erolkan

2009 Forester aracıma LPG taktım...

Bu konuda 23 ileti var

Arkadaşlar bildiğiniz gibi lpg konusunda önceki araçtan kalma bi korkum vardı. Uzun araştırmalar ve incelemeler sonucunda aracıma prins vsi2 kit takmaya karar verdim.

Öncelikle Antalya Ymz oto Yılmaz ustamda periyodik bakım + 4 buji değişimi yaptık (400 Tl) Sağolsun Yılmaz ustam ve ustalar herzamanki gibi ilgiliydi.

Şimdide aracımın manıfoldu sökülecegi için montaj yerinde soğutmaya bıraktım. Yarın montaja başlıypruz2vvgXj.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Manifoldu hızlı soğutma yöntemimiz..Q11aQA.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ustalar geceden manifoldu söküp lpg enjektörlerini takmışlar. .gjjvZZ.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ustalar geceden manifoldu söküp lpg enjektörlerini takmışlar.

manifold söküldükten sonraki halii

9vp12o.jpg

mq8y1Y.jpg

gjjvZZ.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

LPg enjektörleri için manıfolda açılan yer..

nYG6rR.jpg

Takılacak olan Kheın enjektörlerimiz..

32RZLr.jpg

Manifolda lpg enjektörleri takıldıktan sonra.....EQQW5v.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu poşedin içindeki çapaklarda;

Eger manıfoldu söktürmeden montaj yaptırırsanız manıfoldun içine kaçarak ileride Size sorun çıkarması muhtemel çapaklar..722WgP.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tankın kablolarını çekmek için aracım delinirken...JddGzY.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Takılacak şamandıramız Tomasetto..PvvWAv.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Simit deponun altına koyulan izolasyon malzemesi...onz26m.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Simit depomuz. Bu arada bu simit depo 47 bar basınca dayanıklıymış dedi ustamız...RE6Xn1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk depoyu bitirdim. Antalya Bp den fulleddiğim 32 lt lpg ile Antalya şehiriçi 50 km diğer kalanı ise sahilden kalkana kadar full klima açık,o yolu bilenler bilir gidiş geliş  oldugu için arac sollamak için gerekli mesafe kısa oldugu için hep dipgazla arac solladım. 245 km de gazım bitti. Lpg litresi 2,71. Tl. Yaklaşık 0,365 krş a denk geliyor..Ama bu değerin arac lpg ye alıştıkça bıraz daha azalacagını düşünüyorum ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrar hayırlı olsun

Tekrar teşekkürler :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun öncelikle. Umarım sıkıntısız binersiniz aracınızada subaruların lpgde problem çıkarmadığını görerek ikinci elini canlandırır insanlar.

Bu arada takan dükkanın tabelasında brc yazıyor. iki markayıda mı takıyorlar ?

Yakıt olarak pekte fazla sayılmaz. Bahsettiğiniz yolları daha bir ay önce geçmiş biri olarak benim arabada orda anca 280 km giderdi herhalde. Viraj ve rampa bol birde klima açık olunca hepten yakıtı sömürüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun öncelikle. Umarım sıkıntısız binersiniz aracınızada subaruların lpgde problem çıkarmadığını görerek ikinci elini canlandırır insanlar.

Bu arada takan dükkanın tabelasında brc yazıyor. iki markayıda mı takıyorlar ?

Yakıt olarak pekte fazla sayılmaz. Bahsettiğiniz yolları daha bir ay önce geçmiş biri olarak benim arabada orda anca 280 km giderdi herhalde. Viraj ve rampa bol birde klima açık olunca hepten yakıtı sömürüyor.

Brc,teleflex ve Prins yetkili bayii.Ama araç Subaru olunca bende çok araştırmıştım ve Prıns te karar kıldım.Lpg ye sorunsuz bınmek istiyorum ve şu andakı en hızlı lpg enjektorlerı kheın enjektorler oldugu için bu markayı taktırdım ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.