Jump to content

Sağ Ön Koltuk Arkasında, Bilinmeyen Su Birikintisi.

necoxx
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sabah tam kizimi arka koltuģa bindirecekken sağ koltugun arkasinda su oldugunu farkettim.Herhalde dedim su şisesinin kapagı açık kaldı döküldü.Şişe aradım bulamadım.Īyice baktığımda koltuğun altındaki havalandırmanın etrafının ve altının suyla dolu olduğunu gôrdüm.Sizce sebebi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakınında bir servis varsa uğra hemen ücretsiz kontrol ederler tahminimce..en kötü sanayi de iyi bir ustaya sor daha sağlıklı yorum yapabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın herhangi bir kazası yok izmirde çok yağmur yağmıştı acaba su birikintisi içine girmiş olabilir kapıdan servise gideceğim çünkü tavanda herhangi bir yerde su izi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tam olarak suyun biriktiği yeri anlamadım ben , sağ ön koltuğun arkası zaten arkada oturanların ayak bıraktığı yer, vede genelde oradaki su birikintisine ya kapı fitilleri yada arka stoplardan sızan su sebep olur, diyeceksinizki stoplardan nasıl giriyor su ; su arka stoptan bagajda kenarlara doğru doluyor vede frenleme esnasında bir ileri bir geri o kısma kadar akıyor, arka koltukları sökünüz altında  su birikmesi varsa stoplardır, bağajı iyice kontrol ediniz, kenarlarda su yürümesi varmı bakınız, oralar temiz ise kapı fitilleri olasılığı yüksek,  unutmadan cam falan açık kalmış olmasın, buda bir ihtimaldir, bundanda emin olunuz, geçmiş olsun.  Eğer stoplar ise hemen söküp dağıtmayınız, iç kısımdan stop vidalarının boşluğunu alınız gevşeme vede contanın eskimesi defrome olması bu soruna sebep olur sadece vidaları sıkmak bile sorunun çözebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı bugün servise bıraktım sizin söylediğiniz gibi stop lambalarının oraya bakmaları söyledim. Sonucu sizle buradan paylaşacağım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün arabayaı servise bıraktım.Öğleden sonra aradılar ön taraftaki hava kanalları tıkalıymış(ot ve bunun gibi sebeplerden) o yuzden ön taraftan arkaya doğru ilerlemiş gibi şeyler söylediler araba iki gün kalacakmış izalasyon süngerlerini kurutacaklarmış.Benden ilk önce 450 lira istediler daha sonra arabanın garantisi devam ettiğini söyledim.Kayıtlarda garanti bitti felan dedi yetkili ruhsatına bakın dedim tescil tarihi haziran 2011 görünüyor dedi tamam biz hallederiz felan dedi.Şimdi izmirdeki arkadaşlara sorum olacak Yeni otomotiv nasıl bir servis sizce? Ben hala noofearr arkasımın savına katılıyorum bence o su stoplardan giren yagmur suyu idi çünkü ben baya su boşalttım bez yardımıyla hava kanallarının kapalı olup okadar su yapması hiç inandırıcı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servise de güvenemez olduk nasıl bir ülke haline geldik anlamadım yaa..biz nasıl yaşıyoruz bilmiyorum her şeyimiz tesadüf heralde..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya ben şimdi adamları suçlamak istemiyorum daha önceki bakımdada diskleri değiştirelim dediler dışarda ustaya sordum bu diskler değiştirilrmi dedi.Valla dediğiniz gibi kime güveneceğiz bende bilmiyorum.İzmir de tek servis olması bizi birz zorunlu kılıyor garanti devam ediyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her zaman aynı yanılgıya düşüyoruz... Servis konusu tercih meselesidir, aracın garantisi devam ediyorsa zorunluluktur...

Garanti kapsamında işlem yapılıyorsa zaten mağduriyet giderilmiş oluyor, değilse sizden istenilen fiyatı öğrenirsiniz ve ya tercih edersiniz ya da etmezsiniz...

Bilmediğimiz bir konu hakkında birilerini kötülemek veya acaba? demek hoş değil...

Ben hiç gitmediğim bir servis hakkında; sırf bir şeyleri değişsin önerisine sanayiden usta gereksiz diyor diye nasıl kötü diyebilirim... Veya çok iyidir diyebilirim...

Geçmiş olsun... Bilgilendirme için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla başıma gelen birkaç şey daha oldu ama dediğiniz gibi kimseyi kötülemeyelim.Aydındaki servis nasıl acaba bilgi verirmisiniz? yakın olduğu için oraya gidebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla başıma gelen birkaç şey daha oldu ama dediğiniz gibi kimseyi kötülemeyelim.Aydındaki servis nasıl acaba bilgi verirmisiniz? yakın olduğu için oraya gidebilirim.

Aydın'da yetkili servis yok ama Muğla servisini gözü kapalı tavsiye ederim... Önünden geçsen bile vazgeçemezsin o kadar eminim...

:D

Not; ciddiyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün arabayaı servise bıraktım.Öğleden sonra aradılar ön taraftaki hava kanalları tıkalıymış(ot ve bunun gibi sebeplerden) o yuzden ön taraftan arkaya doğru ilerlemiş gibi şeyler söylediler araba iki gün kalacakmış izalasyon süngerlerini kurutacaklarmış.Benden ilk önce 450 lira istediler daha sonra arabanın garantisi devam ettiğini söyledim.Kayıtlarda garanti bitti felan dedi yetkili ruhsatına bakın dedim tescil tarihi haziran 2011 görünüyor dedi tamam biz hallederiz felan dedi.Şimdi izmirdeki arkadaşlara sorum olacak Yeni otomotiv nasıl bir servis sizce? Ben hala noofearr arkasımın savına katılıyorum bence o su stoplardan giren yagmur suyu idi çünkü ben baya su boşalttım bez yardımıyla hava kanallarının kapalı olup okadar su yapması hiç inandırıcı değil.

Kanalların tıkanması bu kadar su almasına sebep olamaz, almazda zaten çok çok orada kurur buharlaşır gider, servis konuyu garatiden hallederse sorun yok , bırakın halletsinler , tıkalı olma durumu olsun, onların dediği olsun, :);)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilmediğimiz bir konu hakkında birilerini kötülemek veya acaba? demek hoş değil...

abi ben genele hitap ettim şu servis kötü şu iyi diye değil yanlış anlaşılmasın..servisler hakkında hep duyuyoruz bu tip muhabbetleri o bakımdan yani..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

su tahliye kanallarının tıkanması buna sebep olur, her yağmurda orada su birikir, ve çok fazla olur, aynı sorun bmw aracımda başıma geldi ön sağ koltuğun altı sürekli su oluyordu sorunu çözemedim , döşemeci çözdü, aracın sunroof tahliye kanalı tıkanmış ve dışarı akamayan su direk kpltuk altına inmiş, sorun kesinlikle bu fakat tahliye kanalını açmak çok kolay, uygun alet ile hemen açarlar, burdan bütün arkadaşlara  tavsiyem aracınızda biriken yaprak, tal  ve bunu gibi benzeri şewyleri kanalları tıkamadan temizlemeniz, sizede geçmiş olsun.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı bugün servisten aldım. Sorununum halloldu tekrar sordum kanallardaki problemden dolayı mı diye evet dediler hatta  silecek ayarı yanlış yapılmıştı tekrar duzelttiler. Bir sonraki yağmurdan sonra takip edicem artık. Garantiden yaptılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler... Aracını ağaç altlarına park ediyorsan tıkanma bundan kaynaklı olabilir, başka türlü mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı bugün servisten aldım. Sorununum halloldu tekrar sordum kanallardaki problemden dolayı mı diye evet dediler hatta  silecek ayarı yanlış yapılmıştı tekrar duzelttiler. Bir sonraki yağmurdan sonra takip edicem artık. Garantiden yaptılar.

Geçmiş olsun, problemim çözüldüğüne sevindim.

su tahliye kanallarının tıkanması buna sebep olur, her yağmurda orada su birikir, ve çok fazla olur, aynı sorun bmw aracımda başıma geldi ön sağ koltuğun altı sürekli su oluyordu sorunu çözemedim , döşemeci çözdü, aracın sunroof tahliye kanalı tıkanmış ve dışarı akamayan su direk kpltuk altına inmiş, sorun kesinlikle bu fakat tahliye kanalını açmak çok kolay, uygun alet ile hemen açarlar, burdan bütün arkadaşlara  tavsiyem aracınızda biriken yaprak, tal  ve bunu gibi benzeri şewyleri kanalları tıkamadan temizlemeniz, sizede geçmiş olsun.....

Tam olarak bu kanallar aracın dışındaki suyu tekrar dışarıya tahliye etmiyormu, içeriye nerden sızıyor, böle bir durumda tıkanmasına sebep yokki, her halükarda gene sızdırır. Ben bir araba markasının fabrikasını izlemiştim bir programda , genelde bu su tahliyeler tek parça hortumlardan oluşuyor tıkandığındada buradan akmayacak gene aracın dışında kalacaktır, nerden alıyor peki suyu, bilgilemek amacıyla soruyorum çünkü şideetli yağmurlarda tıkanmasına gerek yok açıkken bile tahliye edemeyecektir, o halde niye su almıyor peki, ilginç gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...