Jump to content

Lastik Patlağına Fitil

saltug
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Geçen gün basınç sensörüm yandın. Baktım arka sağ lastik hafif inik. Gözle kontrol ederken bir çivi gördüm, ellemedim, direk lastikçiye gittim.

Adam lastiği söktü ve bir şiş ile deliği temizleyip yine başka bir şiş ile içine bir parka soktu ve fazlalığını kesti. Buna fitil yama diyorlarmış. Hava ile temas edince kaynıyormuş. Adama bu güvenilir mi diye sordum. Bu kalitelisi, Alman malı dedi. Bir de çin malı olanlar var onlar atıyor dedi. İyi diyebildim. "Abi diğer türlü cantı sökmek lazım, balans bozuluyor filan, bu çok pratik" dedi.

Tabi işim erken bitip dönünce arkadaşlar hayırdır patlak değilmiymiş dedi. Yoo patlamış deyince birisi "İnşallah fitil yaptırmamışsındır" dedi. "Yaptırdım" dedim. Onlar Türkiye şartları için iyi değil dedi. Yüksek hızlarda çok tehlikeli diye beni korkuttu. Hatta en kısa zamanda git söktür ve yama yaptır dedi.

Yaptıran yada konu hakkında daha çok bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiçbir sorun olmaz , bayağı abartmışlar, bin gitsin, farzedelimki bıraksın, çok çok bir küçük çivi deliği bir anda tüm lastik inecek değilya.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben eski lastiğime benzer bişey yaptırmıştım.

Aynı şey mi bilmiyorum ama bir sıkıntı yaşamadım.

Ayrıca yüksek hızda ciddi bir sorun çıkarcağını sanmıyorum, zaten o parça ordan çıksa bile lastik bir anda inmeyeceği için farkedersiniz dşye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Söylediği gibi kaliteliyse fitilin oradan çıkma ihtimali yok denecek kadar az hocam, lastikle bütün haline geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk defa duydum Vallahi. İlginç bir sistemmiş. Fitil ???

Delik olan yere çuvaldız gibi bir şeyle fitili geçirip bırakıyor, o kadarcık yani, şip şak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Delik olan yere çuvaldız gibi bir şeyle fitili geçirip bırakıyor, o kadarcık yani, şip şak.

Bundan arabada bulundurmak lazım ezmo hocam yaa  :2funny:

3,43 sn den sonra  :D  (4.30)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bundan arabada bulundurmak lazım ezmo hocam yaa  :2funny:

3,43 sn den sonra  :D  (4.30)

Mikrofiber kafi bana. ben almayım Olgun  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...