belfort

Mazda 3 mü,Mazda 6 mı?

Arkadaşlar biliyorsunuz daha öncede yazmıştım Mazda 3 mirai 2012 model aracım yaklaşık bir 15 gün önce pert olmuştu.İlk defa Mazda kullanmama rağmen hayran kalmıştım arabaya ama kısmet değilmiş.Yakında kaskodan paramı alacağım ve eşim dahil herkes yine Mazda istiyor.Temiz bir 2009 model Mazda 6 buldum ama motorundan çok vergisi düşündürüyor.Yeniden Mazda 3 mü alsam yoksa Mazda 6 nında tadına baksam mı?Artı ve eksileriyle yardımcı olursanız çok sevineceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2011 Mazda6 deseydin belki derdim ama 2009 Mazda6 ile Yeni Mazda3 ü karşılaştıracaksan kesinlikle Yeni Mazda3 derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer dizel düşünmüyorsanız ve daha ferah bir iç hacim isterseniz mazda 6 tabiki. Ama çoğunlukla şehiriçi kullanıyor kalıp olarakta çok iri değilseniz ve ikinci elde kolay satılmasını istersenizde mazda 3 daha iyidir. Paralel parklarda uzun ve geniş araç harbiden zor oluyor. Bursa gibi rampası bol bir şehirde dizelin tork avantajı iyi gelecektir eğer mazda 3 dizel alırsanız.

Ama dediğim gibi hem iç ferahlığı hem gösteriş olarak mazda 6 çok daha önde 3 e göre. Mondeodaki 163 hplik tdci motoru buna koysalarmış tadından yenmez bir araba olabilirmişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bizde 2011 mazda6 vardı. öncelikle şunu söyleyeyim 2009 olanlar makyajsız ve 2.0 MZR 147hp motor. yakıt olarak sizi baya üzebilir. 2011de gelen makyaj ile aracın dış tasarımı çok değişti iç tasarım da çok daha lüks hissettirmeye başladı ve 2.0 DISI motor geldi.

Biz spor ağırlıklı ortalama bir sürüş ile ş.içi- ş.dışı karışık ort.9.4 lt tüketiyorduk. 20.000kmden sonra çok düşmüştü tüketim. ama 2009 olanlarla bu rakamı bu sürüş ile tutturamazsınız diye düşünüyorum. yeni mazda3 deseniz yakıt olarak dizellerle yarışıyor zaten... performans olarak elbet 2.0 mazda6 kadar olmasa da ben yeterli buldum.

ayriyetten yeni mazda3 oldukça konforluydu eskisi gibi sıkı mıkı birşey yapmamışlar  :D

ben de burak abi gibi düşünüyorum. eğer 2011 mazda6 mı 2014 mazda3 mü derseniz mazda6 derim kesinlikle. tam bir uzun yol ve keyif aracı. ama 2009 mazda6 mı 2014 mazda3 mü deseniz mazda3 derim.. 2009 ve 2011 mazda6 hissettirdiği his olarak ta çok daha farklı hissettiriyor. içerideki ince dokunuşlar çok farkettirmiş..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.