Jump to content

İlk arabam Mazda RX-8'imi Elden Çıkarıyorum

Tulû

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Aracımı tanıtmak bugünlere kısmetmiş . 

Kendi paramla aldığım ilk arabamı , ilk göz ağrımı ,şu an bunları yazarken bile üzülen ben M3 almak için  elden çıkartıyorum. 

Arabamın hiç bir sorunu yoktur ;  tamamen keyfi,M3 almak için satılıktır.

Aracımı 25.04.2013 tarihinde satın aldım.

Aracım 2006 modeldir ,motoru sadece 9600km'de, şasi ise 45100 km'de.

Benden önceki sahibi araca 23.10.2012 tarihinde 35500km'de İSTANBUL EVO'da Kasko'dan sandık motor taktırmıştır.

(Servis faturası,kayıdı mevcut)

Aracın ilk 5000 km'lik yağını ANKARA MEB - BAŞAYAR'da ben değiştirdim.

Tamamen keyfi olarak aracın ateşleme sistemi yani ;

Akü,

4 adet Bobin,

4 adet NGK Buji,

NGK Buji kabloları

1 Nisan 2014'te MEB BAŞAYAR'da değiştirilmiştir.

Araçta AUX-IN ; yani harici ses girişi (mp3,tablet,telefon vs.) opsiyonu sağlayan parça İngiltere'den getirtilip,takılmıştır.

Aracın orjinal kırmızı paspasları Belçika'dan getirtilmiştir.

Arka park sensörü,

F1 Çakar sistemi,

Aracın 4 lastiği de BRIDGESTONE ve yepyenidir.

Araç tamamen stock haldedir,hiç bir oynama yapılmamıştır.

Aracımın üzerine titrediğimi, wankel prosedürlerine uyduğumu,bagajımda 1Lt 'lik Dexelia ile gezdiğimi ayrıntılı olarak değinmeye bile gerek olmadığını düşünüyorum.

Motorum 9600km'de olsa bile ara ara Premix yapmayı da ihmal etmem . (Bilinçli kullanıcı sayısı az)

Her sürüşte minimum 1 kez redline görmeye dikkat ederim.

RX'i ısıtmadan (hem motor ,hem şanzıman) 4000 deviri geçmem.

Stop etmeden önce belli bir süre beklemeyi ihmal etmem.

Fiyat 46500 Tl,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-cok-temiz-sorunsuz-rx-8-160387840/detay/

ax1nc3.jpg

es6uz7.jpg

a0ug01.jpg

20t10y1.jpg

34t3483.jpg

4kd2c7.jpg

264hrew.jpg

b52qef.jpg

246oniq.jpg

2ylo8xv.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 72
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

mazda bu arabaya niye wenkel motor koyuyor anlamıyorum. tamam biraz aykırı ol da bu kadar da olma aga. ama araç şahane, geçen birine denk geldim trafikte o ses nedir arkadaş, ferrari misin!

neyse;

bu arada bmw "m" serisi mükemmele teğettir, umarım istediğiniz olur.

hayırlı satışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada yanlış anlaşılmasın ama plaka neden gizli işte ben de bunu anlayamıyorum. şahsen ikinci el araç bakarken hiç uğraşmadan elediğim araçlar oluyor bunlar.

bir şey gizleniyorsa gizlenecek şeyleri olduğu içindir hissiyatı uyandırıyor bende, başka bir şey değil..

istediği kadar temiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepinize güzel dilek ve temennileriniz için teşekkür ederim.

Plaka konusunu açıklığa kavuşturayım;

Ilanda da belirttiğim gibi , aracın motorunu benden önceki sahibi kaskodan , daha da açayım kasko derken aracın motoruna su aldırarak kaskodan değiştirtmiş.

Benden önceki sahibi avukat olduğu için mevzuatları iyi biliyordu. Motora su aldırmayı sele kapılma olarak göstertmiş.

Plaka ile ne ilgisi var derseniz; plakayı  Tramer'de sorgulatınca  kasko'dan değişen motor bedeli olan 11633Tl  Sel hasarı olarak çıkıyor.

Bu arada motor değişiminde plaka önceki sahibinin plakasıydı.

Tramer'de gözüken 11633Tl tutarı İstanbul Mazda Evo servisindeki motor değişim faturası bedelidir.(Fatura ve servis kaydı mevcut)

Bu nedenle insanların  aklını karıştırmamak için plakayı göstermeyip; bu konuyu araç başında ciddi alıcılar ile paylaşıyorum.

Plakam : 06 TL 014

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten ilanda gösterme zorunluluğunuz da yok plakayı ciddi alıcı çıkar şasi numarasi na kadar verirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forum kuralları gereği, satılık bölümüne açtığımız ilanlarda, fiyat bilgisini yazma zorunluluğu var. Onu da belirtirseniz iyi olacak. Hayırlı satışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forum kuralları gereği, satılık bölümüne açtığımız ilanlarda, fiyat bilgisini yazma zorunluluğu var. Onu da belirtirseniz iyi olacak. Hayırlı satışlar.

İlanı gördüğümde benim de dikkatimi çekti, fiyatın olmaması. Alacak mıyım? Bende zaten RX8 var ancak kaçtan satmak istiyor onu bilmek isterdim tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...