Jump to content

Tam Kapanmayan Sustalı Anahtar

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu kadar olmasa da, fotoğrafa yakın bir sorun var... Tık diyene kadar anahtarın ucundan bastırmam gerekiyor, yoksa benimki de ilk harekette yerine oturmuyor.

Kronik sorun demek. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kadar olmasa da, fotoğrafa yakın bir sorun var... Tık diyene kadar anahtarın ucundan bastırmam gerekiyor, yoksa benimki de ilk harekette yerine oturmuyor.

Kronik sorun demek. :(

sizlerin adınıza üzüldüm ama benim öyle bir sorunum yok, ok gibi duruyor anahtarlar, cebe koysan bacağa saplanır  :D hem de 3 tane var.  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizlerin adınıza üzüldüm ama benim öyle bir sorunum yok, ok gibi duruyor anahtarlar, cebe koysan bacağa saplanır  :D hem de 3 tane var.  :D

abi ne dedin neremizle dalga geçtin anlamadın yemin ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ne dedin neremizle dalga geçtin anlamadın yemin ediyorum

dalga geçmek falan yok kardeşim, veli abinin yazdıklarından sonra devam olarak bi espri olsun diye yazdım. aslında kendimle dalga geçtim de denebilir. yani benim arabanın anahtarı kazık kadar :) sizinkiler gibi estetik(sustalı) değil ya, cebe konulmaz, konursa ya cebi deler ya da eğilip doğrulurken bacağımıza saplanır... diye bi espri yapmıştım kardeşim benim :)

inşaallah anlamışsındır, bunu yazana kadar da göbeğim çatladı yav  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

muhtemelen susta kilidinin oturduğu yuva yalama olmuş, tırnağı kırılmış veya içi kir ile dolmuş olabilir. susta kısmını açıp bakmak lazım...

bu arada ben de böyle bir sıkıntı yok 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dalga geçmek falan yok kardeşim, veli abinin yazdıklarından sonra devam olarak bi espri olsun diye yazdım. aslında kendimle dalga geçtim de denebilir. yani benim arabanın anahtarı kazık kadar :) sizinkiler gibi estetik(sustalı) değil ya, cebe konulmaz, konursa ya cebi deler ya da eğilip doğrulurken bacağımıza saplanır... diye bi espri yapmıştım kardeşim benim :)

inşaallah anlamışsındır, bunu yazana kadar da göbeğim çatladı yav  :D

yok hocam bisey ben de esprisine dedim zaten:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

muhtemelen susta kilidinin oturduğu yuva yalama olmuş, tırnağı kırılmış veya içi kir ile dolmuş olabilir. susta kısmını açıp bakmak lazım...

bu arada ben de böyle bir sıkıntı yok 8)

İçinde yay var muhtemelen ve bu yay gevşemiş diye tahmin ediyorum, kırık olsaydı hiç oturmazdı, elle ittirince rahatlıkla oturuyor... Bakmak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İçinde yay var muhtemelen ve bu yay gevşemiş diye tahmin ediyorum, kırık olsaydı hiç oturmazdı, elle ittirince rahatlıkla oturuyor... Bakmak gerek.

acaba bizim kazık gibi anahtarları sustalıya çevirebilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

acaba bizim kazık gibi anahtarları sustalıya çevirebilirmiyiz?

Her türlü araç anahtarlarına yapıyolar abi. Benimki öle  :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her türlü araç anahtarlarına yapıyolar abi. Benimki öle  :D :D

hakanım bir de şunu merak ediyorum; bende alarm var, bu sustalı anahtara alarm eklenebilirmiki? öbür türlü hem alarm anahtarı hem sustalı anahtar gene çok kaba duracak  :) ben de neler hayal ediyorum. acaba bunu da bulmuşlarmıdır?( veli abiiiiiiiii...  :) )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hakanım bir de şunu merak ediyorum; bende alarm var, bu sustalı anahtara alarm eklenebilirmiki? öbür türlü hem alarm anahtarı hem sustalı anahtar gene çok kaba duracak  :) ben de neler hayal ediyorum. acaba bunu da bulmuşlarmıdır?( veli abiiiiiiiii...  :) )

Abi bilgim yok. Sustalı anahtaları bildiğim kadarıyla çilingir-anahtarcılar yapıyor ama alarm sistemini sustalı anahtarlığa yapabilirlermi bilemiyorum.

Oto elektrikçilerinin bunu yapabileceklerini düşünüyorum. Bazı oto elektrikçilerinde alarm, uzaktan kumanda merkezi kilit gibi aksusuar parçaları satıyolar, dediğin olayıda yaparlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz onu da düşündük !!

:D

Tam emin değilim, işim düşmediği için araştırmadım... Besili guzumun kasatura gibi anahtarından ve ona asılı duran alarmdan hiç bir şikayetim yoktu... :D

Yeni guzumun sustalı anahtarından da yok. Çünki; sahip olduğun, en iyisidir...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman konuyu bi netliğe kavuşturalım abi...

anahtar susta düğmesine basınca bu kadar mı açılıyor yoksa kapatınca tutmayıp bu şekilde dışarda mı kalıyor?? ben kapanmadığını anladım, o yüzden bu şekilde yorum yazdım...

eğer susta düğmesine basınca anahtar bu kadar açılıyorsa menteşe kısmının açılıp, içindeki yayın saat yönünün tersine 1 tur, olmadı en fazla 2 tur kurulması lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eğer aracınızdaki alarm modülü ile alacağınız sustalı kumanda eşleşebiliyorsa bu mümkün. ha eşleşmezse de 50-100 tl ye sustalı kumandası olan yeni bir alarm kiti bağlatıp kullanabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimkide ok gibi duruyor valla sıkıntı yok :D

benimki de dimdik açılıyo maşallah. hiç desteğe ihtiyaç duymuyo :2funny: :2funny: :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anahtar susta düğmesine basınca bu kadar mı açılıyor yoksa kapatınca tutmayıp bu şekilde dışarda mı kalıyor?? ben kapanmadığını anladım, o yüzden bu şekilde yorum yazdım...

eğer susta düğmesine basınca anahtar bu kadar açılıyorsa menteşe kısmının açılıp, içindeki yayın saat yönünün tersine 1 tur, olmadı en fazla 2 tur kurulması lazım...

acilmada sıkıntı yok hocam kapaninca cebimde aciliyor ya da her seferinde bu kadar olmasa da boyle durdugu oluyor. bu en abarti hali. ama bi sikinti var yani genel olarak dislerde bi eskime falan. oto anahtarci iki dakkada halleder diye dusunuyorum ama onlar da komple kopyalayalim yenisini verelim diyeceklerdir eminim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapatınca tam tık demiyor, sadece anahtarın ucundan hafif bastırmam gerekiyor o zaman tık yapıyor, fakat tam tık diyerek kapanmadığı zaman da, cebimde veya durduğu yerde kendiliğinden açılmıyor...

Bende; afaki bir sorun yok, her iki anahtar da böyle... Bir ara açıp yayı sertleştirmeye çalışırım, olmadı Oğuzhan'a müracaat ederim... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapatınca tam tık demiyor, sadece anahtarın ucundan hafif bastırmam gerekiyor o zaman tık yapıyor, fakat tam tık diyerek kapanmadığı zaman da, cebimde veya durduğu yerde kendiliğinden açılmıyor...

Bende; afaki bir sorun yok, her iki anahtar da böyle... Bir ara açıp yayı sertleştirmeye çalışırım, olmadı Oğuzhan'a müracaat ederim... :P

O zaman siz ne yapin biliyo musunuz abi. Anahtarin kumanda uzerinde hareket ettigi kismi, metal anahtarin kumandanin plastik aksamiyla temas ettigi yeri, susta dugmesinin hareket ettigi yuvayi igneyle bicak ucu ile temizleyin. Ben vaktinde temizlemistim, şakkk diye acilip şlakk diye kapanmaya basladi anahtar >:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...