secomazda

Gösterge Paneli Aydınlatma Problemi

Arkadaşlar merhaba...benim 2004 mazda hb sport comfort aracım var...bir problemim ile ilgili görüş ve fikirlerinizi almak istiyorum...bugün aracımı stop ettiğimde sadece hız bölümü göstergesi-motor devir gösterge ve yanındaki harareret ve benzin göstergelerinin olduğu kısımların aydınlatmları sönmüyor....kontağı çıkardım bütün kısa far sinyalaler vb...her şey normal konumda olmasına rağmen göstergeler sönmüyor hatta bazen hızlı şekilde kısık yanıp sönüyor...diğer herşey normal çalışıyor...aracı çalıştırdığımda kkısa farları açtığımda bütün göstergeler normal çalışıyor uzunlarda normal yanıyor yani aracın herşeyi normal...tekrar stop ediyorum kontağı çıkarıyorum yine gösterge lambaları sönmüyor...akü kutup başının bişr tanesini söküp tekrar takdım yine aynı..arabayı çalıştırıp biraz dolaşıp geldim yine her şey normal çalılşıyor fakat stop ettiğimde aynı problemmm...problem ne  olabilir...şimdiden herkese teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öncelikle tanışma mesajınızda isim ve meslek bilgilerini ekleyin yoksa kurallar gereği mesajlarınız silinir...

Soruna gelecek olursak; muhtemelen şase (kısa devre) yapan kablolar vardır, sistem fazla akım çekmediği için sigortası atmıyordur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Soru kendiliğinden düzeldi. Büyük bir ihtimalle sinyal kolunda bi iade vardı bugün aracımla dolaşırken düzeldi. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İade yanlış oldu şase yazacaktım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.