alperozgem

Mazda3 Arka Kapı Camı Açılırken Dişli Sesi Geliyor

2005 mazda 3 aracımın sağ arka kap camı açılırken dişli sesi geliyor. ve yarım açılıyor. sanırım bir dişli sıyırması var. konu hakkında tecrübesi olanlardan yardım rica ediyorum. teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2005 mazda 3 aracımın sağ arka kap camı açılırken dişli sesi geliyor. ve yarım açılıyor. sanırım bir dişli sıyırması var. konu hakkında tecrübesi olanlardan yardım rica ediyorum. teşekkürler

Elektrikli camlı araçlarda, cam açılma ve kapanma sorunu genelde düğmelerden ve cam motorlarından oluyor. Sorununuz cam motorunda olabilir. Cam motoruna bakım yapılıyorsa yaptırabilir yada değiştirebilirsiniz.

(Daha önceki aracımda sağ ön cam yavaş inip kalkıyordu; kapı döşemesini söktüm bazı yerleri yağlamıştım. Bu işlemden sonra camlar sessiz ve hızlı inip kalkıyordu)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim de ön sürücü camı kafasına göre otomatik iniyor ya da inmiyor. basılı tutmak zorunda kalıyorum. bazen de tek seferde iniyor. biraz tutarlı davransa iyi olacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyi bir elektrik ustası, olmadı Muğla Gören Otomotiv... ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sorun cam motorunda bence

Ankara başayarda sağ arka cam motorumu işçilik dahil 125 TL'ye yenisi ile değiştirdim.

Tamir ya da çıkma ile uğraşılacak bir fiyat değil bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorun benim aracımda da olmuştu.Serviste cam motoruna 250 tl dediler ve 1 ay sonra gelir dediler.Yan sanayide bulamadım.Böyle olunca bende cam motorunu söktüm ve içindeki dişlinin sıyırmış olduğunu gördüm.Sonra dişliyi aldım ve belki aynısından yaptırabilirim düşüncesiyle sanayide tornacıları gezdim.Bir tanesi ben yapabilirim dedi, tam ona yaptıracaktım ki o anda içeri giren bi müşteri bana bir parçacı ismi ve orada olabileceğini söyledi.Bende oraya gittim ve bire bir aynısını orda buldum.Hemde 5 liraya  :D Sonra ondan 2 tane aldım ve yerine taktım.250 tl verip bir ay beklemekten kurtuldum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorun benim aracımda da olmuştu.Serviste cam motoruna 250 tl dediler ve 1 ay sonra gelir dediler.Yan sanayide bulamadım.Böyle olunca bende cam motorunu söktüm ve içindeki dişlinin sıyırmış olduğunu gördüm.Sonra dişliyi aldım ve belki aynısından yaptırabilirim düşüncesiyle sanayide tornacıları gezdim.Bir tanesi ben yapabilirim dedi, tam ona yaptıracaktım ki o anda içeri giren bi müşteri bana bir parçacı ismi ve orada olabileceğini söyledi.Bende oraya gittim ve bire bir aynısını orda buldum.Hemde 5 liraya  :D Sonra ondan 2 tane aldım ve yerine taktım.250 tl verip bir ay beklemekten kurtuldum :)

şanslısınız valla..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aldığım yerde klips sekman gibi ufak tefek plastik parçalar satan bir yerdi. Starklips.com diye bir site var oranın bayiliğini yapıyor.Dişliyi sökebilme imkanın varsa burdan bakabilirim aynısı varmı diye..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kapı döşemesiyle motoru hasar vermeden  sökmeni yöntemi var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet var ucu yassı demir olmayan tercihen sert plastik bir madde bul ve kapı kol dayanan yerde ve kapı açıcağının içinde bulunan kapak gibi olan yerler var oradan kapağı çıkartın altında yıldız vida göreceksiniz tornavidayla vidaları söktükten sonra kapı döşemesinine alttan yukarıya doğru hafif güç uygulayarak tırnaklardan çıkartınız..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet var ucu yassı demir olmayan tercihen sert plastik bir madde bul ve kapı kol dayanan yerde ve kapı açıcağının içinde bulunan kapak gibi olan yerler var oradan kapağı çıkartın altında yıldız vida göreceksiniz tornavidayla vidaları söktükten sonra kapı döşemesinine alttan yukarıya doğru hafif güç uygulayarak tırnaklardan çıkartınız..

teşekkürler. yarın gerekli operasyona başlıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hala 5 lira  :)

Bide yok efendim mazdanın parçası bulunmaz, bulsanda çok pahalı olur falan filan derler.Cam motorunun dişlisine kadar bulunuyo be hemde 5 liraya :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar

Benim quzumda da aynı sorun oldu

Sağ arka cam şöför tarafından açılamıyor sadece yolcu tarafından açılıyor.

Ve yolcu tarafından açılırken dişli sesi geliyor.

Tam açılıp kapanmada sorun yok ama dişli sesi ve şöför tarafından kontrol edilmemesi sıkıntı.

Ayrıca dikkatimi çeken şu

Şöför tarafından diğer 3 ü açılıp kapanıyor tam kapanmış ol sa da tık diye bir ses geliyor.

Ama o arızalı olanla ilgili hiçbirşey yok...

Yardımınıza ve tavsiyelerinize ihtiyacım var

Biraz acil....

Servise mi gideyim bir oto elektrikçiye mi

Gebzede tavsiye edeceğiniz var mı?

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam şoför tarafından açılıp kapanması için yolcu tarafından camı sonuna kadar kapatıp tuşa basılı tutup tık sesini duymak gerekiyor.yani şoför kontrolü bu şekilde aktif oluyor.ha tabi eğer bu şekilde de aktif olmadıysa söktürüp bi baktırmak lazım bence servise gerek yok bi oto elektrikçi halleder bu işi zira aynı sorun benim araçta olmuştu kapı yı söktüm soket yerinden oynamış temizleyip taktım düzeldi.servise bi dünya para bayılmanın anlamı yok yani:):)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler hocam....

Yolcu tarafından yapıyorum.

Sonuna kadar geliyorum....dişli sesi geliyor açılıp kapanırken....

Sonra tam kapandığımda değişiklik yok....

10 saniye bekledim 5 saniye denedim olmadı.....

Oto ekektrikçinin yolları bana gözüktü anlaşılan...

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.