mcmelankolia

626 Gösterge Paneli Yanmayan Işıklar Hangileri..

Öncelikle Herkesin Regaib Kandili Mübarek Olsun..97 model otomatik sedan arabamda kontak açıldıktan sonra yanması gereken fakat yanmayan ısıklar hangılerıdır..herekse şimdiden teşekkürler..%7Boption%7D

post-10430-141695299189_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim besili guzuda bu kadar ışık bile yanmıyordu... :D Görebildiğim kadarıyla sorunsuz hepsi yanıyor... Kontağı açtığında dört defa "dın dın" diye sesli uyarı da veriyorsa ohhh misss derim... Sağlıcakla kazasız günler... Bilgi için soruyorum, devir saatinin orada yanan uyarı ışığı nedir? Bende yoktu da...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

El freni ışığına benziyor ama el freni ışığı sol üstte yanan sanırım. Benim aracımda böyle bir ışık yanıyormuydu bende merak ettim şimdi  ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

El freni ışığına benziyor ama el freni ışığı sol üstte yanan sanırım. Benim aracımda böyle bir ışık yanıyormuydu bende merak ettim şimdi  ???

El freni ışığı sol tarafta, orada ben sadece uzun farların ışığını (mavi) hatırlıyorum... Merak ettiğim için sordum ya... Fotoğraf net değil, yoksa bulurdum ben onu... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim besili guzuda bu kadar ışık bile yanmıyordu... :D Görebildiğim kadarıyla sorunsuz hepsi yanıyor... Kontağı açtığında dört defa "dın dın" diye sesli uyarı da veriyorsa ohhh misss derim... Sağlıcakla kazasız günler... Bilgi için soruyorum, devir saatinin orada yanan uyarı ışığı nedir? Bende yoktu da...

yok abi dın dın dıye ses gelmıyor.. o sesi farlar ve kapı aynı anda açıksa yapıyor..o ses neyın uyarı sesı açıklayabılırmısın..kontağı açtığımda sadece hızlı hızlı 3-4 kere tık tık tık yapıyor..devir saatının içindekı uyarı el frenının.. sol taraftakı 3 lü grubun en üstündekı nı bılmıyorum araba çalısınca sönuyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araca bindiğinde bütün kapıları kapatıp, kontağı açtığında dört defa dın dın dın dın şeklinde uyarı veriyordu benim guzu, bu bütün sensörlerin sağlam olduğunu ve aracın sorunsuz çalışmaya hazır olduğunu bildiriyor, bunu yetkili servisten öğrendim... Okan sağolsun...

Benim el freni sol taraftaki grubun içindeydi, devir saatinin orada ise sadece mavi uzun far ışığı gördüm, tabi hava yastığı olmadığı için sağdaki hava yastığı uyarı ışığı yoktu, birde sağ tarafta bulunan sarı ışık nedir bilmiyorum, bende hiç yanmadı belki de cam suyu uyarı ışığı olabilir, çünki rengi kırmızı değil, sarı... Bu tehlike arz etmeyen bir şey... Veya benim guzu da olmayan başka bir donanımın ışığı, bilemedim...

Bir de; sol tarafta ampul uyarı ışığı vardı, "rear" yazıyor üzerinde, arka ampullerin birisi söndüğünde oradan bilgi veriyor, sen arkayı göremiyorsun diye... Capon o tarihte onu bile düşünmüş yani...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araca bindiğinde bütün kapıları kapatıp, kontağı açtığında dört defa dın dın dın dın şeklinde uyarı veriyordu benim guzu, bu bütün sensörlerin sağlam olduğunu ve aracın sorunsuz çalışmaya hazır olduğunu bildiriyor, bunu yetkili servisten öğrendim... Okan sağolsun...

Benim el freni sol taraftaki grubun içindeydi, devir saatinin orada ise sadece mavi uzun far ışığı gördüm, tabi hava yastığı olmadığı için sağdaki hava yastığı uyarı ışığı yoktu, birde sağ tarafta bulunan sarı ışık nedir bilmiyorum, bende hiç yanmadı belki de cam suyu uyarı ışığı olabilir, çünki rengi kırmızı değil, sarı... Bu tehlike arz etmeyen bir şey... Veya benim guzu da olmayan başka bir donanımın ışığı, bilemedim...

Bir de; sol tarafta ampul uyarı ışığı vardı, "rear" yazıyor üzerinde, arka ampullerin birisi söndüğünde oradan bilgi veriyor, sen arkayı göremiyorsun diye... Capon o tarihte onu bile düşünmüş yani...

bazı sensörlerde arıza var demekki..uzun far ışığı devir saatinin içinde yanan lambanın sağ tarıfında..en sağdaki sarı lamba  kayan araba işareti..üstündeki airbag işareti..bu gün panelı söktüm bir kaç eksik ampul vardı yanan sağlam ampullerı digerlerıyle ve boş olan yerlerle denedım değişen bir şey olmadı..el feneriyle dik ve çaprazdan bakığımda en solda 4lü ikaz lambasının altında arabanın yandan görünüşü.. en üst sagda benzin depo en altta açık kitap işareti vardı..hepsi yanarsa renk cümbüşü olacak :egy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bazılarının yanmaması iyidir ama... ;)

mesela hagileri abi.. bilmediğimden soruyorum..farkında olmadan motoru kucağa almayalım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mesela hagileri abi.. bilmediğimden soruyorum..farkında olmadan motoru kucağa almayalım..

Kullanım esnasında, kırmızı renkte olanların hiç biri yanmasa iyi olur... ;) Motoru kucağa almayacak kadar bilgilisindir orada şüphe yok gibi... Alır mısın yoksa... :D Allah korusun şakası bile kötü...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kullanım esnasında, kırmızı renkte olanların hiç biri yanmasa iyi olur... ;) Motoru kucağa almayacak kadar bilgilisindir orada şüphe yok gibi... Alır mısın yoksa... :D Allah korusun şakası bile kötü...

Cümlemizi Allah Korusun abi. bilgimiz derdimizi anlatacak kadar işte..12-13 sene aradan sonra tekrar kullanmaya başladık..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selam Mazda Sevdalıları,

Bir konuda fikrinize ihtiyacım var. 2000 model 626 da 80 90 civarı giderken bir anda içerdeki ABS TCS Fren şarz vb tüm lambalar yanmaya başladı, aynı zamanda hız gösterge ibresi de sıfıra kadar düşüp tekrar çıktı. Son 15 gündür 2 defa başıma geldi. Lambalar bir kaç saniye yandıktan sonra tekrar sönüyo TCS hariç. Motoru durdurup  tekrar çalıştırınca sorun bitiyor.

Benzer bir sorun yaşayan oldu mu? bu konuda tecrübesi  olan paylaşırsa memnun olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sa arkadaşlar..benim guzu da göremedim 97-626 larda gösterge panelinde abs ile ilgili bir lamba varmı..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sa arkadaşlar..benim guzu da göremedim 97-626 larda gösterge panelinde abs ile ilgili bir lamba varmı..

Abs varsa mutlaka lambası vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araçta 92 model, bakım için özel servise gittiğimde usta aks kafası değiştirirken bir parçayı bana ABS Okuyucu diye gösterdi, aracımda ani frenlemelerde pedaldaki titreşimide hissediyorum bununda ABS'nin devreye girdiğinden kaynaklandığı söyleniyor, lakin benim araçta da sağ tarafta kayan araba ışığından başka bir ışık görmedim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kontağı ikinci çevirmede lambalar yanınca orada ABS lambası da bulunur. Dikkat etmemişindir muhtemelen, ya da sorun yaşamamışındır. 97 modelde mutlaka vardır. Işıkta zaten ABS diye yazar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araçta 92 model, bakım için özel servise gittiğimde usta aks kafası değiştirirken bir parçayı bana ABS Okuyucu diye gösterdi, aracımda ani frenlemelerde pedaldaki titreşimide hissediyorum bununda ABS'nin devreye girdiğinden kaynaklandığı söyleniyor, lakin benim araçta da sağ tarafta kayan araba ışığından başka bir ışık görmedim...

Abs ışığı arıza olmadığı müddetçe yada kontağı tek tur çevirdiğinizde uyarı ışıklarının tamamının yandığı durum dışında yanmaz abd devreye girdiği durumlarda dahil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hakanın Söyledikleriyle Aynı.. Sanırım Ampulünde Sıkıntı Var..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorunu çözdüm, Abs soketi gevşemiş hareket ettikçe oynuyormuş servise girince hemen ortaya çıktı çünkü cihaza bağlanınca cihaz abs'yi görmedi ustam şöyle bir bakayım derken soketin takılı olmadığını gördü iyice sıkıştırınca sorun bitti. Umarım tekrar hortlamaz yoksa arabadan ve Mazda'dan soğumaya başladım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.