Jump to content

Görünürde Bir Şey Yok Ama Tampon İçeri Gömülmüş :(

kuzey55
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dün bi totoyata hafiften arkadan vurdum. yol yapım çalışmasından dolayı 2 şeride düşmüş şehir içi kalabalık yolda oldu bu. çıkıp baktığımda tamponda hiçbir çizilme bile yoktu içim rahatladı ha keza toyotada da bişey yoktu binip devam ettik. az önce kapıdaydım kaputu açtım kapatmaya çalışırken kapanmadı sonra dikkatli bakınca tamponun hafiften 3 milim kadar arkaya kaydığını bununda sağ ön tampon uzantısını hafif kabattığını gördüm sanırım tamponu tutan demirler eğilmiş bunun bize masrafı ne olur? deli olucam ya tamponda çizik bile yok ama içeri kaymış :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• İlhan

3

• domestos

6

• kuzey55

16

• mimar2125

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

gördüğünüz gibi ön tampon yan tarafı sıkıştırıp dışa bombe yaptırmış

KZbLd0.jpg

burda yan tarafın kaputtan uzaklaştığı görülüyor

KlakWk.jpg

bunu kaça yaptırırız ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

59 kişi bakmış 1 kişi bırak fiyatla ilgili yorum yazmayı, bir geçmiş olsun yazma gereği bile duymamış e o zaman bu forumda durmanın anlamı da gereğide yok size iyi günler kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun kardeş..fiyat konusunda bir bilgim yok..kaza olaylarına çok üzülüyorum ya yazık günah..Allah beterinden korusun..servisle görüşmen gerekecek..maliyetine göre kaskoyu bozarsın yada bozmazsın karar senin..umarım kasko vardır tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

59 kişi bakmış 1 kişi bırak fiyatla ilgili yorum yazmayı, bir geçmiş olsun yazma gereği bile duymamış e o zaman bu forumda durmanın anlamı da gereğide yok size iyi günler kazasız belasız sürüşler dilerim.

Öncelikli olarak geçmişler olsun. Allah beterinden cümlemizi korusun. Konuyu açtığınız dönemin Yeni 2014 Skyactiv Mazda3 konusuna denk gelmesinden dolayı. Açmış olduğunuz konu gözden kaçmış olsa gerek. Şu an tüm ilgi alaka bahsi geçen konuda. Öyle ki foruma üye olmayan ziyaretçi sayısı da çok şu sıralar.

59 kişi bakmış bir kişi bile yorum yapmamış demişsiniz. Kendinizce siteminizde haklı olabilirsiniz. Ama bu durumunda teknik bir açıklaması var. Üyelerimiz foruma üye oluyor. Fakat konulara mesaj yazabilmesi için. Tanışma bölümünde tanışma mesajı yayınlamaları gerekiyor. Lakin forumda üye olup tanışma mesajı yayınlamayıp. Sıfır mesaja sahip, hiç mesaj yayınlamamış. Binlerce üyemiz var. Yani o görüntüleyen 59 kişiden bir kısmı, bu bahsi geçen üyeler olabilir.

Diğer bir kısım bakıp inceleyen. Ama fikir sahibi olmayan..

Diğer bir kısım duyarsız olan.

Diğer bir kısım konunuzu gözden kaçırıp görmeyen. Örneğin ben görmemişim, fark etmemişim. İşin ilginçi domestos Veli abi bile fark etmemiş olsa gerek. Yoksa muhakkak yazardı kendisi..Bu tip konularda oldukça duyarlıdır.

Gelelim şimdi çuvaldızı da biraz kendimize batıralım. Konu başlığı seçiminiz yeterli değil bence. Konu başlığı mesaj içeriğini özetlemeli. Şu başlıkla kaza yaptığınız anlaşılmıyor.

Aradan henüz 2 gün geçmiş. Bu foruma üye herkes bir şekilde iş, güç, okul, vs. bir takım şeyler ile meşgul. Foruma her daim uğrama imkanı olmayanlar var.

O yüzden bence bu kadar sitemkar ve alıngan olmayın. Bu forum sayesine o kadar çok kişi problemini çözmüştür ki. Şu durumda ben de size sadece foruma işiniz düşünce gelip konu açıyorsunuz demiş olsam..Sizce ne kadar doğru yada etik olur !!

Herkesin kararına, fikrine yada olmayan fikrine saygı duymak lazım.

Karar sizin..ama hızlı ve yanlış alınmış bir karar derim, şahsi fikrim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumu takip ediyorsan beni bilirsin, mutlaka bir şeyler yazarım... Ben konuyu görmedim (nasıl olduysa) normalde görmemem de imkansız ama nasıl güme gitmiş anlayamadım.

Kendi adıma özür diler, büyük geçmiş olsun dileklerimi iletirim... Tabi bu aramızda kalman için yeterliyse...

Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon saça plastik pernolar ile tutturuluyor. Bazı yerlerde de vida olabilir. Bu plastik pernolar sanırım 4-5TL idi adedi. onlar kasılmıştır belki.

?

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olabilir, hatta kuvvetle muhtemeldir böyle basit bir şey olması..

Diğer yandan bazı arkadaşlar burasının bir forum olduğunu unutup kapasitemizin üzerinde şeyler bekliyorlar, ekspertiz yapabilenler varsa aramızda zaten sigorta şirketlerinin listesindedirler veya bu işin ustasıdırlar kendi mekanları vardır..

Ama foto üzerinden ekspertiz, hem de daha sökülmemiş tamponun dış fotosu üzerinden böyle ufak bir şeyin ekspertizi ? Bunu yapabilen insanevladı var mıdır bilemiyorum açıkçası, ben kendi adıma o fotolarda hiçbir şey görmüyorum, anlamıyorum.

Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun. Çok büyük ihtimalle tampon braketinde kırık vardır. Bana göre tampon iç demirlerinin yamulması (sizin anlattığınıza göre çizik dahi olmadan) imkansız gibi birşey. Sorun büyük ihtimalle tampon braketindedir. O da atla deve değil tanesi 20-30 TL bişey olması lazım. 2 side değişse işçilikle birlikte 100-150 tl civarı bişey olur. Tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam çok geçmiş olsun öncelikle. Konu hakkında bilgi sahibi değilim fakat tahminimce (küçük bir kaza yapmıştım) iyi şekilde 15-200 tl ye gözden , elden geçirilir diye tahmin ediyorum. Allah beterinden sakınsın hocam...  :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim sitemime cevap yazan arkadaşlar. siz cevap yazdığınıza göre zaten bu sözlerin hiçbiri size değil. görmediğinizi söylüyorsunuz yani bu demek oluyor ki benim bahsettiğim 59 kişi içerisinde değilsiniz o zaman üzerinize alınacak bir durum yok. ben bir başlık açarım 1 hafta kimse bakmaz o zaman derim ki insanlar meşgul ama bakıp bir geçmiş olsun demek de çok zor olmasa gerek. ben samsundayım samsunda orjinal mazda servisi yok kasko var ama bu kadar basit bişey için kaskoyu sokmak istemiyorum hem kazasızlığı kaybetmemek adına hemde yarın satarken önden tamponan işlem gördü yazısı çıkmasın diye zira bu insanları yanıltabilir. benim aldığım fiyat genel bir firma kasko firmamın anlaşmalı olduğu yere cepten yaptırsam 200 lira dediler. erbeyler mazda servise sordum özel mazda servisi onlar bakmadan bişey diyemeyiz belki fazla belki az olur dediler. içinde başka yerlere hasar verip vermediğini bilemeyiz dediler. bu bana biraz öpme taktiği gibi geldi kararsızım şu an yaptırmaya göndermedim. sanırım herhangi bir kaportacı da bu hasarı rahatlıkla giderebilecektir (tabi başka bir sorunumuz yoksa olay sadece tamponsa) samsundan tanıdıkları olan bi abimle cumartesi gidip göstericem bide bakalım hayırlsı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazı kasko poliçeleri mini onarım adı altında hizmet veriyor ve hasarsızlık indirimine halel gelmiyor... Araştır istersen...

Bir de; aracın ile yaptığın bu ilk kaza mıydı??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araçla yaptığım ilk kaza değil daha önce onarımlık 2 olay oldu ama onlarda bu seferki gibi kayda değer şeyler değildi birinde pazar yerinde park halindeyken birileri ön yolcu kapısına yüzeysel sürtmüştü herhangi bir onarım olmadan sadece boya yapıldı ki fotosu bende var.

ikincisinde de başka bir şehire gitmiştim arabayı çevirmek için ön tarafı iki bina arasına çevireyim dedim. meğer oraya araba girmesin diye yere 25-30 cm lik bir demir çakmışlar o demir tamponun altını şiş deliği gibi inceden delmişti onu yaptırdım.

yani arabanın 1 yüzeysel boyası bide plastiğinde onarım var. şu güne kadar ağzıma haram lokma sokmadım. yukardaki yazımıda yanlış anlamayın ben arabayı satarken sorun yaşamamak adına cepten yaptırıcam ama bu satacağım adama olanı söylemicem demek değil. gelir konşuruz herşeyini söylerim icabında yaptırdığım yere gideriz ustası anlatır benden yana sorun yok. sadece ilk etapta kasko kaydında çıkmasın istiyorum benim 200 e yaptıracağım şeyi kaskodan 500e yapıyorlar. kayıda öyle giriyor insanlar kasko sorgulaması yapınca da temkinli olmak adına büyük bir sorun varmış gibi düşünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önden net bir fotoğraf yok mu?

önden herhangi bir sorunu yok. bende ilk kaza anında şöför tarafından bakıp hiçbişey olmadığını sandım sonra akşam park ettiğimde dikkatli bakınca yolcu tarafındaki bu eğilmeleri farkettim. ilk fotoda tamponla çamurluğun birleştiği kısıma bakarsan olayı anlarsınız. tampon dışarda çamurluk içerde kaldı normalde ilk fotodaki o birleşme yeri üst üste olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güle güle

bazen iki kelime insanı anlatmaya çok yeterli oluyor hatta o iki kelime aynı olsa bile !!  geçmiş olsun dilekleriniz için teşekküreder size kazasız günlerdilerim !!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim fikrime göre tampon biraz esneme yapıp vida yerlerini oynatmış. olay dediğiniz gibiyse iç kısımda bir oynama olacağını sanmıyorum. çamurluğun iç kısmında ya da farın alt kısmında tampon vidaları vardır. bunlar gevşetilip tampon yerine oturtulup tekrar sıkılırsa büyük ihtimal sorun hallolur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...