emytoget

Krikosuz lastik değişimi

Dün Skoda ile İzmir e doğru yola çıktım. Yolculuğumun bitmesine yakın lastik patladı. Araçta kriko olmaması neler yaptırdı bana.

EMY & MZD

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Askerliği Doğu yaptın galiba hemşerim  :D :D

Türk milleti abi yapamayacağı şey yok :)

Tebrik ederim Murat hocam zekice...Fotoğraflar için emeğine sağlık...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aklıma gelmişken kriko takımı sipariş edeyim :D Şehir dışına fazla çıkıyorum, araçta stepne bile yok :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arka lastikleriniz patladığında krikonz arızalı yada yoksa aklınızda bulunsun:-) ama eğer patlayan ön lastikse bagaja 2 kişi oturtmanız gerekecek:-)

EMY & MZD

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aklıma gelmişken kriko takımı sipariş edeyim :D Şehir dışına fazla çıkıyorum, araçta stepne bile yok :D

İşin zor dostum  :nea:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Köyde bu tip atraksiyonlar çok yapmıştık zamanında.. Geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Köyde bu tip atraksiyonlar çok yapmıştık zamanında.. Geçmiş olsun

hocam ya bunu tam açıklayabilecek biri var mı nasıl oldu bu iş. tekerler nasıl değişecek. Fotoda belirttim. sağolun arkadaşlar... İlginç buldum.  :o

post-9703-141695300743_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam ya bunu tam açıklayabilecek biri var mı nasıl oldu bu iş. tekerler nasıl değişecek. Fotoda belirttim. sağolun arkadaşlar... İlginç buldum.  :o

Çıkanı atacan arabanın altına diğerini alıcan takıcan Olgun  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çıkanı atacan arabanın altına diğerini alıcan takıcan Olgun  ;)

Bu aralar berbatım abi be  :nea:

Kendime güldüm şu anda  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu aralar berbatım abi be  :nea:

Kendime güldüm şu anda  :D

Sikinti yoook :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çıkanı arabanın altına atalım ama altındakini çıkarmak için arabayı kaldırmak gerekiyor birazcık :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olgun.Resimde arabanın altında duran yedek lastik. Fotoyu lastiği değiştirmeden çektim. Lastiği arabanın altına koymamın sebebi nolur nolmaz lastiği sökerlen arac kayarsa arabann altındaki lastiğe otursun. Yere değmesin die.

EMY & MZD

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Altındaki lastik boşta arabaya herhangi bir desteği yok. Cıkacak teker de fotoda belli olmuyor ama 1-2 cm yerle mesefesi var. Ayrıca aracı arka sağ köşeden parmağımla bastırdığımda arka sağ yere değiyor ve sol ön kalkıyor. 4 lastikten sadece ikisi yere değiyor gibi bişey oldu. Daha önce de böyle lastik değişmiştim ama hiç bu kadar dengeli duruş denk gelmemişti:-) tahtarevalli mubarek:-) yoldan geçemler kaza yaptım sanıyodu durup geçmiş olsun bişeyiniz varmı diyenler oldu. Yok lastik değiştiriyorum diyincen merakla arabanın altına kriko varmı diye bakınıyolardı. Bakışları bi görseniz bak Allahın işine araba ucuyo gibi bakış:-) foto çeken de oldu:-) fotoğrafını çekip burada paylaşmakta ondan sonra aklıma geldi:-)

EMY & MZD

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlamak için baya bir uğraştım, bakalım doğru anlamış mıyım ? :D

Değişecek lastiği yukarıda tutan arabanın duruşu yani sol arkanın yukarıda , ön tarafında bankette olması .. Değil mi ? :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlamak için baya bir uğraştım, bakalım doğru anlamış mıyım ? :D

Değişecek lastiği yukarıda tutan arabanın duruşu yani sol arkanın yukarıda , ön tarafında bankette olması .. Değil mi ? :D

evet ön sol aşağıda olduğu için ve ön tarafın daha ağır olmasından kaynaklı arka sağ teker yerden kesiliyor.

EMY & MZD

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.