Jump to content

Mazda 3, Volvo s40 ya da 2014 Mazda 3 ?

findori

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar kısa bir süre içinde maksimum 45 bin tlye kadar araba alacağım inşallah. İki tane tercihim vardı; dizel mazda3 touring ve dizel volvo s40. Ancak mazda baysiyle yaptığım görüşmede yeni kasa mazda 3ü de aklıma soktu benzinli olmasına rağmen 

Bayideki yetkili bana '' mart ayında skyactive teknolojili mazda 3 ler satışa sunulacak, en düşük donanımlı aracın fiyatı 48 bin tl olacak ve 100 kmde yaklaşık 5 litre benzin yakacak'' dedi. Ben de zaten yeni kasa mazda 3 ün dış görünütüsüne hayran kalmıştım o yüzden kafam karıştı.

Ama yine de ben düşük kmli 2011-2013 model dizel mazda 3 almak istiyorum öncelikli olarak. Ama ikinci eli biraz ürkütmüyor değil. O yüzden aklımda ikinci plan olarak volvo s40 var. Onun da ikinci eli çok kuvvetli olmasa da mazdadan daha çok olduğunu biliyorum piyasada en azından. Ama 45 bin liraya alacağım volvo 2008-2009 model ve kmsi en az 70 bin civarında olacak ve şu an s40 üretilmiyor  :nea:

Siz olsanız ne yapardınız benim yerimde ?  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olsaydım senin yerinde;

Yıllık 50-60 bin km yapmıyorsam hiç bir şekilde dizel araca yönelmem, ayrıca mazda; dizel motoru PSA'dan alıyor ve kendilerinden nefret boyutundadır duygularım (fransız olmaları nedeniyle)

Volvo'nun hem parça hem servis ücretleri normal seviyelerde olmadığı için ve çok sevmeme rağmen istemezdim... Prestijli olabilir ama Mazda3 gibi havası hiç olmadı benim nazarımda...

İmkanım varsa yeni kasa mazda3 almayı en mantıklı bulurdum... Ancak; şimdi 45 bin liradan fazla param yoksa ve borca girmek istemiyorsam; 2010-2011 model düşük kilometreli impressive alır geçerdim.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşımda volvo s40 vardı. 109hp dizel olanıydı ve servisin kazığından ve aracın bol arızasından bıkıp sattı ve bi daha asla dedi.

burda mazdacılara danışmayın biz hastasıyız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşımda volvo s40 vardı. 109hp dizel olanıydı ve servisin kazığından ve aracın bol arızasından bıkıp sattı ve bi daha asla dedi.

burda mazdacılara danışmayın biz hastasıyız :)

Hastalıktan öte, biz mazda sahibiyiz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kısa bir süre içinde maksimum 45 bin tlye kadar araba alacağım inşallah. İki tane tercihim vardı; dizel mazda3 touring ve dizel volvo s40. Ancak mazda baysiyle yaptığım görüşmede yeni kasa mazda 3ü de aklıma soktu benzinli olmasına rağmen 

Bayideki yetkili bana '' mart ayında skyactive teknolojili mazda 3 ler satışa sunulacak, en düşük donanımlı aracın fiyatı 48 bin tl olacak ve 100 kmde yaklaşık 5 litre benzin yakacak'' dedi. Ben de zaten yeni kasa mazda 3 ün dış görünütüsüne hayran kalmıştım o yüzden kafam karıştı.

Ama yine de ben düşük kmli 2011-2013 model dizel mazda 3 almak istiyorum öncelikli olarak. Ama ikinci eli biraz ürkütmüyor değil. O yüzden aklımda ikinci plan olarak volvo s40 var. Onun da ikinci eli çok kuvvetli olmasa da mazdadan daha çok olduğunu biliyorum piyasada en azından. Ama 45 bin liraya alacağım volvo 2008-2009 model ve kmsi en az 70 bin civarında olacak ve şu an s40 üretilmiyor  :nea:

Siz olsanız ne yapardınız benim yerimde ?  :hi:

mazda 3 dizel ve volvo s40 dizel ayni motoru kullaniyor bilginize

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volvo s40 hakkında çok şikayet duyuyorum. Çok arıza hikayeleri duyuyorum tabi ne kadar gerçektir bilinmez. Klima arızasıymış, plastiğin erkenden soyulmasıymış vs..

0 km mazda3 almak ne kadar mantıklı bilemem ama daha uzun yıllarca mazda, piyasası olmayan araba diye anılır bence. 0 a 50li rakamları bağlamaktansa ikinci elden dizel mazda3 alıp rahat rahat kullanmak daha iyi bir seçim olurdu bence.

Üzerindeki ford-psa yapimi dizel motor çok iyi bir motordur zaten ama temiz bakılmamışsa bir takım problemler çıkarabiliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hastalıktan öte, biz mazda sahibiyiz...

Yok yok hastayiz :)

Servis ucretleri sorun degilse volvo guzel secenek. Ancak 70 bin kmlerdeki dizel volvo surpriz sorun cikarmamasi icin iyice kontrol ettirmek lazim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakınımdaki çoğu insan mazda alma dediği için aslında volvo 40 ı alternatif olarak buldum. s40 ilanlarına bakıyorum cidden çok şık araba. ama sonra favorilere eklediğim mazda ilanlarını görünce beni benden alıyor yine mazda  :)

Çokbüyük bir ihtimal mazda 3 dizel alacağım ama yeni kasa mazda piyasaya sürülünce şu anki mazdaların fiyatında çok değişme olur mu  ondan çekiniyorum biraz. Gerçi aldığım zaman en az 4 yıl binerim diye düşünüyorum mazdaya, o yüzden fazla kafaya takmamak belki en iyisi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olsaydım senin yerinde;

Yıllık 50-60 bin km yapmıyorsam hiç bir şekilde dizel araca yönelmem, ayrıca mazda; dizel motoru PSA'dan alıyor ve kendilerinden nefret boyutundadır duygularım (fransız olmaları nedeniyle)

Volvo'nun hem parça hem servis ücretleri normal seviyelerde olmadığı için ve çok sevmeme rağmen istemezdim... Prestijli olabilir ama Mazda3 gibi havası hiç olmadı benim nazarımda...

İmkanım varsa yeni kasa mazda3 almayı en mantıklı bulurdum... Ancak; şimdi 45 bin liradan fazla param yoksa ve borca girmek istemiyorsam; 2010-2011 model düşük kilometreli impressive alır geçerdim.

Yılda 50-60 bin km yapmam ama 20 bin civarı yapacağımı düşünüyorum. Bir de istanbulda çok kullanacağım aracı şehir içinde o yüzden benzinli araçla uğraşmak istemiyorum.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.mazdaclubtr.com/21032/mazda3-mu-volvo-s40-mi-yoksa-yeni-jetta-dizel-mi-yoksa-yeni-astra-mi/

yukarıda linkini verdiğim konuya da bir göz atın derim.

Bu başlığı okumuştum daha önce. Zaten forumda mazda 3 ile ilgili okumadığım başlık kalmadı gibi. Bir de sizlere sormak istedim, deneyimli mazda kullanıcılarına, sahiplerine ve hastalarına  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakınımdaki çoğu insan mazda alma dediği için aslında volvo 40 ı alternatif olarak buldum. s40 ilanlarına bakıyorum cidden çok şık araba. ama sonra favorilere eklediğim mazda ilanlarını görünce beni benden alıyor yine mazda  :)

Çokbüyük bir ihtimal mazda 3 dizel alacağım ama yeni kasa mazda piyasaya sürülünce şu anki mazdaların fiyatında çok değişme olur mu  ondan çekiniyorum biraz. Gerçi aldığım zaman en az 4 yıl binerim diye düşünüyorum mazdaya, o yüzden fazla kafaya takmamak belki en iyisi :)

hoş geldiniz.

Öncelikle hayırlısı olsun, ancak s 40 aldığınızda, aklınızdaki  mzd 3 ü görünce cızzzzz edecekse yüreğiniz, ?????? hiç bir şeye kulak asma al bir mzd 3 dizel dere tepe tepe kullan bence, sonra. 2014 sky mzd 3 deki 48. tl lik fiyat orada kalmıyacakki, bunun kaskosu var, trafik i var, vs vs dolayısı ile ona göre değerlendirmek lazım. diye düşünüyorum.

selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hoş geldiniz.

Öncelikle hayırlısı olsun, ancak s 40 aldığınızda, aklınızdaki  mzd 3 ü görünce cızzzzz edecekse yüreğiniz, ?????? hiç bir şeye kulak asma al bir mzd 3 dizel dere tepe tepe kullan bence, sonra. 2014 sky mzd 3 deki 48. tl lik fiyat orada kalmıyacakki, bunun kaskosu var, trafik i var, vs vs dolayısı ile ona göre değerlendirmek lazım. diye düşünüyorum.

selamlar.

Cız edecek vallahi yüreğim  :'(  o yüzden en güzeli dediğiniz gibi yapmak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 zaten her türlü s40tan daha kaliteli bir araç. Saçma sapan içcilik ve malzemeden kaynaklanan sıkıntılar duyuyorum  S40 hakkında. Garantisi bitmiş olacak zaten boşuna masraf açabilir. Mazda3 kusursuzluğu ile ünlenmiş bir araba

İkisinin üzerinde aynı motor var ama biri daha yazmış eğer kötü bakılmışsa 70.000den sonra problemler çıkarabiliyor. Onun dışında çok canlı bir motor. Uzun yıllarca farklı araçlarda kullandık performans ve ekonomik olarak başarılı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yıllık 20 bin kilometreyi benzin ile yapmak ekonomik olmaz, dizelin temizini bulabilmen biraz da kısmet işi gibi... Yeni kasalar çıktığında çoğu mazda sahibi aracını değiştirme eğilimine girebilir diye düşünüyorum.

Elindeki para ile lpg'li impressive bulabilirsin, 2-3 yıl kullanıp yeni kasaya geçebilirsin. Ya da; yeni kasayı bekleyip borçlanarak alabilirsin, fakat 48 bin lira taban fiyatlı mazda'nın donanım olarak seni tatmin edip etmemesi de var... En dolusu tahminen 65-70 bin aralığında olur...

Çevrende mazda sahibi olmayan veya kullanmamış kime sorsan sana "mazda alınmaz, parçası pahalı, servisi pahalı vs.vs." şeyler söylerler, bu kişilere çok fazla itibar etme ve mazdayı kullananlara danış derim...

Aracı; İstanbul için düşünüyorsan muhakkak ilk tercihin otomatik olsun.

Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 bin km altı için benzin.

20-35 bin km altı için lpg.

35 bin üstü için dizel.

20 bin km' de dizel ile benzinli farkı çok çok azalır. Dizel araçlar motor soğukken çok fazla yakar. 10 bin km yapan biri günde 27 km yapar. Bunun için arabasına sabah ve akşam saatlerinde bindiğini varsayarsanız motor soğuk halde 13' er km gidiyor demektir. Zaten 3-4 km'ye kadar motor soğuk çalışacaktır, haliyle dizelde bir depo ile 700 km bile göremez.

25 bin km kullanan birisi günde 68 km yapar. Dizele uygun gibi görünse de bunun için biçilmiş kaftan lpg'dir. Bakımları daha ucuz, yakıt tüketimi daha az olur. 100 bin km/4 yılda bir de subab sorunu çıkar; ederi 1.500-2.000 civarındadır.

35 bin üstü için kesinlikle dizel olmalı. Yılda 50-60 bin km yapan birisi günde 150-170 km yol yapar. Lpg bu kadar yoğun çalışırsa sıcaklıktan ötürü subab problemi erkenden peydah olabilir. 100 bin km olarak düşünülen bu sorun 50-60 bin km'lere kadar düşebilir. Bir de o kadar uzun yol yapan biri de devirli kullanmak ister; lpg' de herkesin bildiği üzere yüksek devirler pek de önerilmez, tın tın kullanmak gerekir.

Bence de benzinli al, kafan kulağın rahat etsin. Zaten günümüz de motorin ile benzin arasında pek de fiyat farkı yok ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...