emrduman

Yağmur Sensörü Çıldırdı!!!

Selam Arkadaşlar. Selam vermek için illâki bir sorunum olması gerekti. Kusura bakmayın.

Ön cam değişiminden sonra yağmur sensörüm bir türlü tat vermedi. Ya azıcık suya son sürat çalışıyor. Ya da sağanak yağmur yağsa bile hiç çalışmıyor. Çalışmadığında sensöre dokunuyorum. 10 sn kadar çalışıp tekrar duruyor. Servise bakıma gittiğimde bunu da söyledim. Orda beni yalancı çıkardı. ertesi gün yine aynı. Tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim. Saygılar herkese...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam aynı sorun benim bir arkadaşımında başına gelmişti , hatta kendisi forumada kayıtlı

kullanıcı adı : Silgi

kendisine sorarsan sana daha net bilgi verir , onun arabada da yağmur sensörü kafasına göre çalışıp duruyordu yağmur yağsada yağmasada , sanırım ön camın sensörlerle birlikte tamamen değişmesi gerekiyor orjinali ile çünkü bizim arçlarda sensör ön cama entegre olarak gelen parçaları var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam aynı sorun benim bir arkadaşımında başına gelmişti , hatta kendisi forumada kayıtlı

kullanıcı adı : Silgi

kendisine sorarsan sana daha net bilgi verir , onun arabada da yağmur sensörü kafasına göre çalışıp duruyordu yağmur yağsada yağmasada , sanırım ön camın sensörlerle birlikte tamamen değişmesi gerekiyor orjinali ile çünkü bizim arçlarda sensör ön cama entegre olarak gelen parçaları var

Evet aynı soruna benzer sıkıntı benim araçta da olmuştu, hatta kasislerde bile çalışıyordu benim ki. Servis ilk önce sensörlerin olduğu kapağı değişti yine olmadı en sonunda komple değiştiler. Sensörler ön cama monteli olduğu için komple ön camla birlikte değişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet aynı soruna benzer sıkıntı benim araçta da olmuştu, hatta kasislerde bile çalışıyordu benim ki. Servis ilk önce sensörlerin olduğu kapağı değişti yine olmadı en sonunda komple değiştiler. Sensörler ön cama monteli olduğu için komple ön camla birlikte değişti.

Arkadaş sorununu yazdığında bu aklıma geldi fakat, yazmaya elim varmamıştı... Felaket tellalı konumuna düşmek istemedim...

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İşimiz var desenize. Neysa Hayırlısı bakalım. Cevaplar için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İşimiz var desenize. Neysa Hayırlısı bakalım. Cevaplar için teşekkürler.

Çözüme kavuşursan bizleri de bilgilendirmeyi unutma... Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çözüme kavuşursan bizleri de bilgilendirmeyi unutma... Kolay gelsin.

Umarım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şu yağmurlu günlerde çözüme kavuşmayı çok isterdim. Ama yakın zamanda uğraşamam galiba. Sonuca varırsam bilgilendiririm İnşAllah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.