Jump to content

Mazda3 İçin Keyless Go Entry & Push Start Stop

stilock
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,Merhaba

Piyasada universal olarak satılan anahtarsız giriş ve start stop çalıştırma sağlayan sistem kitleri var aracına taktıran oldumu ? konu başlıklarında görmedim , bu aralar uygulamaya başlamayı düşünüyorum sizin fikirleriniz nedir bu hususta ?

Aşağıda yazdığım özelliklerin tamamını içeren kitler var;

Anahtarsız giriş

Start stop motoru çalıştırma

uzaktan çalıştırma

Alarm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,Merhaba

Piyasada universal olarak satılan anahtarsız giriş ve start stop çalıştırma sağlayan sistem kitleri var aracına taktıran oldumu ? konu başlıklarında görmedim , bu aralar uygulamaya başlamayı düşünüyorum sizin fikirleriniz nedir bu hususta ?

Aşağıda yazdığım özelliklerin tamamını içeren kitler var;

Anahtarsız giriş

Start stop motoru çalıştırma

uzaktan çalıştırma

Alarm

Taktıran olmadı abi, yaparsan yine ilk sende göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben çok araştırdım....hatta bir firmayla telefonda görüştüm...fiyat olarak da 800 tl civarıydı.....fakat yüz yüze görüşme imkanım olmadığı için cesaret edemim getirtmeye.....gelişmeleri merakla bekliyorum.....ben de düşünebilirim taktırmayı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

800 biraz abartı bir rakam şu ana kadar 180-200 $ en fazla maliyetli kitlere rastladım el emeği kendim takacağım için saymıyorum.

http://www.aliexpress.com/item/UVI-Brand-Universal-Car-Remote-Central-Lock-Locking-Keyless-Entry-System-with-Remote-Controllers-One-button/1351639050.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında çok güzel olur getirtsek takabilir mi acaba bizim ustalar kendim cesaret edemem ama siz yaparda bize bilgi verirseniz çok seviniriz bizde cesaretleniriz belki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında çok güzel olur getirtsek takabilir mi acaba bizim ustalar kendim cesaret edemem ama siz yaparda bize bilgi verirseniz çok seviniriz bizde cesaretleniriz belki

Şu an araştırma halindeyim bulabildiğim yorumları okuyorum,dönüşü yok çünkü

1-Direksiyonun kilitlenmemesi için anahtar çektirilip metal kısım kesilip sürekli kontağa takılı kalacak.

2-Kontak anahtarındaki immo çipi anteni konsolda uygun yere taşınacak (motorun çalışması için 1,1,5 cm immo çipine yakın olması lazım)

3-Kalabalık yapmaması için anahtardaki immo çipi , kit ile birlikte gelen kumanda veya kart kumandanın içerisine yerleştirilecek  (benim tercihim)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Taktıran olmadı abi, yaparsan yine ilk sende göreceğiz.

Merhaba Mehmet,

Konuştuğumuz bir devre işi vardı ya :)  arka stop lambası parkta kısık , frende parlak ,geri viteste flaşh yaparak yanacaktı

3 adet +12 volt giriş olacak;

Park +12 ______Stop lambası kısık

Fren +12_______Stop lambası Parlak

Geri Vites +12____Stop lambası hızlı flaşh yapacak

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba Mehmet,

Konuştuğumuz bir devre işi vardı ya :)  arka stop lambası parkta kısık , frende parlak ,geri viteste flaşh yaparak yanacaktı

3 adet +12 volt giriş olacak;

Park +12 ______Stop lambası kısık

Fren +12_______Stop lambası Parlak

Geri Vites +12____Stop lambası hızlı flaşh yapacak

:)

Cihan Abi, elin boşaldı herhalde :) telefonlaşıp halledelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim elimin boşluğundan çok, senin müsait olman önemli,

Allah razı olsun,arayacağım

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Allah kısmet ederse hafta sonu montajını yapacağım, elimden geldiğince aşamaları  resimler burada paylaşılırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah kısmet ederse hafta sonu montajını yapacağım, elimden geldiğince aşamaları  resimler burada paylaşılırım

Merakla bekliyoruz umarım problemsiz bir montaj olur ve sorunsuz çalışır sistem.Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pazar günümün nerdeyse tamamını montaj için ayırdım zor olsada kabloları tespit ettim özellikle merkezi kilit açma ve kapama kablosu harcadığım zamanın yarısını aldı. Ben açma sinyali için ayrı kapama sinyali için ayrı kablo ararken aynı görevi tek kablo uzerinden (can bus hattı  )gerçekleştiğini (internet sağolsun) öğrendim. Tetik kablosuna negatif degdirdiginizde açma, negatif uçlu kabloya 1veya1,5 kohm direnç bağlayıp degdirdiginizde kapama işlevi gerçekleşiyor. Montajı tamamladım ancak motoru çalıştırmak için Mazdanın immobiliser sistemini gecemedim ( kendi kontağı takılı olsa dahi çevrilmesi gerekmekte) bu yüzden sistemin şemasını bulana kadar beklemeye geçtim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merkezi kilit sistemi akıllı anahtarla kapatıldığı zaman  ancak açılabiliyor.Mazda'nın orjinal kumandalı anahtarı ile açarsanız araca müdahale olarak algılayıp alarmı devreye sokuyor.Akıllı kumandanın üzerinde de 3 tane tuş var bu tuşlarla manuel olarak aracı kilitleyip / açma ve motoru uzaktan çalıştırabiliyorsunuz.Akıllı giriş ve çıkışı  pasif etmek için, akıllı kumandayı manuel olarak kullanmanız yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Videoyu yeni gördüm abi. Eline sağlık, çok güzel olmuş. Hafta sonu paylaştığın için araya kaynamış büyük ihtimalle. Pek rağbet görmemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk montaj herzaman zahmetlidir ama montaj aşamalarını ve kablo bağlantılarını resimledim montaj yapacak arkadaşlar için nokta atışı olur en fazla 1 saatte halledilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Videoyu yeni gördüm abi. Eline sağlık, çok güzel olmuş. Hafta sonu paylaştığın için araya kaynamış büyük ihtimalle. Pek rağbet görmemiş.

Mehmet, Teşekkür ederim

kimsenin ilgisini çekmediğini düşündüm açıkçası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...