Jump to content

Mazda 3'ü ilk gördüğümüzde hissetiklerimiz..

Matrikzs
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar hemen hemen her konuda ilk intiba çok önemlidir. Bazen ilk görüşte aşık olur insan, bazen de ilk görüşte ısınamadığı bir şeye ileride bir türlü ısınamaz...

Bu konu başlığı altında ilk Mazda 3'ü nerde gördüğümüzü ve ilk görüşte bizlerde bıraktığı izlenimi paylaşalım..

Ben ilk Mazda 3'ü yanılmıyorsam 2004 yılında (ilk geldiği sıralarda olacak) İstanbul Gümüşsuyu'nda bir bankanın önünde dörtlülerini yakmış bir vaziyette beklerken gördüm. (sahibi içinde değildi, sanırım bankadaydı) Kırmızı bir sedandı bu araç ve arka camında "Bilgi Üniversitesi" stickeri vardı..

Arabayı görünce resmen "Oha felan oldum" Önce idrak edemedim. Ne markaymış bu araç felan diye.. O tarihlerde gazete ve tvlerde herhangi bir reklamını da görmediğim için Mazda'nın böyle bir araç çıkardığından haberim yoktu.. Sonra arabada Mazda logosunu görünce daha da şaşırdım. Çünkü Mazda'yı yıllardır bilen ve takip eden biri olarak 1996'dan sonraki tasarımlarında geriye doğru bir gidiş vardı.. Ama bu arabayı gördüğüm vakit kendi kendime Mazda gene yapmış yapacağını dedim. Arabaya o gün hayran kaldım.. Çaktırmadan bi 5-10 dakka arabayı inceledim. Sonra aracı bir kaç kez daha Dolapdere'deki Bilgi Üniversitesi kampüsünün önünde gördüm. Sahibi bir bayandı ve ortalığın tozunu atıyordu .. Yolda herkes hayranlıkla arabayı izliyordu. Sanırım o günlerde yollardaki birkaç Mazda 3'ten biriydi. O günden sonra yollarda daha fazla Mazda 3 görmeye başladım. Ve sonunda aldığım araba da Mazda 3 oldu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ben aracımı yeni deiştirmiştim 1-2 ay olmuştu mazda 3 ü görünce hasss...... dedim keske daha erken görseydim bunu alırdım dedim ama yinede kısmetimizde varmış gecikmelide olsa aldım guzumu :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben ilk gördüğümde tuttum kapısından ;

Benim oluceksin ulenn dedim :D :D

Kadir Abi, :D bende mazda3ü ilk Fatih te görmüştüm ve içimden aynen matrikzs in dediği gibi vay be mazda bu sefer becermiş demiştim. :) Kısmetimizde varmış, mazda3 almak... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Walla benim aklımın bir köşesinde hep vardı Mazda.

Hatta 1991'de Şahin'den Renault Flash'a geçtiğimde düşünüyordum ama olmadı.

Daha sonra Opel Vectra'yı kullanıp yıprattıktan sonra Mayıs 2006'da ayında araba almaya niyetlenince ilk olarak BMW3 ile Volvo düşündüm, bütçe elvermeyince gizlimde olan tâ 90'larda almayı düşündüğüm Mazda'ya bakayım dedim. Mazda3'ü görünce "tamam" deyip aldım.

Hatta Koşuyolu Merser'deki delikanlı (sanırım patronun oğluydu); "bilinçli tüketici Mazda almaya geliyor" türünden birşeyler söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hatta Koşuyolu Merser'deki delikanlı (sanırım patronun oğluydu); "bilinçli tüketici Mazda almaya geliyor" türünden birşeyler söyledi.

Abi bu lafı herhalde bayii toplantısında söylemişler . Eşiyokta da aynı şeyi bana söylemişlerdi :)

Ben de Mazda3 ü ilk defa  Kozyatağı - Bostancı  arasında Maltepe istikametine giderken sağ taraftaki o yüksek reklamda görmüştüm (içinde efsane geçen bir sloganı vardı)

Çok hoşuma gitmişti ama fiziksel ilk teması diğer forumda özelliklerini ve düşünceleri okuduktan sonra Merbil e gidip bakarak sağladım.

2 ay önce tam almaya karar verip her yere haber salmışken bu araba nasip oldu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bu lafı herhalde bayii toplantısında söylemişler . Eşiyokta da aynı şeyi bana söylemişlerdi :)

Ben de Mazda3 ü ilk defa  Kozyatağı - Bostancı  arasında Maltepe istikametine giderken sağ taraftaki o yüksek reklamda görmüştüm (içinde efsane geçen bir sloganı vardı)

Çok hoşuma gitmişti ama fiziksel ilk teması diğer forumda özelliklerini ve düşünceleri okuduktan sonra Merbil e gidip bakarak sağladım.

2 ay önce tam almaya karar verip her yere haber salmışken bu araba nasip oldu..

Yani kıyısından, köşesinden de olsa pazarlama taktiği :)

Hayırlı olsun, kazasız-belâsız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende ilk 2004 senesinde gördüm ve o an bundan bendede olması lağzım dedim.Sonra uzunca bir süre 2.el ilanlarına baktım.Geçtiğimiz yazda köpekler gibi çalışıp  güzel bir 2.el mazda 3 alacaktım.Yalnız eski lantisle yaptığım kaza sonucu bütün planlarım suya düşmüştü.Çünkü Lantis çok piyasası olan bir araba değil.Karara kara düşünürken (Merserin önünde 2.el volvo bakarken)Merserden Furkan geldi yanıma''abi sana 0 Mazda 3 Satalım''dedi.Bende benim arabayı takasa alırsanız neden olmasın dedim. param comforta yettiği için dinamik modelinden alamadım.Şimdi çok mutluyum ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

...(Merserin önünde 2.el volvo bakarken)Merserden Furkan geldi yanıma''abi sana 0 Mazda 3 Satalım''dedi.Bende benim arabayı takasa alırsanız neden olmasın dedim. param comforta yettiği için dinamik modelinden alamadım.Şimdi çok mutluyum ;D

Güle güle kullanın, kazasız-belâsız sürüşler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 2004'de Bronz rengini tesadüfen park halinde gördüm.Kafadan renk bir kere gözlerimin odaklanmasını sağladı sonra tipine markasına bakayım derken ne olduğunu tam çözemedim.Şok olmuştum hafiften.Bende çaktırmadan arabayı inceledim baya.Aslında incelerken bir nevi kararı vermiştim.2 haftalık bir araştırma ve diğer segmend rakipleri ile kıyasladıktan sonra ver elini bayi.İlla siyah olsun çamurdan olsun hesabı 2 ay bekledik sonra kara bela ile caddelerin akışına bıraktık kendimizi.İlk alanlar olduğumdan acayip havamız vardı.Eh bide biraz façalı,walla bmw vs.ile yan yana durunca benim guzunun üzerinden gözlerini alamıyordu ahali.Son zamanlarada galiba kem gözler fazla baktı,nazar değdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Efsane Yeniden Yaratıldı" idi sanırım o slogan.. Mazda 323'ü kastederek hazırlanmış bir slogandı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben özel hayatla ilgili konulara bu forumda girilmesi taraftarı değilim; bu nedenle ilk tanışmamızı burada açıklamıyorum  8:)

Seninki bambaşka bir aşkmış. ;)Biz burda bir aileyiz,kıyısından köşesinden anlat biraz. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Seninki bambaşka bir aşkmış. ;)Biz burda bir aileyiz,kıyısından köşesinden anlat biraz. ;)

Çok iyiydi bu...

Ben bu foruma bayılıyorum yahu... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her ailede de çiftler arasında özel bazı şeyler vardır abi, kusura bakmayın :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değişik bi yöntem ama sonuç aşk la sabit :tey:

Aşktır bu Bülent,Yaşı başı zamanı olmaz.Bak sen Astraya gönül verdin fakat kısa zaman sonra boşadın ve gerçek aşkı m3 ile buldun.(Güzin abi Birandan inciler)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...