Jump to content

2004 Model Mazda3 Motordan Gelen Ses?

raptorcengiz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bir süredir sabahları aracımı çalıştırdığımda motordan rahatsız edici bir ses geliyor, ama yaklaşık bir 5 dakika sonra yani araba ısınınca ses kesiliyor. Kaputu açtığımda sol taraftaki dönen kayıştan geliyor gibi ses sanki ama eminde olamadım,  bir kaç arabadan anladığını düşündüğüm kişi vantilatör kayışı değişmesi lazım dedi ve yaklaşık 50 lira bir masrafı olduğunu söyledi, sizce sorun ne olabilir, ona göre bütçemi ayarlayıp servise yada ustaya götüreceğim aracımı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bir süredir sabahları aracımı çalıştırdığımda motordan rahatsız edici bir ses geliyor, ama yaklaşık bir 5 dakika sonra yani araba ısınınca ses kesiliyor. Kaputu açtığımda sol taraftaki dönen kayıştan geliyor gibi ses sanki ama eminde olamadım,  bir kaç arabadan anladığını düşündüğüm kişi vantilatör kayışı değişmesi lazım dedi ve yaklaşık 50 lira bir masrafı olduğunu söyledi, sizce sorun ne olabilir, ona göre bütçemi ayarlayıp servise yada ustaya götüreceğim aracımı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Motordan gelen bu tür sesler genelde kayışlarddan geliyor.

Kayış gevşek olabilir, kayışa herhangi bir cisim yapışmışda olabilir.

Japon ustası sorunu çözecektir. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki kocaelide bildiğiniz iyi bir japon ustası var mı?

Kocaeli'de değil ama Düzce'de 22 yıllık Mazda ve işinin ehli bir usta var uzak demezseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer Kocaeli'de bulamazsam o ustayada giderim.

Çok uzak sayılmazsınız tavsiye ederim. Parça fiyatları normal ama işçilik için uygun fiyat çıkartıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginiz için çok teşekkür ederim, rica etsem ustanın adresini veya iletişim bilgilerini yazar mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginiz için çok teşekkür ederim, rica etsem ustanın adresini veya iletişim bilgilerini yazar mısınız?

Rica ederim.

Ahmet usta. Rüzgar Ahmet'de diyolar  :D 0536 579 68 50 Düzce Sanayisinde

Sorunu giderdiğinizde paylaşırsanız seviniriz. Üyeler böyle bir durumda kaldığında ön bilgi sahibi olmuş olur.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar teşekkür ederim ilginiz için. Kocaeli'de usta bulamazsam sizin önerdiğiniz ustaya gideceğim. Sonucu burada tabi ki paylaşacağım :) iyi geceler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Körfezde gülünce oto var oraya gidebilirsin. Yada 2 hafta sonra yetkili serviste kampanya başlayacak orayada gidebilirsin. İndirimli fiyat olunca aynı hesaba geliyor gibi. İnşallah önemli bir şey yoktur yeterki kayış olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de öyle rahatsız edici olmasa da motor soğukken sabahları çıtırtılı bir ses geliyor ve motor soğuk ışığı sönmeden de geçiyor. (mazda 2'lerde motor hararetini gösteren bir gösterge yok. motor soğukken mavi yanıyor ve kısa süre sonra sönüyor. sanırım sorun çıkarsa da kırmızı yanmaya başlayacakmış, umarım görmem o rengi:)

neyse efendim, takribi bi 45 saniye bir dakika falan sürüyor ve kesiliyor her şey normale dönüyor.

sanırım forumda bununla ilgili bir başlık daha vardı,  motor soğukken çok normal olduğuna dair, ben de takmamaya başladım.

ama dikkatimi çeken bir şey var bu aralar, motor soğuk ışığı yandığı sürece hiçbir şekilde bir vuruntu titreme falan yok direksiyonda, hatta bazen  devir saatine falan bakıyorum, gaza basıyorum motor çalışıyor mu diye,  ama motor ısındıktan sonra sanki  çok çok hafif periyodik olarak bi  titremeler hissediyorum direksiyonda.

bugüne kadar hep dizel kullandım, durum bunun tam tersiydi. dizede motor ısındıkça uysallaşır sessizleşir, benzinde durum farklıysa artık bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...