Jump to content

Mazda6 GG'ye Oem Navigasyon Uydurması - 100.000 km Hediyesi :)

apojitsu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

her aldığım arabada mı bu konuda sıkıntı çekerim arkadaş yaa :kafa: şeytan diyo al bir tane kıytırık volkswagen, tak double-din teybi bak keyfine :kafa: ama olmuyo işte 8);)

neyse, gelelim başlıktanda anlaşılacağı üzere konumuza. mazda 6 GH kasalar için piyasada zibil gibi oem navigasyon olmasına rağmen GG kasalar için Türkiye'de oem navigasyon bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. satan bir kaç yer de 1.300 tl'den ağzını açıyor :sopa: kimse kusura bakmasında, geri vites kamerası bağlayıp, iki video klip tıngırdatmak için o kadar para veremem 8)

hep düşünürdüm acaba benim arabada ön göğüsün üstündeki eşya gözü için tek din teyp yuvası yapan var mı acaba diye. bir çok arabaya bu şekilde ürünler mevcut. çok bakındım internetten ama bulamadım. bir gün yine gaza geldim ve girdim ebay'e. o da nesi :o çekik gözlü gardaşımın bir tanesi akıl etmiş bunu ve üretmiş 8) bize de sipariş vermek düştü tabi 8) araya çekik gözlülerin bayramı girdiği için singapore post ve ptt kargo işbirliği ile 35 günde geldi hong kong'dan kargo. geldi ya buna da şükür >:D ilk resimde kendisini görebilirsiniz :hi:

şimdi ise tek sorun oraya takılacak teyp idi. indash teyp alsam kafası çok dışarıda kalacağı için hiç girmedim o işe. ufak olsun kibar olsun, her şeyi de olsun mantığıyla navitech nx-145 aldım. igo harita, gps anteni, blutooth, geri vites kamerası bağlanabilme, video, müzik vs vs tv hariç her şey var içinde. piyasada 350 tl'den aşağı veren esnaf bulamadım. hepsiburada.com'dan indirimle 329 tl ye yanında 50 tl hediye çeki ile aldım. 50 tl'lik hediye çekini de ihtiyacım olan başka bir üründe kullandım. 40 tl'ye ufacık bir geri vites kamerası aldım. küçük almamın sebebi takacağım yerdeki alanın kısıtlı olması...

yani toplamda;

329 tl - 50 tl = 279 tl'ye navitech nx-145

80 tl'ye tek din teyp çerçevesi

40 tl'ye geri vites kamerası

olmak üzere 399 tl'ye hallettim bütün işi. montaj bana ait tabi ki de 8)

maliyet rakamına göre oldukça da güzel oldu. gönül isterdi ki otomatik kapağın altından ekranı kendi çıkan bir navigasyon olsun ama Türkiye'de ki imkanlarla ancak bu kadar oluyor maalesef...

navigasyon, orjinal teyp üzerinden ses veriyor. navigasyonun RCA amfi çıkışından, usb mp3 changer'ın ses girişine 3,5 mm'lik stereo jack ile giriş yaptım. mp3 changerdan da teybe ses aktarılıyor. usb mp3 changerdan dolayı 2 harici bağlantı kaynağı ekleniyor teybe. birisinde mp3 changerın üzerindeki flash diski kullanıyosunuz, diğerinde ise 3,5 mm'lik girişten gelen sesi. radyoyu orjinal teypten, mp3 müziklerimi mp3 changerdan orjinal teyp vasıtasıyla dinliyorum. sadece geri vites kamerası, blutooth telefon ve video için navigasyonu kullanıyorum. bundan dolayı da şarkı atlatma, kaynak değiştirme vs gibi özelliklere direksiyondaki kumandayla komuta etmeyi tercih etmedim. bu konuda orjinal teyp ilk öncelikte benim için. zaten iki adet teyp olduğu için can-bus konusunda sıkıntı çıkar. yoksa navigasyonda da can-bus özelliği mevcut. isterseniz direksiyon kumandalarıyla teybi yönetebilirsiniz...

ekranın arka planında mazda logosu olan son üç resimde siyah zemin kontrastı beyaz olarak patlamış ama bu tamamen telefonun suçu. gerçekte simsiyah...

sonuç olarak günümüzde çıkarılan bir çok araçta (renault clio, mercedes a serisi, yeni mazda 3 vs) navigasyonun orta konsola silikonla yapıştırılmış gibi durduğunu düşünürsek çokta kötü olmamış yani 8)

çerçevemiz...

20140220_230720.jpg

orta konsolu kol dayamadan itibaren söküyoruz...

20140224_094443.jpg

orta konsolu söktükten sonra üstteki eşya gözü ve lcd ekranı söküyoruz...

20140224_094921.jpg

20140224_121030.jpg

20140224_121054.jpg

20140224_121151.jpg

20140224_121234.jpg

20140224_121951.jpg

20140225_090010.jpg

20140225_090027.jpg

20140225_090302.jpg

20140225_090327.jpg

20140411_213055.jpg

20140411_213101.jpg

20140411_213106.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abdullah güle güle, kazasız, belasız kullanman dileği ile. Paylaşım içinde ellerine ve emeklerine sağlık.

Senden ricam fotoğrafları forumda galeriye yüklemen. Şu haliyle sayfayı çok kasıyor. Kaldı ki konu sabitlenecek bir konu. Diğer senin kasaya sahip, Mazda6 kullanıcılarına ışık tutacak bir konu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abdullah güle güle, kazasız, belasız kullanman dileği ile. Paylaşım içinde ellerine ve emeklerine sağlık.

Senden ricam fotoğrafları forumda galeriye yüklemen. Şu haliyle sayfayı çok kasıyor. Kaldı ki konu sabitlenecek bir konu. Diğer senin kasaya sahip, Mazda6 kullanıcılarına ışık tutacak bir konu.

imageshack ın poposu kalktigi icin uyeligimi sinirlandirmis. Yeniden boyutlandirmayida diger sitelerden yapamadim. Forumdaki galeride hic aklima gelmedi acikcasi ilhan abi. Galeriye yuklemem icin bana biraz sure taniyin. Fotolar is yerimdeki pc de oldugu icin ve ise saat 16:00 da gidebilecegim icin zaman istiyorum :hi:

Tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

imageshack ın poposu kalktigi icin uyeligimi sinirlandirmis. Yeniden boyutlandirmayida diger sitelerden yapamadim. Forumdaki galeride hic aklima gelmedi acikcasi ilhan abi. Galeriye yuklemem icin bana biraz sure taniyin. Fotolar is yerimdeki pc de oldugu icin ve ise saat 16:00 da gidebilecegim icin zaman istiyorum :hi:

Tesekkurler...

Sıkıntı yok Abdullah'cım. Bu tür değerli çalışmaların fotoğrafları. Kesinlikle forumda galeride olmalı. Çünkü bu tip fotoğraf yükleme sitelerinde sıkıntı olabiliyor. İlerleyen zamanda fotoğraflar forumda görünmeyebiliyor. Bunun örneklerini bir çok konuda yaşadık.

Vallahi Fatih'e bende katılıyorum. Bu tip eli maharetli arkadaşlara, bende imreniyorum. Tekrar tebrikler Abdullah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıkıntı yok Abdullah'cım. Bu tür değerli çalışmaların fotoğrafları. Kesinlikle forumda galeride olmalı. Çünkü bu tip fotoğraf yükleme sitelerinde sıkıntı olabiliyor. İlerleyen zamanda fotoğraflar forumda görünmeyebiliyor. Bunun örneklerini bir çok konuda yaşadık.

Vallahi Fatih'e bende katılıyorum. Bu tip eli maharetli arkadaşlara, bende imreniyorum. Tekrar tebrikler Abdullah.

Tesekkur ederim cumleten :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...