Jump to content

2009 Forester aracıma LPG taktım...

erolkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bildiğiniz gibi lpg konusunda önceki araçtan kalma bi korkum vardı. Uzun araştırmalar ve incelemeler sonucunda aracıma prins vsi2 kit takmaya karar verdim.

Öncelikle Antalya Ymz oto Yılmaz ustamda periyodik bakım + 4 buji değişimi yaptık (400 Tl) Sağolsun Yılmaz ustam ve ustalar herzamanki gibi ilgiliydi.

Şimdide aracımın manıfoldu sökülecegi için montaj yerinde soğutmaya bıraktım. Yarın montaja başlıypruz2vvgXj.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPg enjektörleri için manıfolda açılan yer..

nYG6rR.jpg

Takılacak olan Kheın enjektörlerimiz..

32RZLr.jpg

Manifolda lpg enjektörleri takıldıktan sonra.....EQQW5v.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu poşedin içindeki çapaklarda;

Eger manıfoldu söktürmeden montaj yaptırırsanız manıfoldun içine kaçarak ileride Size sorun çıkarması muhtemel çapaklar..722WgP.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk depoyu bitirdim. Antalya Bp den fulleddiğim 32 lt lpg ile Antalya şehiriçi 50 km diğer kalanı ise sahilden kalkana kadar full klima açık,o yolu bilenler bilir gidiş geliş  oldugu için arac sollamak için gerekli mesafe kısa oldugu için hep dipgazla arac solladım. 245 km de gazım bitti. Lpg litresi 2,71. Tl. Yaklaşık 0,365 krş a denk geliyor..Ama bu değerin arac lpg ye alıştıkça bıraz daha azalacagını düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun öncelikle. Umarım sıkıntısız binersiniz aracınızada subaruların lpgde problem çıkarmadığını görerek ikinci elini canlandırır insanlar.

Bu arada takan dükkanın tabelasında brc yazıyor. iki markayıda mı takıyorlar ?

Yakıt olarak pekte fazla sayılmaz. Bahsettiğiniz yolları daha bir ay önce geçmiş biri olarak benim arabada orda anca 280 km giderdi herhalde. Viraj ve rampa bol birde klima açık olunca hepten yakıtı sömürüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun öncelikle. Umarım sıkıntısız binersiniz aracınızada subaruların lpgde problem çıkarmadığını görerek ikinci elini canlandırır insanlar.

Bu arada takan dükkanın tabelasında brc yazıyor. iki markayıda mı takıyorlar ?

Yakıt olarak pekte fazla sayılmaz. Bahsettiğiniz yolları daha bir ay önce geçmiş biri olarak benim arabada orda anca 280 km giderdi herhalde. Viraj ve rampa bol birde klima açık olunca hepten yakıtı sömürüyor.

Brc,teleflex ve Prins yetkili bayii.Ama araç Subaru olunca bende çok araştırmıştım ve Prıns te karar kıldım.Lpg ye sorunsuz bınmek istiyorum ve şu andakı en hızlı lpg enjektorlerı kheın enjektorler oldugu için bu markayı taktırdım ...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...