Jump to content

Mazda 9 Üretilir mi?

faroz_52
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

şahsen üretileceğini zannetmiyorum. ha üretilse şahane olur ama o segmenti domine eden çok fena markalar var bmw mercedes gibi.

yine bu tasarım dili ile muthiş bir şey ile karşilaşırdık uretilse idi. tabi mazda tarafında durum nedir bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de aklimadan hep geçiyordu; acaba MAZDA 9 diye bir model çıkar mı diye...

88 model 929 Royal Classic ve 92 de başlayan 929 Sentia'yı nasıl yapmışlar...Mazda 9 diye model çıkarsa Tank gibi sağlam, Yat gibi konforlu, Uçak gibi hızlı olur heralde...

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de aklimadan hep geçiyordu; acaba MAZDA 9 diye bir model çıkar mı diye...

88 model 929 Royal Classic ve 92 de başlayan 929 Sentia'yı nasıl yapmışlar...Mazda 9 diye model çıkarsa Tank gibi sağlam, Yat gibi konforlu, Uçak gibi hızlı olur heralde...

Mobilden gönderildi

Tonla da fiyatı olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hiç sanmıyorum :(  bu soruyu cengaver bir türk muhaberii jef guyton'a sormuştu yanılmıyorsam. mazda6 ve cx9 bu işi şuanlık hallediyor gibi bir cevap vermişti sanırsam.

mazda 90lı yıllardan sonra v6 üretimini durdurdu. kullanılan v6 motor, ford'un motoruydu. Öncelikle mazda'dan çıkacak bir E segmenti lüks otomobil amerika'da çok başarılı satış rakamları yakalayabilir ama avrupa'da zor.

vw phaeton'un satışlarının ne kadar düşük olduğu belli, ford taurus zaten avrupa'ya ihraç edilmiyor, hyundai genesis'in satışları tutmadı yeni kasası daha avrupa'ya gelemedi, hyundai avalon'u getirmedi vs vs... e segmenti bir mazda avrupa'da da çok satılmayacaktır muhtemelen. zaten cx9 kaç tane avrupa ülkesinde satılıyor ki ? bunun için amerikan pazarına uygun bir model olması gerekir...

amerikan pazarında e segmenti bir otomobili ne kadar performanslı olursa olsun 2.2 dizel motorla satamazsınız.. 2.5 litre skyactiv abd'de avrupa'da ki kadar güçlü de değil. zaten performans konusunda mazda6'da bile şikaetçi olanlar var.

amerika halkı mazda'yı, bizim halkın volvo ve subaru'yu gördüğü gibi bilir. premium değil ama çok kaliteli.  mazda mühendislerinden biri ile yapılan bir röportajı okumuştum.  sırada mx-5 var ondan sonra yeni cx9a başlayacaklarmış.. tabi mx5ten sonra daha birsürü projeleri var. geçenlerde yine bir mazda mühendisi açıklama yapmıştı her yıl yeni bir model tanıtılacak diye. cx9a daha sıra var.yeni cx9'da kullanılacak motorun daha 4silindirli mi 6 silindirli mi, V silindirli mi düz silindirli mi olacağına dahi karar vermemişler... bunu da bir röportajda okumuştum.. hatta downsizingin 2.0lardan 1.6lar olmadığını gerçek bir downsizingin 6 silindirli motordan 4silindirli motora geçmek olduğunu belirtmişlerdi.

Benim demem o ki mazda mühendisleri mazda9 gibi bir araba ile maddi kumar oynamak istemiyorlar hazır karlar mazda tarihi rekorunu kırmışken. üstüne üstlük mazda9'Dan daha önemli işleri olduğu belli. rotary, skyactiv2,  amerikan piyasasına yetersiz gelen 2.5 sky yerine büyük hacimli bir sky vs vs....

mazda9 bir hayal gibi, ama maksat göz zevki, sevdiğimiz markanın lüks sektörde geldiği alanı görmek ise birkaç yıla yepyeni bir cx9'un tanıtılacağını belirtmek isterim.ama yeni cx9 için dediğim gibi henüz nasıl bir motor tasarlanacağı bile kararlaştırılmamış.. daha çok bekleyeceğiz yeni bir lüks mazda için ama bu ihtiyacı cx9 karşılayacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tonla da fiyatı olur

Evet Mazda 6'nın son versiyonunun ikinci eli 100-120 bin arası Mazda 9'da 200 bin olur heralde :)

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hiç sanmıyorum :(  bu soruyu cengaver bir türk muhaberii jef guyton'a sormuştu yanılmıyorsam. mazda6 ve cx9 bu işi şuanlık hallediyor gibi bir cevap vermişti sanırsam.

mazda 90lı yıllardan sonra v6 üretimini durdurdu. kullanılan v6 motor, ford'un motoruydu. Öncelikle mazda'dan çıkacak bir E segmenti lüks otomobil amerika'da çok başarılı satış rakamları yakalayabilir ama avrupa'da zor.

vw phaeton'un satışlarının ne kadar düşük olduğu belli, ford taurus zaten avrupa'ya ihraç edilmiyor, hyundai genesis'in satışları tutmadı yeni kasası daha avrupa'ya gelemedi, hyundai avalon'u getirmedi vs vs... e segmenti bir mazda avrupa'da da çok satılmayacaktır muhtemelen. zaten cx9 kaç tane avrupa ülkesinde satılıyor ki ? bunun için amerikan pazarına uygun bir model olması gerekir...

amerikan pazarında e segmenti bir otomobili ne kadar performanslı olursa olsun 2.2 dizel motorla satamazsınız.. 2.5 litre skyactiv abd'de avrupa'da ki kadar güçlü de değil. zaten performans konusunda mazda6'da bile şikaetçi olanlar var.

amerika halkı mazda'yı, bizim halkın volvo ve subaru'yu gördüğü gibi bilir. premium değil ama çok kaliteli.  mazda mühendislerinden biri ile yapılan bir röportajı okumuştum.  sırada mx-5 var ondan sonra yeni cx9a başlayacaklarmış.. tabi mx5ten sonra daha birsürü projeleri var. geçenlerde yine bir mazda mühendisi açıklama yapmıştı her yıl yeni bir model tanıtılacak diye. cx9a daha sıra var.yeni cx9'da kullanılacak motorun daha 4silindirli mi 6 silindirli mi, V silindirli mi düz silindirli mi olacağına dahi karar vermemişler... bunu da bir röportajda okumuştum.. hatta downsizingin 2.0lardan 1.6lar olmadığını gerçek bir downsizingin 6 silindirli motordan 4silindirli motora geçmek olduğunu belirtmişlerdi.

Benim demem o ki mazda mühendisleri mazda9 gibi bir araba ile maddi kumar oynamak istemiyorlar hazır karlar mazda tarihi rekorunu kırmışken. üstüne üstlük mazda9'Dan daha önemli işleri olduğu belli. rotary, skyactiv2,  amerikan piyasasına yetersiz gelen 2.5 sky yerine büyük hacimli bir sky vs vs....

mazda9 bir hayal gibi, ama maksat göz zevki, sevdiğimiz markanın lüks sektörde geldiği alanı görmek ise birkaç yıla yepyeni bir cx9'un tanıtılacağını belirtmek isterim.ama yeni cx9 için dediğim gibi henüz nasıl bir motor tasarlanacağı bile kararlaştırılmamış.. daha çok bekleyeceğiz yeni bir lüks mazda için ama bu ihtiyacı cx9 karşılayacak.

Hocam iyi güzel açıklamarda bulunmuşsunuz...Ama katılmadığım nokta şu mazda zaten çok satma derdinde değilki böyle bir kaygısı olsaydı Türkiyede Toyota dan sonra en fazla tutulan japon marka olurdu...Mazda da işler biraz farklı işliyor...

Mazda9 üretilirmi üretilmezmi bilmiyorum ama cx-9 üretiyorsa cx-5 yeterliyken fikrimce bi hesapsızlık yapıp mazda9 da üretebilirler...Hele hele de skyactiv satışları şirketin kar oranı büyüme yeni pazarlar vs arttıkça...Mazda hiç tereddüt etmeden buna teşebbüs edecektir şuanki konumda bir kumar oynadığı doğru belli bir yatırım bütçe harcandı karşılığını almadan extra işlere kalkışmazlar diye düşünüyorum...Ama o gücü yakalayıncada biz bunu satamayız kaygısıyla vazgeçmezler...

mazda6 nın performans eleştirilerine de katılmıyorum atmosferik motoru turbo motorlarla kıyaslayıp yetersiz bulunması çok saçma...Teknik kıyaslamalarda şartlar eşit olmalı

segmentler motor hacimleri vs eşit olmalı...koy turboyu birde öyle denesin bakalım amerikanın conisi :)

Sağda solda rastgelirseniz mazda9 ile ilgili haberlere paylaşın eminim shinari gibi bişey olarak karşımıza çıkar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapılmaz.... Ama yapılırsa görgüsüz araplarla abedeye satılır.

Bizim insanımız zorla 3 almaya çalışıp, 6 nın fiyatına "çokmuş" gibi laf eden bir millet.

Mazda 9 üretilip havada uçsa; "Çok para aga" derler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapılmaz.... Ama yapılırsa görgüsüz araplarla abedeye satılır.

Bizim insanımız zorla 3 almaya çalışıp, 6 nın fiyatına "çokmuş" gibi laf eden bir millet.

Mazda 9 üretilip havada uçsa; "Çok para aga" derler.

Gökhan abi Türkiye pazarı olarak düşünmeyelim olayı...

Bizim insanımıza bakarsak...Kısa bi anektot...

Yaşadığım yerde benim arbayı merak eden edene...Megan 2 si olan bi abi kullanmak istedi..

Yaptığı yorum kalıbının arabası değil meganın süspansiyon daha iyi bunu niye aldın ki...

:tey:  Farklılık olsun diye aldım dedim...Bu adama daha ne denir ki...  :2funny:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle haklısın. Zaten Mazda Türkiye için değil, Japonya, ABD, Çin ve Avrupa hatta okyanusya için üretiyor.

Bizi her yerde olduğu gibi Mazda da ipleyen yok.

Ama yine de üretileceğini sanmıyorum. Üretirse muhakkak iyi yapar ama zor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Satılmayacağı için ses de getirmez bence. Yapsalarda Türkiye' ye göndermezler. Ne olursa olsun ben kazanmiyim, millet kaliteli araca binsin, ben az satayım hiç bir şirket demez :) Kar amacı gütmeyen şirket olamaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam iyi güzel açıklamarda bulunmuşsunuz...Ama katılmadığım nokta şu mazda zaten çok satma derdinde değilki böyle bir kaygısı olsaydı Türkiyede Toyota dan sonra en fazla tutulan japon marka olurdu...Mazda da işler biraz farklı işliyor...

Mazda9 üretilirmi üretilmezmi bilmiyorum ama cx-9 üretiyorsa cx-5 yeterliyken fikrimce bi hesapsızlık yapıp mazda9 da üretebilirler...Hele hele de skyactiv satışları şirketin kar oranı büyüme yeni pazarlar vs arttıkça...Mazda hiç tereddüt etmeden buna teşebbüs edecektir şuanki konumda bir kumar oynadığı doğru belli bir yatırım bütçe harcandı karşılığını almadan extra işlere kalkışmazlar diye düşünüyorum...Ama o gücü yakalayıncada biz bunu satamayız kaygısıyla vazgeçmezler...

mazda6 nın performans eleştirilerine de katılmıyorum atmosferik motoru turbo motorlarla kıyaslayıp yetersiz bulunması çok saçma...Teknik kıyaslamalarda şartlar eşit olmalı

segmentler motor hacimleri vs eşit olmalı...koy turboyu birde öyle denesin bakalım amerikanın conisi :)

Sağda solda rastgelirseniz mazda9 ile ilgili haberlere paylaşın eminim shinari gibi bişey olarak karşımıza çıkar...

mazda çok satma derdinde değil ama bu ticari bir kurum :D yeni mazda ceosu hatta geçtiğimiz aylarda rx8 için yılda bilmem kaç adet satacağımız bir aracı tekrar üretmek bize zarar yaptırır gibi bişeyler demişti. Zarar yapmamak ta önemlli. Bana kalırsa bizim derdimiz çok satmak değil doğru ama bunun sebebi kaliteden ödün vermediğimiz için az satıyoruz babında. Yoksa satmayan modeller çıkarıyoruz ama satmaması umrumuzda değil gibi bir anlam yok :D böyle bir anlam olsaydı bence çoktan yeni rx modeli, mazda6MPS veya mazda6 coupe vs. Çıkardı bile

Zaten abddeki eleştriler de tam bu noktada çıkıyor. Kimisi 2.5uğu yeterli bulabilir ama mazda6nın tüm rakiplerinde ya 2.0 turbo seçeneği var ya da 3.8 v6.. Mazda6nın böyle bir seçenek te sunması lazım maalesef.. Amerika'da E segmentinde zaten motor seçenekleri 3.0dan başlıyor atmosferikte. Mazda, düşük hacim turbo kullanmıyor artık.

Sürüş otomobili olan mazda'nın segmentinde ki tüm rakiplerinden daha hantal bir motor seçeneği ile gireceğini hiç ama hiç sanmam. O anca türkiye de olur 1.6 eklass falan :D

Amerika'da üretilecek bir mazda9'un en az 3.0 veya düşük hacim turbo olması gerekir kanımca. Zaten tüm rakipleri de bu seçeneklerden başlıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

honda'nın legend'ı var. Mazda da 6 sonrası bir üst sınıf araba üretebilir. ancak orası çok zorlu bir pazar sanırım bunu hesaplamış ve üretmemişlerdir.

Çok hoş bir araba olurdu ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
Mazda 9 uretilirse premium sinifta tutmaz kimse kararini Mazdadan yana kullanmaz 250.000 300.000 tl baglayip

Konu hortlatmışınız :) halen öyle bir proje duymadık ama hyundai genesis satabiliyorsa Mazda 9'da satar. Ülkemizde göremeyiz tabi ayrı mesele :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, fotifoti :

Konu hortlatmışınız :) halen öyle bir proje duymadık ama hyundai genesis satabiliyorsa Mazda 9'da satar. Ülkemizde göremeyiz tabi ayrı mesele :)

Bizde her zaman olduğu gibi rüyalarda buluşuruz. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Mazda41 :

Mazda 9 uretilirse premium sinifta tutmaz kimse kararini Mazdadan yana kullanmaz 250.000 300.000 tl baglayip

Hadi diyelim çıktı :D Mazda öyle bir arabaya en az Mazda CX-9 da kullandığı 2.5T motoru kullanır muhtemelen, o da ancak Amerika'da satar, Türkiye'ye gelirse de ancak İncirlik'ten girer :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...