Jump to content

Mazda2 Geri Vites Sorunu

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar

geri vitese geçişlerde biraz sıkıntı yaşıyorum. normalde ileri viteslerde hiç sorun yok. ama geri viteste bir iki denemekle oluyor ya da debriyajla oynayınca..

nedeni ne olabilir ne yapabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim tespit ettiğim şey Mazda'larda soğukken vites geçişlerinin sert olması, soğukken geri vitese atmayı deniyorsan bu normal, ancak sıcakken de bu oluyorsa zayıf bir ihtimal geri vites senkromeçlerinde sorun olabilir genel ihtimal baskı balata net ayırmıyor olabilir...

Şanzıman yağını kontrol ettir, baskı balatayı kontrol ettir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar

geri vitese geçişlerde biraz sıkıntı yaşıyorum. normalde ileri viteslerde hiç sorun yok. ama geri viteste bir iki denemekle oluyor ya da debriyajla oynayınca..

nedeni ne olabilir ne yapabilirim?

Nedeni normal bir durum ;)

Bir cok aracta ileri vitesten geri vitese gecerken debriyaj tazelemek gerekebilir. Bu disli yapisi ve senkromeclerle alakali bir durum ama su an hatirlayamadim aciklamasini...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İleri vites dişlileri helisel dişli iken geri vites dişlisi düz dişlidir. Zaten geri giderken şanzımandan çıkan sesten bu farkı ayırt edebilirsiniz. Japon grubu araçların %90 lık kesiminde geri vites zor geçer dişli tasarımı gereği, tamamen durduktan sonra 1 kez sonuna kadar debriyaj pedalına basıp bırakıp tekrar denerseniz mutlak suretle geçecektir ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplar icin tesekkurler arkadaslar

en olmadi bu yerlerde gosteririm ama kronik bir sorunsa yapacak bir sey yok. sogukluk sicaklik meselesine de bi dikkat edeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu bir sorun değil, geri vites helisel dişli olmadığı için, dişliler üst üste geldiği zaman debriyaja bas bırak yapmadan düz dişlileri geçirmek mümkün olmayabilir. Japonlarla da pek alakası yok geri vites dişlisi bunu yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...