Jump to content

Mazda RX-8 akü hakkında yardım

Karsiyakaliozi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba aracımı haftada 1 gün yada 15 günde bir kullanıyorum daha önce açık unuutuğum tavan lambası nedeniyle akü boşalmışdı o zaman takviye yapıp çalıştırdım 2 ay kadar gitti pazar günü araç yine çalışmadı aküden olduğu belliydi pazar olması sebebiyel fazla araştırmadan varta 60a 540en akü aldım sıkıntı ortadan kalktı. Araç 2010 model 4 yılda akünün ömrünü tamamlaması mantıklı geldi bana  araçda özel donanım yok sadece ipod şarj kablosu devamlı 12 volt girişinde takılı duruyor gerektiği zaman ıpod takıyoum şarja o kadar boşda duran şarj kablosu çalışmayan araç da ne kadar  enerji harcar, bizim araçlarda araç stop edildikten sonra tüm enerjiyi kesme gibi bir özellik varmı son olarak 540 en akü yeterlimidir yoksa optıma türü en değeri yüksek jel akü kullanmak mantıklımı ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır yok sadece ıpod şarj kablosu o kadar .

İyi bir elektrik ustasına akünde kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeni tavsiye ediyorum, sıfır akü ömrü için 4 yıl bence az, birde durduk yerde boşalan aküde kaçak var demektir...

Sonradan monte edilen müzik sistemleri doğrudan aküye bağlandığı için kaçak yapıyor ve akünün ömrünü bitiriyor, bu sorunu aşmak için kontağa bağlatılması gerekiyor...

İpod şarj kablosunun kontak kapalı iken akım çekeceğini sanmıyorum...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akü geçmişinde bir veya birkaç kere sonuna kadar bitip takviye ile şarj olduysa, akünün ömrü kısalır, o yüzden 4 senede bitebilir. Varta aküde en iyi markadır, Alman markası zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...