Evreka

Mazda 323 Park ve Kısa Far Kol Arızası

Arkadaşlar daha 4 günlük aracımın onarım ve tadilatlarına hızlıca devam ediyorum. Bilenlerden yardım rica ediyorum. Park konumu bende çalışmıyor. Kısalara çevirdiğimde ise sinyal kolunu kısa farklar doğrudan yanıyor. Arıza olabilir diye düşünüyorum. Bu kolu nasıl sökebilirim yardımlarınızı rica ediyorum. Saygı ve selam ile...Rıdvan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kısalara çevirdiğinizde kısa farların doğrudan yanması normal değilmi? Park konumunda parkların yanmaması illa koldan olmaz hatta en son seçenektir kol arızası.parklarla alakalı elektrik aksamına detaylıca ölçerek göz gezdirin

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sade ön mü yoksa ön arka ikiside mi yanmıyor. Eğer sadece ön ise koldan kaynaklı değildir.

EMY & MZD

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kol da arıza olup olmadığını öğrenmek için direksiyonun arkasında kalan üst alt kapak sökülüp kola gelen soketten ölcü aleti ile ölcerek bulunabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar parklarım maalesef yanmıyor, kol da 1. seviye park mekanik olarak çalışıyor ama elektrik vermiyor. Artık arızanın ne olduğunu da bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elektrik vermediğini ölçü aletiyle ölçtünüz mü? O kolun kontrol ettiği role olması gerekir, o roleyi de bir test edin. Koldan olduğunu kesin olarak anlamak için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elektrik vermediğini ölçü aletiyle ölçtünüz mü? O kolun kontrol ettiği role olması gerekir, o roleyi de bir test edin. Koldan olduğunu kesin olarak anlamak için.

Şöyle bir durum var kolu 1 kademe çevirdiğimde parklar yanmaz iken 2. kademede kısa farlar yanıyor. Ancak sigorta kutusu ile röle kutusundan tam yerini bulamadım. Aslında elinde sigorta kutusu veya röle dizilimlerini bulabilsem onlarada bakıcam. Birkaç şema buldum siteden ama benim arabamın aynı modeli değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar uzun uğraşlardan sonra direksiyonu ve far kolunu komple söktüm, sanırım park devresinde sorun olduğu için bir devre yapıp ek yapıp kısa farlara bağlamışlar parkları. Onu iptal edip kol içinde ki bakır parçları onardım. Şu an için sorunsuz çalışıyor..

Mehmet Özdemir bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.