Jump to content

Hava Filtresi Kutusu lazım

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Aracıma filtre takılırken hava filtresi kutusunun sağ tarafındaki tutma çengelleri kırılmış. Soldakiler sağlam ama sağ tarafı vida ile tutturduk. Ama hava işi sağlıklı olmalı.

Kutunun çıkmasına 300 lira diyen de var. Kime satacaklarsa.

Alternatif olarak ne yapabilirim? Açık hava filtresi gibi bişey mi uydursam?

post-2857-141695298217_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sattığım araçta vida ile tutturulmuştu, iyi sıktıktan sonra bir şey olmuyor... O kadar parayı iki çengel için o para verilmez...

Açık hava filtre uygulamasını kesinlikle tavsiye etmiyorum... Hava akışmetre ve diğer problemlere kucak açmış olursun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de çatlak var. Usta sökmeye çalışırken çatlattı lakin tanıdık olduğu için ses edemedim. Bir ara sordum soruşturdum. En uygun 150 tl dediler. Almaktan vazgeçtim. Fakat ebay da bir ara 50 dolar civarı görmüştüm galiba. Air filter case yada box olarak aratın bulursunuz. neden o kadar pahalı olduğuna da aklım ermedi zaten. Altı üstü plastik kapak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ebayde var ama kargosu çok pahalı. Maalesef uydurma bir çözüm bulacağız.

Ci-Va-Ta

:)

Hava alır diye düşünüyorsan slikon yapabilirsin... Ama sorun olmuyor emin olabilirsin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ci-Va-Ta

:)

Hava alır diye düşünüyorsan slikon yapabilirsin... Ama sorun olmuyor emin olabilirsin...

Hafta sonu ci-va-ta dışında bir çözüm bulmaya çalışacağım :)

Aşağıdaki linte ilk fotoğrafa yakından bakınca kutu ile kapağının geçmeli olan bölümü bende kırık. O şekil bişey uydurabilirsem güzel olacak.

http://www.ebay.com/itm/9802-19982002-MAZDA-626-4CYL-AIR-INTAKE-CLEANER-FILTER-BOX-O27-D-/400626235488

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kırık olan bölüme dikelemsine bir akıllı vida at bişey olmaz , araç zaten lpg li ise uzun süre kucalamazsınız zaten ama olurda açacak olursan ustayı uyarmayı unutmayınız , yoksa geri kalanıda kırılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o kısımların içine ince vida atacaksınız bir nevi iskelet gibi sunfixi kıvamına getirip vidaların üstünden sıvayın şekil verin beton gibi olur tamamen el becerisi :)

El becerisi dedin mi, o benim. Hafta sonu deneyeceğim. Öneri için sağol.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan arkadaşımızın önerisi doğrultusunda sunfix ile kırılmış olan parçayı yeniden oluşturdum. Şimdilik sorun yok. Önerisi için tekrar teşekkürler.

Bu arada bu sunfix acayip bişey. İleride diş dolgusu için bile kullanabilirim :)

xEog7A.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Harika olmuş, paylaşım için teşekkürler... Hani şu üç boyutlu yazıcılar var ya; çizmiş olduğun parçayı sana imal edilmiş olarak çıkartıp veriyor...

Anladığım kadarıyla Sunfix öyle bir şey !!

:P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eline sağlık sayın lupara, gerekeni yapmışsınız, bu arada ilgili kimyasalı öğrendiğimiz iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sunfix candır dolgu yap parça yapıştır şekil ver zımpara yap boya yap çok kullanışlı. Motor bloğunu onaranlar var düşünün :)

Yok artık !!

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...