MazdaClubTR

Mazda Bir Milyonuncu SKYACTIV Aracını Üretti

mazdabirmilyon.jpg72.jpg

Mazda Motor Corporation, SKYACTIV Teknolojilerine sahip Mazda CX-5, Mazda6 ve Mazda3 modellerinin toplam üretim adedinin Mart 2014 itibariyle 1.040.000 adete ulaştığın açıkladı. Bu başarı, Kasım 2011’de başlayan Mazda CX-5 üretiminden yaklaşık iki yıl dört ay sonra elde edildi.

Mazda, sürüş keyfinden fedakarlık etmeden her müşterisine üstün çevre ve güvenlik performansı sunmak amacıyla SKYACTIV TEKNOLOJİSİNİ geliştirdi. Yenilikçi teknoloji serisi, bir yandan aracın ağırlığını azaltırken diğer yandan motor ve şanzıman gibi otomobilin temel performansını belirleyen ana bileşenlerin verimliliğini artırmak amacıyla gerçekleştirilen, ödün verilmeyen bir revizyon sürecinin sonucunda ortaya çıktı. SKYACTIV TEKNOLOJİSİNE sahip yeni nesil araçlarda aynı zamanda yabani hayvanların hareketlerinde gözlenen gücü, güzelliği ve gerilim kuvvetini ifade etmeyi amaçlayan KODO-Hareketin Ruhu tasarımı kullanıldı.

Mazda'nın Temsilci Direktörü, Başkanı ve CEO'su Masamichi Kogai, bir milyon adetlik üretime ulaşılmasıyla ilgili olarak "Biz Mazda'da SKYACTIV araçlarımızı geliştirmek için her şeyimizi ortaya koyuyoruz. Bu modeller tüm dünyadan geniş bir tüketici kitlesinin ilgisini çektiği için bir milyon araçlık dönüm noktasına ulaşmış bulunmaktayız. Mazda adına, araçlarımızı satın alan herkese şükranlarımı sunmak istiyorum. Meydan okuyan ruhumuz ve yoğun çabalarımız sayesinde Mazda, sahiplerinin hayatlarını zenginleştirecek, bize müşterilerimizde güçlü ve uzun süreli ilişkiler kurmada yardımcı olacak çok daha ilgi çekici araçlar üretmeye devam edecektir,” dedi.

Mart 2014 sonu itibariyle Mazda, SKYACTIV modellerini Japonya, Meksika, Tayland ve Çin'de üretiyor ve dünya çapında 100'den fazla ülke ve bölgeye satışını gerçekleştiriyor. Mazda, ürün yelpazesini genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. Mart 2016'da sona erecek olan mali yıla kadar SKYACTIV TEKNOLOJİSİNE sahip beş adet yeni modelin piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

http://www.mazda-tr.com/haberler/mazda-genel-haberler/mazda-bir-milyonuncu-skyactiv-aracn-uretti/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

5 adet yeni model hangileri? mazda 2, mazda 5, rx, mx, bt50 mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yatırımın karşılığını alıyor Mazda bu güzel. Bize dönecek olursak 99 astina ile devam :D

Al benden de o kadar!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda; mercedes, bmw gibi araçlara kafa tutarken, maalesef bizim ülkemizin güzel insanları mazda ve yapısını idrak etmeme konusunda son derece kararlı. Söz konusu kısa dönemde 1.000.000 araç üreten firmayı bazen arkadaşlar eleştiriyor,bu eleştirilerin yersiz ve haksız olduğunu düşünüyorum. Mazdayı alan alıyor, firma daha ne yapsın ki.  Adamlar inavasyonun dibini ( yeni motor,yeni kasa, yeni tasarım ) yaptılar, daha ne olacak ki ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Toyota bazı modellerinde kullanmak üzere Skyactiv motorlarını kullanmak üzere Mazdayla anlaşmış. Üç gün sonra, o modeller TR.ye gelirse, bizim koca göbekli adam öve öve bitiremez. Olum bu Mazdanın motoru desen, anlamaz da koca kafalı:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda; mercedes, bmw gibi araçlara kafa tutarken, maalesef bizim ülkemizin güzel insanları mazda ve yapısını idrak etmeme konusunda son derece kararlı. Söz konusu kısa dönemde 1.000.000 araç üreten firmayı bazen arkadaşlar eleştiriyor,bu eleştirilerin yersiz ve haksız olduğunu düşünüyorum. Mazdayı alan alıyor, firma daha ne yapsın ki.  Adamlar inavasyonun dibini ( yeni motor,yeni kasa, yeni tasarım ) yaptılar, daha ne olacak ki ?

ABDde bilmem ne oto yarışmasında ilk 3'e kaldı yeni Mazda 3. Diğer ikisi Audi A3 ve BMW 4 serisi. Kazanan A3 oldu, ama premium sınıfa girildiğinin bir göstergesi diyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyi güzelde benim aldığım 1.000.001  inci araç nerde. Hala bekliyoruz  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyi güzelde benim aldığım 1.000.001  inci araç nerde. Hala bekliyoruz  :D

Gemideymiş hocam:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.