybettim mazdamı:(. Şimdi belki yönetici ve site müdavimi abilerim kızacak açıklamalarıma ama tutamıcam kendimi. Biraz daha sabredin derim. Yeni kasa geldiğinde fiyatı yüksek tutmazlarsa 2. Eller mecbur düşecek. Şu anda mazda 6 fiyatına mazda 3 ler satılıyor. Tamam araç bu fiyat eder bu doğru. Ancak yeni kasa 55.000 gibi bi fiyata satılirsa fiyatların 40-45 binlerden 35-40 binlere ineceğini düşünüyorum. Dolayısıyla sizin araştırdığınız modellerde etkilenecek. Aceleniz yoksa bekleyin derim. Tabi en önemlisi yeni kasanın fiyatı olacak!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1-araç dinamik olacak ama 2009 modellerde touring diye bir seçenek var o daha mı full eğer ki öyle ise artıları neler.mesela çok artıları var diyelim borçlanıp almaya değer mi çünkü en az 4 sene bineceğim araca ve kredi falan değil az borçla..

2007-2008 Dynamic ile 2009 eski kasa touring aynı model. 2007 yılında makyajlandı, mesela teybe cdden mp3 çalar eklendi.

2-ilanlara güven olmuyor biliyorsunuz 1,6 touringlerin çoğunda yokuş desteği işaretlenmiş fakat zannımca yok bilgisi olan paylaşsın lütfen..

Yokuş kalkış destek sistemi, gerçekte çok farklı bir özellik ve çok çok az sayıda araçta var, çoğunlukla da ticari araçlarda var. Otomatik vitesli araçlarda, otomatik vitesin doğası gereği var. Bir de elektronik park frenli araçlarda, aracı her durumda el freniyle kaldırıyormuş gibi bir sistem olduğu için bir sonuç olarak bu özellik var. Mazda 3lerde otomatik vites varsa, yokuşta geri kaymıyor, bu nedenle işaretliyorlar.

3-bu araç hangi yıl  makyaj geçirdi çok fark var mı? kırmızı stoplar daha hoşuma gidiyor herkese saygım var ama bana şahin gibi geliyor diğer stoplar..

2007de makyaj geçirdi. mp3 özelliği, arkada reflektör falan geldi. wayback machine sitesinden www.mazda.com.tr adresini kontrol ederek farklara ulaşabilirsiniz.

4-araçta yağmur-far vs sensörler olan bir paket mevcut mu? açıkcası o kadar önemli değilde fiesta full dü kolaya alıştık her halde

Sensörler yok, bu sensörleri ayrıca taktırabilirsiniz ama benim tavsiyem, sadece far sensörü takılması. Yağmur sensörünün çok iyi birşey olduğunu düşünmüyorum.

Japon araçlarında, bu tip gösteriş detayları yer almaz, Japonlarda araç dolululuğundan kasıt, iç aksamlardır, mesela 4 hava yastıklı bir mazda modeli yoktur, Mazda'da hava yastığı en az 6dır, o da en küçük araç olan Mazda 2'de. Hayattaki tüketici hava yastığını görmez, öndeki gündüz ledlerini görür, bu nedenle gider 2 hava yastıklı ama havalı aracı alıp biner. Öldüğü zaman eksik hava yastıklarını görür o zaman.

5-yıllarca ankaradan dışarıda gurbette olan biri olarak ömrüm uzun yolda geçti ve bu yüzden yalıtıma önem veriyorm sonuçta c sınıfı bir araçtan çok büyük beklenti olamamalı fakat sınıfına göre nasıl ve ekstra yalıtım yaptırarak olumlu sonuç olan var mı?

Benim araçta yalıtım var, yüksek hızlarda yine yol sesi geliyor. Yalnız manual araçlarda, motor sesinin yalıtılmış olması, vites değişimi için sürekli devir ekranına bakmayı zorunlu kılıyor, motor sesi yalıtılmamış olsaydı, ben motor sesinden vites değiştirmem gerektiği zamanı anlayabilecektim.

Yeni kasanın çıkışıyla Mazda ikinci elinin etkileneceğini düşünmüyorum. Mazda ikinci elde tutulan bir araç değil, ikinci ele çıktığı anda değer kaybeden bir araç. Bunun sebebi, Türkiye çapında yeterli servis hizmeti olmaması. Yeni kasanın çıkışıyla, 2010-2013 kasaların ikinci elinde bir fiyat düşüşü olacaktır ama öyle 10 bin lira civarında olmaz. 2004-2009 kasa ise zaten 25-30 aralığında ve bu kasanın fiyat düzeyinde değişim olmayacaktır. Bir piyasa kuralı olarak, fiyat eğrilerinde alt düzeyde değişim her zaman çok çok azdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hoş geldiniz,

hayırlısı olur inşallah,

kullanıcıları bilir, mazda da özellikle de son yıllarda, güvenlikle ilgili tüm detaylar standart tır.

aksesuarlarla ilgili olarak versiyonları itibarı ile donanımlarda değişiklik gösterir, bu da bence keyfe kederdir, dolayısı ile önce güvenlik dedikten ve kesenizi kontrol ettikten sonra donanımı ve üst versiyonlara doğru yolculuğa çıkılır.

değerlendirmeler böyle yapılmalı bence, önce güvenlik sonra detaylar.

selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

honda ve Toyota kullanmış biri olarak mazda kalite ve sağlamlık olarak bir adım önde ve gösterişli dikkat çeken bi araç kendine has bi ruhu var, motor performans olarak  hondayı aratıyor vtec 2 vardı bende Toyota gibi öküz gibi bağırmıyor en azından ama kötüde diil çoğu kişi Mazdaları bilmiyor dün bilader kullandı öve öve bitiremiyor piyasada fazla bulunmayan bi araç ikinci eli yok diye bişi yok sadece bulmak zor, resimdeki aracı alalı 1 ay oldu haziran gibi satma ihtimalim var Allah nasip ederse yarım kalan evi bitiricem niyetlendik bakalım buradan haberdar ederim hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle herkese teşekkür ederim bilgileriniz aydınlattı beni..özelikle DonQuichotte abi her soruma cevap vermiş sağolasın..lpg subap olayını okudum ve bilgilendim acıkcası artık her firmada var bu sorun o yüzden kafama takmıyorum ama öncelikli hedefim lpgsiz alıp ileride veya hemen kaliteli bir lpg montajı yaptırmak..bir de şunu sorma istiyorum vw grupta bir dsg sorunsalıdır gidiyor acaba otomatik mazda da bu tarz kronik bir sıkıntı var mı? ayrıca çok yaktığı doğru mu yani çok yakıyor derken manuele göre ne kadar bir fark var acaba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aranıza yeni katıldım..bu sıralar mazda 3 araştırmaktayım şu ana arabam yok daha önce titanium fiesta ve 2004 astra classic vardı..Saçma sapan bir araba piyasası olan bir ülkede bir de benim gibi pinpirikli iseniz ister istemez her arabayı bir şeylerden eliyorsunuz..29 yaşında memurum sportif sedan ve dizel bir araç aradım başta fakat standartlarımı aşıyor sonra mazda 3 denk geldi fakat klasik ön yargı herkeste ne yapacaksın o fiyata şu var lafları her yerde bu sefer kulakları tıkadım ve kararlı gibiyim daha iyi alternatif bulana kadar..25000 tl gibi bir bütçe ayırdım..siz değerli forum üyelerine sormak istediğim sorularım var.

herkese saygılar sevgiler...

Merhaba, öncelikler aramıza hoşgeldiniz. Ben sizin gibi daha önce ön yargıları olan çok kişiyle karşılaştım ancak kendileri araçları ne zaman ki kullanmaya başladılar, çoğu bir daha markalarını değiştiremedi. Mazda bence iyi bir tercih. Çünkü bu aracın fiyatına bu kadar dolu ve bu kadar KALİTELİ araç alma şansınız yok bence.

Sorularınızı bildiğim kadarıyla cevaplıyayım...

1-Mazda 3 ler 2005in ağustos ayı sonunda piyasaya çıkan ve 2006 da çıkan modellerinde sadece stoplarını seffaflaştırdı. 2007nin sonunda ise facelift dediğimiz makyajlı kasaya dönüştü. 25 kalem ince detay değiştirildi araç üzerinde. Makyajsız kasalarla çok fark olduğunu düşüyorum ben şahsen. Koltuk kalitesine varıncaya kadar birçok değişiklik var.Bu kasanın dynamic modeli 2009 da ise adını touring olarak değiştirdi. Touring de ise sadece iç konsolda pianoblack kaplama özelliği ve cd mp3 desteği mevcutttur. Birde piyasada az olan touring sportlar vardır. Bu araçlar biraz daha farklıdır bunlarda ise optitron gösterge 17'' jant led li stoplar ve yağmur far sensörü mevcuttur. 2009 un sonunda ise bu araçların kasası değişti ve 2009 yeni mazda 3 touring  / impressive paketleri geldi. İmpressive biraz daha özellikli modeli. 

2- Mazda3 lerin hiçbir modelinde yokuş kalkış desteği yoktur. Çünkü buna gerek yoktur. Bu araçlar zaten tam otomatik şanzuman olduğu için yokuşlarda yarı otomatik araçlar gibi geri kaydırma yapmaz. İlanlarda geri kaydırma yapmadığını ifade etmek için işaretleyenler işaretlemiş olabilir.

3- Birinci açıklamamda bu soruyu cevapladığımı düşünüyorum.

4- Aracın yağmur far sensörü sadece 2009 model eski kasa mazda3 lerin touring sport paketlerinin bazılarında var. Yeni kasa mazda 3 lerin touring ve İmpressive modellerinde ise standart sunuluyor.

5- Sizinde dedğiniz gibi bu sınıfta aslında beklentiyi çok da yüksek tutmamak gerekir. Yine honda ve toyota dan daha az ses aldığını söyleyebiliriz. Bu sınıfta yalıtım konusunda başarıyı en iyi almanlar yakalıyor. Ancak bu araçta da yalıtım yapıp başarı yakalamış çok müşterim ve arkadaşım var. Yalıtım meselesi ayrıca parantez açılması gereken bir konu. Benim kullandığım yalıtımlı mazda 3 neredeyse mazda 6 dan bile daha sessizdi diyebilirim. Yaklaşık maliyeti bundan 6 sene önce 3500TL ye mal olmuştu ama çok başarılıydı.

Ben senelerce mazda 3 satmış ve kulanmış biri olarak mazda 3 ün ikinci el piyasasının olmadığına ve değer kaybettiğine inanmıyorum. Çünkü ortada bir gerçek var. Her marka aracın model yılı bir yaş daha eskiyince  fiyatı düşer. Ortalama %2 ile %3 arası her sene düşer. Ancak mazdalarda bu olmuyor ve çok yavaş oluyor. Mazda 3 lerin çoğu sıfır satıldığı rakamların üzerinde satılıyor.  Araçlarının ilk sahibi olanların çoğu bilir. Mazda 2 lerin çoğu sıfırnda aldığı rakamlardan yükseğe satılıyor. Çoğu modellerde çok az kayıp hatta bazı modellerde kar bile etmiştir biniciler. Geçen sene araçların piyasası ne idi şimdi ne oldu veya daha önceki senelerle de kıyaslayın farkı göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba, öncelikler aramıza hoşgeldiniz. Ben sizin gibi daha önce ön yargıları olan çok kişiyle karşılaştım ancak kendileri araçları ne zaman ki kullanmaya başladılar, çoğu bir daha markalarını değiştiremedi. Mazda bence iyi bir tercih. Çünkü bu aracın fiyatına bu kadar dolu ve bu kadar KALİTELİ araç alma şansınız yok bence.

Sorularınızı bildiğim kadarıyla cevaplıyayım...

1-Mazda 3 ler 2005in ağustos ayı sonunda piyasaya çıkan ve 2006 da çıkan modellerinde sadece stoplarını seffaflaştırdı. 2007nin sonunda ise facelift dediğimiz makyajlı kasaya dönüştü. 25 kalem ince detay değiştirildi araç üzerinde. Makyajsız kasalarla çok fark olduğunu düşüyorum ben şahsen. Koltuk kalitesine varıncaya kadar birçok değişiklik var.Bu kasanın dynamic modeli 2009 da ise adını touring olarak değiştirdi. Touring de ise sadece iç konsolda pianoblack kaplama özelliği ve cd mp3 desteği mevcutttur. Birde piyasada az olan touring sportlar vardır. Bu araçlar biraz daha farklıdır bunlarda ise optitron gösterge 17'' jant led li stoplar ve yağmur far sensörü mevcuttur. 2009 un sonunda ise bu araçların kasası değişti ve 2009 yeni mazda 3 touring  / impressive paketleri geldi. İmpressive biraz daha özellikli modeli. 

2- Mazda3 lerin hiçbir modelinde yokuş kalkış desteği yoktur. Çünkü buna gerek yoktur. Bu araçlar zaten tam otomatik şanzuman olduğu için yokuşlarda yarı otomatik araçlar gibi geri kaydırma yapmaz. İlanlarda geri kaydırma yapmadığını ifade etmek için işaretleyenler işaretlemiş olabilir.

3- Birinci açıklamamda bu soruyu cevapladığımı düşünüyorum.

4- Aracın yağmur far sensörü sadece 2009 model eski kasa mazda3 lerin touring sport paketlerinin bazılarında var. Yeni kasa mazda 3 lerin touring ve İmpressive modellerinde ise standart sunuluyor.

5- Sizinde dedğiniz gibi bu sınıfta aslında beklentiyi çok da yüksek tutmamak gerekir. Yine honda ve toyota dan daha az ses aldığını söyleyebiliriz. Bu sınıfta yalıtım konusunda başarıyı en iyi almanlar yakalıyor. Ancak bu araçta da yalıtım yapıp başarı yakalamış çok müşterim ve arkadaşım var. Yalıtım meselesi ayrıca parantez açılması gereken bir konu. Benim kullandığım yalıtımlı mazda 3 neredeyse mazda 6 dan bile daha sessizdi diyebilirim. Yaklaşık maliyeti bundan 6 sene önce 3500TL ye mal olmuştu ama çok başarılıydı.

Ben senelerce mazda 3 satmış ve kulanmış biri olarak mazda 3 ün ikinci el piyasasının olmadığına ve değer kaybettiğine inanmıyorum. Çünkü ortada bir gerçek var. Her marka aracın model yılı bir yaş daha eskiyince  fiyatı düşer. Ortalama %2 ile %3 arası her sene düşer. Ancak mazdalarda bu olmuyor ve çok yavaş oluyor. Mazda 3 lerin çoğu sıfır satıldığı rakamların üzerinde satılıyor.  Araçlarının ilk sahibi olanların çoğu bilir. Mazda 2 lerin çoğu sıfırnda aldığı rakamlardan yükseğe satılıyor. Çoğu modellerde çok az kayıp hatta bazı modellerde kar bile etmiştir biniciler. Geçen sene araçların piyasası ne idi şimdi ne oldu veya daha önceki senelerle de kıyaslayın farkı göreceksiniz.

Çok teşekkürler gerçekten çok açıklayıcı bir yazı olmuş ellerinize sağlık. 2007 makyajlıyla 2006 kasa arasında çok fark var mı? Ne gibi farklar olduğunu zahmet olmazsa belirtir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

- Ön Tamponun Yeni Formu

- Ön Tampon Yeni Izgarası

- Ön amblem daha büyük

- Ön panjur krom

- Alaşım jantlar değişti

- Arka stoplar daha da şeffaf

- Arka Tampon Yeni

- Arka Kedi Gözü Yeni

- Arka Tamponda Bagaj Açmak için el girecek yuva

- Yeni Vites Topuzu

- Yeni Konsol Rengi

- Konsol rengiyle uyumlu Direksiyon düğmeleri

- Yeni Gösterge Paneli

- Krom kolon aksesuarı

- Nano koltuk döşemeleri

- Diğer yolcular için emniyet kemeri uyarı sistemi

Ben bu araçlar çıktığında sıfırını satıyordum. Elimize gelen Facelift formunda 25 adet kalem değişikliği vardı. Orada tabi çok küçük detaylarda vardı. benim aklıma gelenler bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için teşekkürler..uzun zamandır foruma girip yazı yazma imkanım olmuyor insa üstü çalışma sistemiyle çalıştığım için nete fazla vakit ayıramıyorum..yazılanlardan sonra bayağı bir tatmin oldum acıkcası..muhtemelen 2007-2009 arası bir araba alırım ve mümkünse siyah olur..mazdaya her gecen gün daha da ısındım..mazda sitesindeki mazda hikayeleri izledikten sonra hayran oldum gitgide..2000 nüfuslu bir köyden bozma ilçede çalıştığım için çevremde mazda görmem imkansız yoksa bir an önce arabayı incelemek istiyorum..aracı almak mayısa ertelendi..hem ekonomik hem de bir kaç sebepten ama mayıstan da öteye gitmez erteleme..hem bakarsın yeni kasa fiyatları etkiler..etkilemese de önemli değil de şerbet olur üstüne..aykut kardeş verdiğin bilgiler için sağol mazda mühendisi verirdi senin dışında bu bilgiyi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için teşekkürler..uzun zamandır foruma girip yazı yazma imkanım olmuyor insa üstü çalışma sistemiyle çalıştığım için nete fazla vakit ayıramıyorum..yazılanlardan sonra bayağı bir tatmin oldum acıkcası..muhtemelen 2007-2009 arası bir araba alırım ve mümkünse siyah olur..mazdaya her gecen gün daha da ısındım..mazda sitesindeki mazda hikayeleri izledikten sonra hayran oldum gitgide..2000 nüfuslu bir köyden bozma ilçede çalıştığım için çevremde mazda görmem imkansız yoksa bir an önce arabayı incelemek istiyorum..aracı almak mayısa ertelendi..hem ekonomik hem de bir kaç sebepten ama mayıstan da öteye gitmez erteleme..hem bakarsın yeni kasa fiyatları etkiler..etkilemese de önemli değil de şerbet olur üstüne..aykut kardeş verdiğin bilgiler için sağol mazda mühendisi verirdi senin dışında bu bilgiyi..

Ne demek, estağfurullah ben piyasanın sürekli içerisinde içerisinde olduğum için bildiğim kadarını söyledim. Yine yardımcı olabileceğim birşey olursa yanıtlarım ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çevremde insanlara nisan-mayıs gibi araç alacağım dedim..ve tabiki mazda düşünüyorum dedim tepkileri anlatamam size ve ayrıca bana onun yerine diyerek şu olur dedikleri ve benim de kafamı karıştıran araçları sizine paylaşarak..hem iki araçta da deneyimi olup da karşılaştırma yapacak hem de önerileri olanlardan fikirlerini dinlemek isterim..

1- focus 2 ghia 2005-2008 dizel bu araç mazdaya estetik olarak yanaşamaz bile fakat dizel olması kafamı karıştırıyor açıkcası

2-mondeo ghia 2.0 tdci orta kasa bu araç kullandım 2 km kadar hızlanmaları falan süper geldi..

ben mazdayı cok beğendim 2007ü2009 arası aklımda olan fakat dizel olmaması kafamı çok karıştırıyor onun dışında arabaya eksi verdiğim bir yan yok tabiki bütçeme göre..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arefeyi gören bayrama da ulaşır. Ben 2009 touring kullanıyorum çok memnunum, gönlüne göre bulursun dilerim.

abi inşaallah bulurum da touringler pahalı biraz dynamic olur olacaksa...o da 2007-2008

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...