Jump to content

Polen Değişimi ve Antibakteriyel Temizleyici Kullanımı?

DonQuichotte
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Güvendiğim ustam, haftasonları bu işe zaman ayıramadığından bunu kendim yapmak zorundayım.

Polen filtresi ile würth antibakteriyel klima temizleyici aldım.

Karbon filtre bulamadım. Serviste de yoktu. İnternette de bulamadım. Y.dışı sitelerde var ancak çok geç gelecek. Bunu yurtiçinde nasıl temin edebilirim?

Klima temizleyici, anladığım kadarıyla klimanın su tahliye çıkışından içeri sıkılıyor. Bu da aracın altında. Aracı lifte kaldırmadan bunu kullanabileceğim bir başka yer var mı?

Klima temizleyiciyi kullanırken, polen filtresi takılı mı olmalı? Takılı olmaması gerekiyorsa, sigorta tablasını iki defa sök tak yapmam gerekecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Würth'ü nasıl kullanılacağını üzerinden veya sitesinden okuyunuz. Yoksa ortalıkta bilgi, distribitörüne de ulaşabilirsiniz. Youtube da çeşitli videolar var, belki bilgilendirici olur.

Bunun dışında yeşil filtreye ulaşmanızı öneririm, markaya özel olmasa bile dış ölçülerine göre de ürün bulabilirler.

http://www.yesilfiltre.com/arac-filtre-urunleri/58-mazda-polen-filtre.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Polen filtresinin yeri nerede? 2006 mazda 3 sedan icin polen filtresi degisimini gosteren bir video veya fotograf mevcutmu elinizde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Polen filtresinin yeri nerede? 2006 mazda 3 sedan icin polen filtresi degisimini gosteren bir video veya fotograf mevcutmu elinizde

Forumda araştırırsan var... Bir yerlerde görmüştüm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün iş yerinde biraz müsaittim ve polen filtrelerini kontrol edeyim dedim. Resmen aracın ciğerini söktüm :) Torpidoyu, sigorta kutusunu fln sökerek buluyorsun polen filtresini. Ama eğlenceliydi. Ben söktüm biraz hava tuttum ve yerine taktım tekrar.

Youtube mazda 3 cabin filter change diye aratırsan bulabilirsin.

epODgr.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında torpidoyu sökmeye çok da gerek yok. sadece sigorta tablası, demiri ve polen filtresi kapağı sökülürse yetiyor. o durumda kafayı biraz eğmek gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün iş yerinde biraz müsaittim ve polen filtrelerini kontrol edeyim dedim. Resmen aracın ciğerini söktüm :) Torpidoyu, sigorta kutusunu fln sökerek buluyorsun polen filtresini. Ama eğlenceliydi. Ben söktüm biraz hava tuttum ve yerine taktım tekrar.

Youtube mazda 3 cabin filter change diye aratırsan bulabilirsin.

Fotoğraf boyutu amma büyükmüş  :) Videoyu buldum teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakıma gittiğim ustamın beni görünce yüzü asılıyor.

tek sebebi polen filtresi.

eğer kendiniz değiştirebiliyorsanız artık tüm mekanik aksamı dağıtıp toparlayabilecek ustalığa ulaşmışsınız demektir.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakıma gittiğim ustamın beni görünce yüzü asılıyor.

tek sebebi polen filtresi.

eğer kendiniz değiştirebiliyorsanız artık tüm mekanik aksamı dağıtıp toparlayabilecek ustalığa ulaşmışsınız demektir.

:)

bir önceki 10bin bakımında değiştirilmişti polen filtresi.Sökerken farkettim torpido alt sağ klipsini takmamış servisteki usta toplarken. Tıkırtı patırtı yapmadı ama canım sıkıldı o halde görünce.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

arkadaşlar bugün arabamın polen filtresini söktüm temizledim ve yerine taktım.hiçbir sıkıntı yaşamadım.çok kolaymış.servise gidip dünya kadar para bayılmaya hiç gerek yok..arabamın modeli 2004 .mazda 323  otomatik vites.

polen filtresi torpidonuzun kapağını yandaki tırnaklardan kurtarıp aşağı doğru alıyorsunuz.toplamda 4 tırnak var.üstte 2 tane yarım açılması için.alttada torpidoyu tutan kısım.kapağı söktükten sonra karşınıza kare bir kutu çıkacak siyah renkte.el fenerinizi alıp  o kutunun altına dikkatlice baktığınızda metal bir parça yani bir braket var.1 adet somun ile tutturmuşlar.onu anahtarla söküyorsunuz.zaten o braket sizin filtrenizin kapağını sabit tutan braket.söktükten sonra zaten ince uzun plastik bir kapak gelecek eliniz.onuda çıkarttıktan sonra zaten filtreleri görebilirsiniz.önce sizden taraftakini aşağı doğru dikkatlice çekip çıkartın.sonra diğerini önce kaydırarak deliğin hizasına getirin ve aşağı doğru dikkatlice asılarak çekin.filtreler toplamda 2 adet.sonra kaynar suda onları bi güzel deterjan ve çamaşır suyuyla güzelce fırçalayın:) kurutun ve yerine monte edin ...bu kadar:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım.bi süre öyle idare edeceğim.sonra internetten siparişini verir  servise getirmeden kendim yerine takabilirim..önemli olan benim için yerini bulp değiştirebilmek.hepinizin fikrine saygılıyım.tşk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

elinize sağlık anladığım kadarıyla forumdaki birçok üye gibi aynı düşüncelere sahip araç kullanıcılarıyız

benimde bu konuda bir sorum olacaktı aracım 98 model 323 1.8 motor klimalı bende polen filtresinin bulunup bulunmadığı konusunda fikrim yok

her klimalı araçda polen filtresi olmadığı şeklinde okuyup duymuşluğum var ama bizim araçlarda durum nedir bilemiyorum

sanayi esnafına gidipde ustam bunun polen filtresi varmı bir bakarmısın demeyede açıkçası utanıyorum bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa cevaplayabilirlerse sevinirim

sanayiye gidip esnafada

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bursada "yeşil filtre" var. 20TL altina herseyi bulursunuz. Beşevler sanayi yada küçük sanayi diye geçer. Bilgi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Bursada "yeşil filtre" var. 20TL altina herseyi bulursunuz. Beşevler sanayi yada küçük sanayi diye geçer. Bilgi.

Süper bilgi, hem şirket hem kendi aracım için düşünüyordum, mutaka uğrayacağım , hapşırmaktan canım çıktı 2 aydır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Süper bilgi, hem şirket hem kendi aracım için düşünüyordum, mutaka uğrayacağım , hapşırmaktan canım çıktı 2 aydır :)

Poleni değiştirmek çok zor denilebilir. Torpido ve altı sökülüyordu yanlış hatırlamıyorsam, yukarıda abartı şeklinde bir fotoğraf bulunmakta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...