Jump to content

2 Aydır Hep LPG İle Kullandığım Mazda323'üme Benzin Alacağım

imercan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum, şimdiden yanlış yerse k.bakmayın arkadaşlar,ben birşey sormak istiyorum, bende 323 mazda var alalı 2 oldu ve ben aldığım günden beri hiç benzin almadım içine çünkü benden önceki sahibi ne zamandır benzinsiz kullanıyor bilmiyorum ve teknık sorun olmasın diye bekliyorum,şimdi ben araca benzin almak istiyorum sizce direk benzini depoya doldurayımmı yoksa önce bir işlem yapmam gerekiyormu bilginize cok ihtiyacım var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Depoda hiç benzin yok mu?

Yoksa; az bir miktar benzin al ve sistemde sorun var mı yok mu kontrol et, sorun yoksa şayet; en az çeyrek depo benzin al ve aracını arada sırada benzin ile kullan, kış aylarında geceleri benzinde bırak...

Sağlıklı olanı bu çünki... Fakat büyük ihtimalle o aracın benzin sisteminde sorun oluşmuştur... Kolay gelsin.

Toplantı işini de unutma... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

veli abi hiç benzin yok birkere benzine alayım dedım tık yok arabada korkuyorum şimdi benzin ışığı yanıyo canımı sıkıyo,benzin olması şart yani içinde ama teknık sorun olur dıye korkuyorum senın dedığın gibi en iyisi bi 20 liralık benzin alayım bir deneyim bakayım ne olcak eğer sıkıntı yoksa alırım bi 50 liralık daha bu arada topantı işini unutmadım abi aklımda ama işlerden dolayı tam adapte olamıyorum birde dedemizi kaybettik onunda telaşı vardı ama aklımda abi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer yıllardır öle ise, depo kurumuştur, toz, kir olma olasılığı çok yüksek, depoyu yıkatırsanız sağlama almış olursunuz mevzuyu, beraberinde benzin filtresinide değişin, benzin otomatiğinide bakın, diyafram sağlam değilse otomatiğin değişmesi gerekir,  otomatik sağlam ise  ilk gelen benzini karbüratöre girmesine izin vermeden karbüratör girişindeki rakoru çıkarıp bir miktar boşa akıtınız, sonra karbüratöre takınız,  yıkamasanız bile filtre temiz olsun , kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin...

Karşılaşacağın muhtemel sorunlar;

1-Deponun ve motora benzin gönderen sistemin arızalı olması,

2-Benzin pompasının arızalı olması,

3-Karbüratör sistemindeki muhtemel arızalar

İnşallah hiç bir sorun yoktur, benzini koyduğun gibi çalıştırıp yola devam edersin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

veli abi hiç benzin yok birkere benzine alayım dedım tık yok arabada korkuyorum şimdi benzin ışığı yanıyo canımı sıkıyo,benzin olması şart yani içinde ama teknık sorun olur dıye korkuyorum senın dedığın gibi en iyisi bi 20 liralık benzin alayım bir deneyim bakayım ne olcak eğer sıkıntı yoksa alırım bi 50 liralık daha bu arada topantı işini unutmadım abi aklımda ama işlerden dolayı tam adapte olamıyorum birde dedemizi kaybettik onunda telaşı vardı ama aklımda abi...

Başınız sağolsun... Ben aracımı Lpg ile kullanıyorum ama her zaman ilk önce benzinle çalışıyor. Yani sistemi sen bir gözden geçirmelisin hocam diğer arkadaşların dediği gibi... Sonrası kolay  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG bakımı düzgün yapılmadıysa benzini devir daim sırasında taşıyan bir boru var adını hatırlamıyorum onuda kontrol ettirin bence, kuruduysa çatlak kırık varsa benzin motora akabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başınız sağolsun... Ben aracımı Lpg ile kullanıyorum ama her zaman ilk önce benzinle çalışıyor. Yani sistemi sen bir gözden geçirmelisin hocam diğer arkadaşların dediği gibi... Sonrası kolay  :tey:

Sizin aracınız enjeksiyonlu, bahsi geçen araç karbüratörlü benzinle alakası olmaz, içerideki düğmeden , benzine geçmedikçe, sonuç ne olacak acaba bakalım.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin aracınız enjeksiyonlu, bahsi geçen araç karbüratörlü benzinle alakası olmaz, içerideki düğmeden , benzine geçmedikçe, sonuç ne olacak acaba bakalım.

Evet hocam doğru söyledin bunu... Bakalım ne olacak! Sonuçları bekliyoruz.  :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar sorun çözüldü.. ilk önce az bir benzin aldım ve araçı boş bir araziye çektim (önlem amaçlı :)  yüksek devirde gazda çalıştırdım ve hemen benzine geçirdim ilk önce  stop etti ve gazı biraz ponpaladım tekrar gaza aldım ve tekrar çalıştırdım benzine geçtim ve gaza yüklendim benzinde araba çalıştı ilk önce biraz tekleme yaptı ama daha sonra kendini toparladı ve 10 dk kadar arabayı benzinde çalıştırdım ve şuanda bır sıkıntı görmüyorum sızıntı yok koku yok sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam ediyor... ilginiz için teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun, bence bir süre daha takip edin, hortumlarda kaçak veya sertleşme varsa değiştirmek gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence de , bir müddet gözünüz üzerinde olsun  aracın, stop ettiniz yere sabah bakın kaçak falan damlama izi var mı diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar sorun çözüldü.. ilk önce az bir benzin aldım ve araçı boş bir araziye çektim (önlem amaçlı :)  yüksek devirde gazda çalıştırdım ve hemen benzine geçirdim ilk önce  stop etti ve gazı biraz ponpaladım tekrar gaza aldım ve tekrar çalıştırdım benzine geçtim ve gaza yüklendim benzinde araba çalıştı ilk önce biraz tekleme yaptı ama daha sonra kendini toparladı ve 10 dk kadar arabayı benzinde çalıştırdım ve şuanda bır sıkıntı görmüyorum sızıntı yok koku yok sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam ediyor... ilginiz için teşekkür ederim...

Geçmiş olsun , önlem almanız duyarlı bir davranış olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önlem almak herzaman için önemlidir,denemek istediğim şey patlayıcı madde olduğu için cevreyi düşünmek gerekir tabikide,aynen sizin dediğniz gibi düşündüm ben aracın park ettiğim yerde bakıyorum sürekli sızıntı koku varmı diye ....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Benim aracımda yaklaşık 1 yıldır gazda kullanılıyormuş.Benzin otomatiği çalışmıyor.Bana çıkıcak tahmini masraf ne olur acaba?İzmirde sedef otoyamı dündar ustayamı göstereyim:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 3.sanayide sedef oto ya gidip mustafa usta ya gösterdim.Benzin deposu delik çıktı onun dışında bi sıkıntı yokmuş.Benzinde yarım marşta çalıştı araç.Aracın diğer sıkıntılarınıda hallettik.Mustafa usta yı herkese öneririm.Mazda konusunda baya bilgili ve yetenekli bi usta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, güle güle bin.

Abi saol.Başka bi sorum daha var.Onun için ayrı konu açtım yardımlarınızı bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...