Jump to content

Mazda Xedos 6 Hakkında Bilgi

ciaco
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle kandiliniz mübarek olsun. Xedos 6 hakkında hertürlü bilgiye ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Yeni bir xedos 6 buldum 93 model manuel lpgli siyah oldugu için komple boyalı güneş yanmalarından dolayı ve almayı düşünüyorum. Yedek parça bulunabilirmi yakıt tüketimi nasıldır kullanan varsa tecrübelerini aktarabilirmi çok hoşuma gitti bu araç. Satan kişi 190hp diyor 2.0 doch motor bir sitede 140 ps diye okumuştum alıp almamam yorumlarınıza baglı şimdiden teşekkürler.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Temiz bulabilirsen bir dakika bile durma derim... Fakat; günlük kullanım için düşünüyorsan masraflı olur gibi geliyor... Bildiğim kadarıyla, tavandan alınan güneş enerjisi ile aküyü şarj eden bir sistemi var... Çekik gözlü gardaşlarımızın hayal gücünü düşünün artık...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum için teşekkür ederim. Neden masraflı olur günlük kullanım için?  Çok tatlı bir kasası var xedos 6 nin fakat hiçbir forumda xedos6 ile ilgili bir konu bulamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakıtı masraflı olur, bakımı masraflı olur, yılda (atıyorum) 5 bin km yapmak var, ayda bin km yapmak var... Benim bakış açım bu yönde...

Ben; benzin istasyonunda çalışıyorum yakıt sorun olmaz :P diyorsan o ayrı... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.0 motor 6 silindir okadarda çok yakmaz herhalde :) bakımı neden masraflı olur?

Ben düşüncelerimi yazdım, 6 silindir bir motor şehir içi yakıt olarak fazla yakmaz diyorsan senin düşüncelerindir... 5.20 BMW arkadaşta var ve rahat 50-60 kuruş yakıyor diyor... Yaktığı şey LPG dikkatini çekerim...

;)

Sen kafana koyduysan, yakıt ve masrafı da düşünmüşsün demektir, bana hayırlı olsun demek düşer zaten...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben; benzin istasyonunda çalışıyorum yakıt sorun olmaz :P diyorsan o ayrı... :D

Abi bilinçlimi söyledin bilmiyorum ama arkadaşımız tanışma mesajında benzinlik işletmecisi olduğunu yazmış  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bilinçlimi söyledin bilmiyorum ama arkadaşımız tanışma mesajında benzinlik işletmecisi olduğunu yazmış  :D

Bildiğim için espri amaçlı yazdım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.0 motor 6 silindir okadarda çok yakmaz herhalde :) bakımı neden masraflı olur?

Veli abi doğru söylüyor 6 silindir bir araba az yakmaz. Kardeşimde Bmw 5.28 vardı LPG'de 50+ krş'tan az yaktığını hiç söylmedi.

Bakımı masraflı olurda anlatılmak istenen parça sıkıntısı olduğundandır. Her parçasını serviste bulabilirisniz ama servis fiyatlarıda malum; hele ki böyle bir araç için  :ohmy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet benzinlik işletiyorum fakat dayım'ın :) şimdi izmirde bir sadece japon tamiri yapan bir ustayı aradım sancılı olur dedi sen en iyisi honda prelude al dedi sundugum diger iki araçta xedos 6 ve celicaydı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet benzinlik işletiyorum fakat dayım'ın :) şimdi izmirde bir sadece japon tamiri yapan bir ustayı aradım sancılı olur dedi sen en iyisi honda prelude al dedi sundugum diger iki araçta xedos 6 ve celicaydı :)

Xedos 6; o iki araçtan donanım olarakta, konfor olarakta üstün. Parça sıkıntı olmaz dersen Xedos al...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

prelude yi tavsiye edip de xedos u elemesinin sebebini sordun mu acaba..merak ettim sadece..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

prelude yi tavsiye edip de xedos u elemesinin sebebini sordun mu acaba..merak ettim sadece..

Güzel merak, bende katılıyorum ve çift pot arttırıyorum... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direk kurdugu cümle parçalarını bulamazsın dedi. Açıkcasi üzüldüm çünkü konfor ve donanım olarak xedos 6 nın üstün oldugunu biliyorum. Keşke olsa çünkü kasası okadar tatlıki... 6 silindir şimdide çok yakar dediniz dahada bunalıma girdim 50kr +diyince madem öyle yakıyor mustang almak daha mantıklı olur ki 40 kuruşu geçmemeli araç...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Preludenin forumunda onuda araştırdım iç trim ve kaporta zor bulunur diger mekanikler rahat bulunuyormuş.. bana kalsa xedos6 hem 4 kapı daha iyi olur ama yakıt ve parça bulunabilirligide önemli :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her şey bir biri ile bağlantılı...

Bu rahatlıkta ve prestijde araç arıyorsan, bazı şeyleri göz ardı etmen gerekir... Yakıt gibi, vergi gibi, ufak tefek parça gibi... Bu yüzden günlük kullanıma gelmeyecek bir araç dedim.

Mazda parçası bulunmaz fakat Prelude parçası bakkalda satılıyor öyle mi? Hadi be derim ben o caponcu ustaya, tamamen kendi önyargısını ortaya koymuş bence...

İyi düşün, iyi taşın... Son pişmanlık çok bi şey ifade etmiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tek kapı olması sorun olmayacak ve hızlı bir araba istiyorsanız bunların yerine opel calibra bakın derim. opelin parçası hepsinden daha bol

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tek kapı olması sorun olmayacak ve hızlı bir araba istiyorsanız bunların yerine opel calibra bakın derim. opelin parçası hepsinden daha bol

Bir tık ileri gidelim;

Opel Omega bu mantık ile tam örtüşür... ;) Parça uygun, konfor ve sağlamlık yerinde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir tık ileri gidelim;

Opel Omega bu mantık ile tam örtüşür... ;) Parça uygun, konfor ve sağlamlık yerinde...

Şuan Omega geçiyor aklımdan ama düşük km'li yok, olanlarda bana fiyatı uymuyor. Xedos arayan arkadaş Omega'ya baksa iyi olur diyecem ama düşük yakıtlı bir araç arıyor. Omega'nın da yakıtı 45-50 Krş'tan aşağı değildir....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...