Jump to content

Mazda3 Sedan İçin LED Stop-Sinyal-Plakalık Uygulaması

gomodoejderi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Stoplar için çift kademeli SMD-Led. SMD ler daha şiddetli yanıyor.

1PPWp1.jpg

Sinyaller için Sarı Led SMD değil, umarım şiddeti yeterlidir. Kendinden dirençli. Sinyalın hızlı yanıp sönmesini engellemek için.

rLLkyB.jpg

Sis stopu ve 3. stop için Led. SMD olmadığı için ışık şiddetinden şüphelerim var. Deneyim göreceğim.

LPPzvJ.jpg

Durağan halde farlar açık aracım. Umarım fotolar da fark ortaya çıkar. Işık patlıyor malesef.

nPP6b1.jpg

Frene basılı iken aracım.

vzz2aO.jpg

Denemelerim devam ettikçe fotoları ekleyeceğim, ama dediğim gibi konu ışık olunca fotoda nasıl belli edeceğim bilmiyorum. Biraz foto modları ile(gece çekimi, kısa pozlama vs vs) deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gayet güzel olmuş gibi, ama aradaki farkı en iyi sen bilirsin. Uğraştığına değdi mi, fark yeterli mi. Ledleri AliExpres ten mi aldın? Ben de ışıklı basamak siparişi verdim bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın. Henüz takmadım lambaları.

Frene basılı ve frene basmadan foto böyle çıkıyor. Birde lambaları takınca çekeceğim. Sadece çalışmalara başladığımı haber vermek istedim. Foto işini bir becereyim, öyle sökmeye başlıcam, yoksa böyle cırtlak ışık altında anlaşılmayacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende takacağınız lambalardan komple arka lambalar için set halinde var , takıp denemiştim fakat hiç tavsiye etmem takmayın

Birincisi orjinal lambaların verdiği ışığı vermiyor , aydınlatması çok yetersiz.

İkincisi o lambaları sinyale takarsanız , çektiği akım çok düşük olduğu için sinyalleriniz çok hızlı yanıp sönmeye başlayacak , bunu engellemek için araya direnç atmanız gerek

Dediğim gibi benimkiler evde hala duruyor taktım denedim tavsiye etmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Işık güçleri halojenler ile mukayese bile edilemeyecek kadar az kalıyor. Sanırım 20 Dolarlık led ampüller var, üzerinde kocaman soğutucuları olan, onlardan almak lazım. Olmadı bu iş :(.

Fotoları yine yüklemeye devam edeceğim ki ne olduğu görülsün.

Karanlıkta farlar açıkken kısık yanan stoplar. Sol LED, sağ Halojen

A229n0.jpg

Gündüz farlar açıkken kısık yanan led stop

4mmE1L.jpg

Karanlıkta yakın çekim Stop LED

0VVYl8.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek başarılı bulduğum şey Ön aydınlatma grubum oldu.

Beyaz led parklarım yanarken karanlıkta.

nPPX71.jpg

Xenonlarım ısınırken karanlıkta.

VppkVq.jpg

10 sn sonra xenonlarım ısınmışken karanlıkta.

vzzOEO.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

monza mı forza  mı ne öyle bir ambalajı vardı. 4300Kelvin.

Hepsi aynı arkadaşlar, sadece türkiye de satılan ama japon, alman vs diye markalara 400-500 vermeyin.

85TL ye aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ben sadece plakalık için bi de ön parklar için almıştım o ledlerden ama parklar çok düşük ışık verdi sarı aldım ama led değil normal ampul on numara oldu. sadece plakalık hoşuma gitti plakalık iyi aydınlatıyo.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek başarılı bulduğum şey Ön aydınlatma grubum oldu.

Beyaz led parklarım yanarken karanlıkta.

nPPX71.jpg

Xenonlarım ısınırken karanlıkta.

VppkVq.jpg

10 sn sonra xenonlarım ısınmışken karanlıkta.

vzzOEO.jpg

Uzun süredir bende ön park lambalarını ledli yapmak aklımdan geçiyordu. Siz nereden temin ettiniz montajını kendiniz mi yaptınız biraz  bilgi verirseniz bende yaptırayım. güzel olmuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk verdiğiniz adres sanırım park lambaları için değil mi ? ben kendim takamam gerçi kia da kendim değiştirmiştim ama sipariş versem bile bir yere taktırırım herhalde. Sis farlarını da ledli yapabiliyor muyuz acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park ampülü 1. kademe far ayarında yanan ampüldür ve linki park ampülü yazdığım yerde yer alıyor. Plakalıkta da aynı ampül kullanılmış. Dipsiz ampül olarak adlandırılır ve dipsiz tabirli farklı duylara sahip ampüller var. T20, T5 vsvs isimlerle anılırlar. Her dipsiz aynı değil.

2. kademe de yanan ampül ise kısa far olarak adlandırılır, mercek içindedir. Xenon olarak geçen linkteki buraya takılır. 2012 modelde H11 duya sahip.

Sislerde de H11 kullanılmaktadır. Buraya led düşünüyorsanız H11 duylu almanız gerekir. Sis farı yuvasında, ampül şapkası bulunur. Çoğu H11 Led uzun olduğu için bu şapkayı kırıp çıkarmanız gerekir. Bundan sonra da normal yolda zaten yasak olan sisleri, göz alacağı için hiç açamazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...