saltug

Mazda3 İlk Harekette Gelen Ses

Sabahları motor soğukken gelen, 1-2 dakika sonra kaybolan bir ses duyuyor musunuz?

Bende aldığım günden beri var o yüzden servise gitmedim, ama son zamanlarda biraz arttı.

Bir de araba ilk çalışırken diğer arabalarda olmayan metalik bir ses geliyor. Bilmem fark ettiniz mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sabahları motor soğukken arabayı çalıştırdıktan sonra çok düşük hızlarda (site içinde) ağır ağır 20km nin altında giderken pervane sesine benzeyen bir ses geliyor ve 1-2 dakika sonra kayboluyor.

Neredeyse aldığım günden beri var o yüzden servise gitmedim, ama son zamanlarda biraz arttı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sabahları özellikle kış ayları yani bu günlerde ilk çalıştırmada dizel sesinden daha fazla ses bile duymanız çok normal ... 0.750 devire kadar inmesini bekliyorum ben hiç gaza falan basmadan ... sonra yola koyuluyorum Allahın izniyle ... otomatik şanzıman da duyulan normal bir sestir o ... ama hepsinde var sorun değil yani :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motor soğukken ! adı altında motor ısınmadan o mavi uyarı ışığı sönmeden gelen sesler çok normal bence takılcak bir şey değil ... artmasının sebebi ise kış ayındayız malum havalar soğuk bundandır yani ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motor soğuk veya sıcak bilemem ama haftasonu mazda servisinde öğrendim, arabayı ile çalıştırıp 20-22 km hıza gelince gelen ses ABS nin kendisini çek etme sesiymiş arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı ses bende de var. son bir kaç gündür var. daha önce yoktu.

iç sıcaklık sensör fanı sesi değil, motordan geliyor. ilk başlarda her durumda var, bir süre sonra rölantide ses kesilmiş oluyor, viteste devam ediyor, daha sonra viteste iken de ses kesiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bahsettiğim ses rolantide gelmiyor. Sabah ilk çalıştırdıktan sonra düşük hızda giderken pervane sesine benzer bir ses. Daha önce de vardı ama belli belirsizdi, bu kış bariz bir şekilde duyuluyor. 1-2 dakika içinde kesiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet, özellikle vitesteyken, ilk hareketten sonra gaza çok az basınca duyuluyor. 1 bilemedin 2 dakika sürüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Duyurular===>Etkinlikler===>Diğer Şehirler===> Mazda3 İlk Harekette Gelen Ses

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Burada da oluyor ilk çalıştırmada, ısınınca ses kesiliyor. Ben de tereddüt etmiştim ilk duyduğumda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araçtaki ses, şarj dinamosundan geliyor. Cumartesi sabahı sanayi yolu göründü bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.