hakanemre23

1993 Model 626 Otomatikten Manuel Şanzımana Dönüştürülmüş, Herhangi Bir Problem Olur mu?

(92-97) mazda 626 otomatik şanzımandan manuele dönmüş herhangi bir problem yaratırmı

yasal olarak ve makanik olarak?

bazıları geçmişte otomatik şanzıman olduğu için motor yorulmamıştır diye yorumlar yapıyolar

sizin fikriniz nedir sayın abilerim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

daha önce tüvtürk de muayeneye girmişse sorun olur.Muameleciden ..... çıkartılıp muayeneye gidilmesi lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sanırım girmemiş muayene yapıldıktan sonra şanzıman değişmiş, arkadaşın ruhsata baktık otomotik gibi bir ibarede yer almıyo

tekrar muayeneye girdiğinden tüvtürk olumsuz bişey çıkartırmı veya herhangi bi belge evrak istermi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet dostum tüvtürk kayıtlarında otomatik gözüküyor , o yüzden manuel olduğu gözükünce problem olacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

anladım peki ne yapılması gerekiyor muayeneden geçmesi için

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben  birara ben de otomatikten manuele geçmiş bir araba kullanmıştım. Benden önceki sahibi aracın projesini falan çizdirmiş ve yeniden muayene girmiş. Fakat aradan neredeyse 8 yıl geçti şimdi uygulama nasıldır bilmiyorum fakat bana kalırsa bu normal bi şey değik. Yani otomatikten manuele geçme olayı. Çünkü ben aracı servise götürdüğümde bir usta bana otomatiğin yakıt stratejisinin, ivmelenmesinin beyninin, manuelden farklı olduğunu bunun iyi bir şey olmadığını söylemişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

projeyi ne kadara çizdirmiş acaba, bizde bi makine mühendisinin gerekli projeyi çizebileceğini duyduk.

arkadaşın yakıt konusunda şikayeti yok diğer 626 lar gibi yaktığını söylüyor

kış şartlarında şehir içi 30 krş yakıyor dedi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla benim aldığım arkadaş 2004 te yapmış o işlemi. Bilmiyorum, ozaman da merak edip sormamıştım galiba ama proje oldukça detaylı ve uzun bir projeydi. 250 tl den aşağı olacağını pek tahmin etmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

nerde kim yapıyor bilginiz varmı peki hocam biz makina mühendisleri odasından falan duyduk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Muayene istasyonları bilirler, veya trafiğe sorun onlarda biliriler lakin, oto vitesin herşeyi farklıdır, aynı araç olsada pek çok değişken var arabada, umarım problem çıkmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yaklaşık 1 senedir sorunsuz kullanıyor, bilirkişiler şanzımanın motorla bi alakası yok şanzıman aktarma organı diye yorum yapıyolar

muayne istasyonunda çalışan bi personelle konuşmuş arkadaş bize daha önce bi araç gelmedi sorun olmaz sanırım geçer muauyneden demiş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ruhsatta AT veya Otomatik şeklinde ibare varsa muayenede sorun olur... Ruhsatta böyle bir ibare yoksa sorun olmaz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ruhsatına bakmış otımatik diye hiç bir ibare yer almıyormuş veli abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ruhsatına bakmış otımatik diye hiç bir ibare yer almıyormuş veli abi

Yasal olarak sorun olmaz, fakat mekanik olarak nedir ne değildir bilemem...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler abi bilgilendirme için

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.