İlhan

Turbo Takılan 2013 Model Mazda 5

Kardeş forumda bir arkadaş paylaşmış. Onun vesilesi ile burada paylaşıyorum.

Yurt dışında birisi kendi garajında Mazda 5'ine turbo takıyor. Adam bu işe üşenmediği gibi. Yaptığı işi an, an fotoğraf çekip anlatmış. Detaylar ekteki bağlantıda. Chrome ile açtığınızda dili Türkçe yapabilirsiniz.

http://imgur.com/a/EL5JI

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben ampul değiştiremiyorum adam neler yapmış öyle :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forged piston olayına girmemiş dıştan halletmiş olayı

Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bir de şöyle 0-100 km videosu koysaymış da asıl icraatı görseymişiz.  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnsignia 180hp kullandıktan sonra bizim kuzulara turbo çok yakışır demiştim ama arkadaş turbo arizasina 4bin bayilinca bende bazı durumlarda kopup gidemeyen Mazda'ya demekki adamlar birşeyler biliyo da yapmıyor dedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnsignia 180hp kullandıktan sonra bizim kuzulara turbo çok yakışır demiştim ama arkadaş turbo arizasina 4bin bayilinca bende bazı durumlarda kopup gidemeyen Mazda'ya demekki adamlar birşeyler biliyo da yapmıyor dedim

ir de gecenin köründe, telefon çekmeyen yerde turbo bozmayı hayal et :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Turbo kolay bozulan bir parca degil. Sadece motor 3000 devir yaptiginda turbo basincina gore 30.000-100.000 v.b d/d ile dondugu icin bakimlari onemli. Motoru devirli kullandiginizda kontagi aniden kapatirsaniz yaglama kesildiginden 100.000 devir ile donen turbo isinarak zarar veriyor.

Mazda da turbolu araclar yapiyor. 2.3 benzinli turbo veya dizel gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda aslında turboyu eskiden beri kullanıyor.

nYm7R5.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.