İlhan

X-Trail
Nissan X-Trail 1.6 Dizel

Bu konuda 41 ileti var

X-Trail benim için, ayrı bir özel yeri olan otomobildir. Sebebine gelirsek, 2003 yılında bu sınıfta ilk kullandığım otomobildir kendisi. Sahibi olan adaşım, halen bildiğim kadarı ile kullanmakta. O dönem 1.6 motor seçeneği yoktu tabi.

Şimdileri ise bizim pazara uygun, 1.6 dizel motor seçeneğini getiriyorlar. Aynı zamanda Dizel+Otomatik vites seçeneği sunuluyor. 130 HP, 320 Nm Tork, 4x2, 4x4 seçenekleri mevcut.

Fiyat olarak pek cazip olmasa da . Diğer rakiplerine göre 1.6 dizel otomatik vites oluşu bir avantaj sağlayabilir.

1.6 DCI Visia 17" M/T Stop/Start Dizel M/T 1598 98.900 TL -

1.6 DCI Sky Pack 17'' M/T Stop/Start Dizel M/T 1598 106.900 TL -

1.6 DCI Design Pack 19” M/T Stop/Start Dizel M/T 1598 111.900 TL -

1.6 DCI Black Edition 19” M/T Stop/Start Dizel M/T 1598 118.900 TL -

1.6 DCI Platinum 19" M/T Stop/Start Dizel M/T 1598 121.900 TL -

1.6 DCI Platinum Premium Pack 19" M/T Stop/Start Dizel M/T 1598 125.900 TL -

1.6 DCI Sky Pack 17'' X-TRONIC Stop/Start Dizel X-TRONIC 1598 113.900 TL -

1.6 DCI Desing Pack 19'' X-TRONIC Stop/Start Dizel X-TRONIC 1598 118.900 TL -

1.6 DCI Black Edition 19'' X-TRONIC Stop/Start Dizel X-TRONIC 1598 125.900 TL -

1.6 DCI Platinum 19'' X-TRONIC Stop/Start Dizel X-TRONIC 1598 128.900 TL -

1.6 DCI Platinum Premium Pack 19'' X-TRONIC Stop/Start Dizel X-TRONIC 1598 132.900 TL -

1.6 DCI Sky Pack All Mode 4x4-i M/T Dizel M/T 1598 116.900 TL -

1.6 DCI Design Pack All Mode 4x4-i M/T Dizel M/T 1598 121.900 TL -

pvEDMn.jpg

Bo8dWQ.jpg

PvQV28.jpg

0byZgL.jpg

jzBDpD.jpg

LdQ6NV.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni nesil X-Trail, Renault kökenli güçlü 1.6 litrelik dizelden oluşan motor gamı ile dikkat çekiyor. 130 hp güç ve 320 Nm tork üreten 1.6 litrelik dizel motorun kullanıldığı yeni X-Trail, kardeşi Qashqai'de olduğu gibi önden veya dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebiliyor. Ayrıca önden çekişli versiyonla, XTronic adlı otomatik şanzıman ile de tercih edilebilecek yeni X-Trail'in, bu seçeneğinin en çok ilgi görmesi bekleniyor.

4.000 devirde 130 hp güç ile 1.750 devirde 320 Nm tork üreten 1.6 litrelik dCi motor, boş ağırlığı 1.540 kg olan otomatik şanzımanlı X-Trail'in, 0'dan 100 km/s hıza 11.4 saniyede ulaşmasını ve 180 km/s hıza erişebilmesini sağlıyor. Manuel şanzımanlı, 1.500 kg ağırlığındaki önden çekişli versiyonda 10.5 saniye hızlanma ve 188 km/s makimum hız deerine sahipken, bu değerler 1.580 kg ağırlığındaki dört tekerlekten çekişli versiyonda ise 11 saniye ve 186 km/s olarak gerçekleşiyor.

Yakıt tüketimleri incelendiğinde ise tamamı Euro5b+ normalarına uygun olan X-Trial'in 1.6 dizel motor seçeneklerinden manuel şanzımanlı olanı, şehir içinde 5.6 litre, şehir içinde 4.5 litre ve ortalamada 4.9 litre tüketiyor. X-Tronic şanzımanlı versiyon da bu değerler sırasıyla, şehir içinde 5.8 litre, şehir içinde 4.7 litre ve ortalamada 5.1 litre olarak gerçekleşiyor. 4x4 versiyon ise şehir içinde 6.2 litre, şehir içinde 4.7 litre ve ortalamada 5.3 litre yakıt tüketiyor.

Performans konusunda 6 ileri oranlı manuel şanzımanlı kardeşlerine göre çok başarılı bir görüntü çizemeyen, sürekli değişken oranlı X-Tronic şanzıman, sunduğu konforun yanında, tüketim değerlerindeki 0.2 litrelik artışla kabul edilebilir sınırlar içerisinde kalıyor.

Kaynak:http://www.ototeknikveri.com/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Xtrail benim için de çok özel bi araç ama bence bu xtrail gibi olmamış, qashqai ++ gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu ayarda rakipleri arasında Honda CRV geliyor. Ama eksiği 1.6 dizelde otomatik vites seçeneği yok. Ve 1.6 motorda 4x4 özelliği yok bildiğim kadarı ile. Sadece 2.0 motor hacminde otomatik vites ve 4x4 olması lazım.

Kia Sportage var, dizel+otomatik vites seçeneği yok. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam 4X4 değil.

Hyundai İX35 var, dizel motor seçeneği yok.

Subaru XV var, dizeli yok. Ama 1.6 CVT+4X4 oluşu ayrı bir keyifdir sanırım. Subaru XV bu aracı bir gün test etmek istiyorum. Donanım olarak oldukça iyi seviyede bir otomobil.

Aynı şekilde X-Trail'ide inşallah bir gün test etme imkanım olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1.6 dizel ve AT olan tek diye biliyorum.

Eğer tatmin edici bir performansı varsa, 2 litrelik benzinliye vereceğim parayı buna veririm. (Olsaydı tabi :D)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.0 parasına satıyorlar bu araçları, çok pahalı....  Daha az vergi, daha az yakıt ödeyecem diyen vatandaş peşin ödeyecek 10 yıllık vergiyi, yakıtı ...

Ayrıca 1540 kg araç, kalkışlarda turbo devreye girene kadar baygındır muhtemelen...Buna verilecek parayla 2. el manuel CX-5 alınır 75 binlere, otoban faresi gibi SUV ,  0-100 9.2 sn...

Artan para ile de gezi teknesi alınır hem karada hem denizde keyifle gezilir :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araba güzel, diyecek laf yok ama fiyat yüksek dediğiniz gibi. 1.6 motor için ÖTV %45 galiba. Bu fiyata bu araç alınmaz yanii. CX5 veya Captiva alırdım ben çok daha ucuza hemde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.0 parasına satıyorlar bu araçları, çok pahalı....  Daha az vergi, daha az yakıt ödeyecem diyen vatandaş peşin ödeyecek 10 yıllık vergiyi, yakıtı ...

Ayrıca 1540 kg araç, kalkışlarda turbo devreye girene kadar baygındır muhtemelen...Buna verilecek parayla 2. el manuel CX-5 alınır 75 binlere, otoban faresi gibi SUV ,  0-100 9.2 sn...

Artan para ile de gezi teknesi alınır hem karada hem denizde keyifle gezilir :)

Emre kesinlikle çok haklısın. Araç evet dediğin gibi ağırlık konusunda, hantal kalabilir. Birde kaldı ki otomatik şanzımanı ne kadar konforlu ve performanslı. Seninde dediğin gibi bu fiyatlarda CX-5, Subaru Forester, Outback alınabilir. Ama toplum olarak dizel motor hastayız biliyorsun. Sanırım ilkin verilen para müşterinin gözüne batmıyor. Müşteri diyor ki senelik MTV ve yakıtı düşük olsun bana yeter. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlaşılan Nissan motorları küçültmüş İlhan, Qashqai dahil bütün arabalar 1.2 l benzinli motorlu, keşke bu oranda fiyatları da küçültseler...

1.6 manuel dizel araca 120 bin TL gibi başından fazla para verdiğimizde, bunun üzerine her sene %10 civarı 2. el değer kaybını da  koyduğumuzda sonuçda az yakıyor,  MTV si düşük diye küçük hesaplar yapıp bu aracı almak köylü kurnazlığı gibi oluyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomobil fiyatları hepten, bütün markalar tarafından çok arttı. Hemen hemen bütün otomobil firmaları. Küçük hacimli motorlara sahip modeller çıkarıyorlar. Günümüz ekonomik şartları, otomobil firmalarına bunu yaptırmaya mecbur kıldı artık. Dediğin gibi fiyatlar ama hiç düşmüyor.

Bu ülke neden batmıyor, alınan çok yüksek vergilerden batmıyor. Otomobile ödediğimiz vergiye baksana. O yüzden artık 1.6 cc üzerinde ki motor hacimlerini. Yakın gelecekte sadece rüyalarımızda görececeğiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi haklısın ama tüketiciyi düşünen yok ki. İnsanlar vergiden kaçmak için küçük motora yöneldiler, ama bu sefer de fiyatlar uçtu gitti, bir anlamı kalmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bir türlü ısınamadım rav4' e. CVT şanzıman yüzünden de sattım aracı. Artık bu araçlara da sıcak bakamıyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bir türlü ısınamadım rav4' e. CVT şanzıman yüzünden de sattım aracı. Artık bu araçlara da sıcak bakamıyorum :)

Mustafa inan ki bu güne kadar bende hiç sıcak bakmıyordum. Bu Suv-Jeep vs diye hitap edilen sınıfta ki otomobillere. Hatta ve hatta uyuz olurdum resmen. Şehirde Jeep'in ne işi var diye. Ama günümüzde artık otomobil firmaları. Bu sınıfta ki otomobilleri öyle bir hale soktular ki. Ayrı bir segment oluştu Suv diye.

Bundan 10 yıl önce adı jeep'ti misal, bu sınıfın adı. Şimdileri 4X2 olarak suv diye pazarlanıyor.

İşin özü 2.çocuktan sonra ve en son ki uzun yol deneyimim sonrası. Farklı segmente otomobil arayışına beni sürükledi.

İçimden bir ses durduk yere macera arama. Bin gül gibi otomobile idare et diyor. Diğer ses yaş ilerliyor, bir daha ne zaman bineceksin diyor.

16 yıldır aynı şirketteyim. Bu güne kadar binbir çeşit otomobil satın alındı ve kiralandı. Hepsinin servis, yedek parça, bakım onarımı konusunda deneyim kazandım. Mazda bu konuda çok ama çok iyi. Öyle ki öpüpte başıma koymalıyım.

Bu konuda kararsız ve kafam çok bulanık. Subaru Forester, Outback'leri araştırıyorum. Subaru XV çıkmış fakat çok geniş iç hacim ve bagajı yok. Gönül ister CX-5 2 elleri çok pahalı. Yada gönül ister Mazda 5 ama otomatik vitesi yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi bence bir teste çık dene. Otomobilin tadını bana vermediler. Benim aklımda az ilerde durumum iyi olursa superb alıp binmek. Onun kadar geniş, konforlu bir araç o paraya, o sınıfta yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi bence bir teste çık dene. Otomobilin tadını bana vermediler. Benim aklımda az ilerde durumum iyi olursa superb alıp binmek. Onun kadar geniş, konforlu bir araç o paraya, o sınıfta yok.

Dur o zaman şu superb'yede bir bakayım. Kafamın karışıklığı azdı zaten. :)

X-Trail almam mümkün değil. Şu an zaten 2.el arayışındayım. Ama test etmek isterim doğrusu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2. elde uygun prestij paketli superb ler var abi. 4 koltuk ısıtmalı falan. Bayisi yakınlardaysa gidebilirsen incelemeni öneririm.

Çok geniş araç değiller SUV' lar. Jetta kadar genişliği var içeride. Mazda3 ten çok az genişler yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Superb nin tasarımı da çok çok kötü be abi, octavia ondan daha iyi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ön tasarımı güzel de arka berbat bence... ama özellikleri genişliği tam bir aile arabası. Sıkışma derdin yok :) arkaya 4 kişi otursun, hatta arkada koltuk önlerine bile oturabilirsin :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ön tasarımı güzel de arka berbat bence... ama özellikleri genişliği tam bir aile arabası. Sıkışma derdin yok :) arkaya 4 kişi otursun, hatta arkada koltuk önlerine bile oturabilirsin :D

:D O kısmı doğru bak, koltuk önünde bile oturursun. Genişlik zaten olmazsa olmazım artık bundan sonraki düşüneceğim araçlar için, malum bir çok C segmentte olduğu gibi  Mazda 3 de bu konuda hiç tatmin etmiyor beni. Arka tasarım çok kötü evet.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mümin
      Yazan: Mümin
      Bu sınıfta gerçekten ses getireceğini düşünüyorum. Clio gibi opsiyonları olan ve kostumize edilebilen bir araç olacakmış. Motor seçenekleri ve değerleri fazlasıyla tatminkar.
      Tahmini başlangıç fiyatı 49000-50000 TL olarak düşünüyor Nissan kullanıcıları. 

Yeni (5. nesil) Nissan Micra, Paris Otomobil Fuarı 2016’da tanıtıldı. Avrupa pazarı hedeflenerek tasarlanan yeni nesil Nissan Micra,  Qashqai ve X-Trail modellerinde kullandığı tasarım diline uyumlu ve Cenevre Otomobil Fuarı 2015’de tanıtılan Sway konsept otomobiline sadık kalınarak ortaya çıkartılmış. Nissan’ın modern güvenlik teknolojilerine sahip yeni 2017 Micra (yaya tanıma özellikli acil durum freni, trafik işareti tanıma sistemi, kör nokta uyarısı gibi); Active Ride Control ve Active Trace Control gibi sürüş teknolojilerini de barındırıyor. Renault’un Fransa-Flince’deki tesislerinde üretilecek yeni Nissan Micra’da ilk etapta 0.9 lt, turbo, benzinli 90 HP, 1.5 dCi turbo dizel, 90 HP ve 1.0 atmosferik, benzinli 75 HP olmak üzere 3 motor seçeneği sunulacak.

kaynak
    • İlhan
      Yazan: İlhan
      YENİ KASA 2016 NİSSAN NAVARA FİYATI AÇIKLANDI
      Nissan, yeni jenerasyon pikap modeli Navara'nın Türkiye satış fiyatlarını açıkladı. Yeni Nissan Navara Fiyatı 79.900 TL'den başlıyor.

- 2016 Uluslararası En İyi Pick-Up Ödülü yeni Nissan Navara’nın.
      Nissan yeni nesil Navara modelinin fiyatlarını açıkladı. Ülkemiz pikap pazarında önde gelen modellerden biri olan Navara fiyatları 79.900 TL'den başlıyor. Yeni Navara fiyatı donanım, motor, şanzıman ve çekiş sistemine bağlı olarak 115.900 TL'ye kadar yükseliyor. Ülkemiz pazarından dCi 160 ve dCi 190 olmak üzere iki farklı güç çıkışına sahip dizel motor ile sunulan yeni Navara'nın dCi 160 modelleri 4x2 veya 4x4 çekiş sistemi alternatifi ile sadece manuel şanzımanlı olarak sunuluyor. Bu versiyonlarda Visia veya Tekna donanım paketi tercih edilebiliyor. Sadece 4x4 çekiş sistemi ve otomatik şanzıman birlikteliği ile sunulan Navara'nın dCi 190 vesiyonu ise en üst donanım paketi olan Platinum ile alınabiliyor.

İşte yeni Navara'nın tüm fiyat listesi;
      NAVARA FİYAT LİSTESİ MOTOR GÜCÜ (hp) YAKIT TİPİ VİTES TİPİ DONANIM LANSMAN FİYATI  dCi 160 DİZEL M/T 4x2 VISIA  79.900 TL  dCi 160 DİZEL M/T 4x2 TEKNA  84.900 TL  dCi 160 DİZEL M/T 4x4 VISIA  92.900 TL  dCi 160 DİZEL M/T 4x4 TEKNA  97.900 TL  dCi 190 DİZEL A/T 4x4 PLATINUM 115.900 TL  

Kaynak: OtoTeknikVeri
      Kaynak: Oto Aktüel Candaş Kurtay

• Efebey
      Yazan: Efebey
      Japon otomotiv devi Nissan’ın sevilen modeli Juke, Ortadoğu bölgesinde her yıl düzenlenen Yılın Otomobili (MECOTY) Ödülleri’nde “Yılın Kompakt Crossover’ı” seçildi.

Ortadoğu bölgesinin en prestijli otomobil ödülleri olan köklü MECOTY Ödülleri seremonisi Dubai’de gerçekleşti. 12 uzmandan oluşan jürinin gerçekleştirdiği üç aşamalı titiz bir oylama sürecinin ardından “Yılın Kompakt Crossover’ı” ödülünün sahibi Nissan Juke oldu. Pazara sunulduğu günden bu yana özellikle genç otomobil severler için ideal bir kompakt crossover haline gelen Juke, çekici dış görüntüsü ve artan satış rakamlarını aldığı ödülle taçlandırdı.
      Nissan Ortadoğu Genel Müdürü Samir Cherfan, Juke’un pek çok özelliğiyle bu prestijli ödülü hak ettiğinin altını çizerken, “Juke’un MECOTY ödüllerinde yılın kompakt crossover ödülünü kazanması önemli bir başarı. Kendine has bir karakterinin olması, Juke’un bölgede çok sevilmesini sağladı. 
      Jüri heyeti de Nissan’ın heyecan veren otomobiller üretme iddiasını bu ödülle onaylamış oldu” ifadelerini kullandı.
      Nissan Juke, geçtiğimiz yıl etkileyici satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Juke, Ortadoğu bölgesinde SUV-S segmentinde yüzde 6 pazar payı elde ederek, 2014’te sahip olduğu yüzde 5’lik payının üzerine çıktı.
    • İlhan
      Yazan: İlhan
      Nissan, halen Avrupa pazarında satmakta olduğu Pulsar modelini 2016 yılında ülkemizde de satışa sunacak.

Nissan'ın Pulsar modeli ilk tanıtıldığı dönem bayağı bir konuşulmuştu. Wv Golf için iyi bir alternatif olarak gösterilmişti. Bu aracın bu sene ülkemize gelmesini bekliyordum açıkçası. Tanıtıldığı dönemde ülkemize ne zaman geleceği konusunu şu an hatırlamıyorum.
      Ama bu araç yanlış hatırlamıyorsam 2013 yılında ilk lansmanı yapılmıştı. Ülkemize gelişi neden bu derece gecikti bilmiyorum. Belki Nissan-Renault bir anlaşma gereği olabilir bu durum.
      Pulsar ile ilgili detaylar şu şekilde:
      Juke, Qashqai ve X-Trail gibi crossover modellerinin öncülüğünde, 2015 yılını 25.000 adetlik satış ile noktalamayı hedefleyen Nissan Türkiye, 2016 yılında da bu başarısını daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Japon üreticinin bu noktada güvendiği yeni modellerin başında ise başarılı pikap modeli Navara'nın yeni nesli yer alıyor. Nissan Türkiye'nin bir diğer 2016 yılı yeniliğ ise, Avrupa pazarında halihazırda satışta olan markanın kompakt hacthback modeli Pulsar olacak. Nissan Pulsar 2016 yılının ikinci yarısında ülkemizde satışa çıkacak. 2.7 metrelik aks mesafesinin sağladığı oldukça geniş iç kabini ile segmentinde öne çıkan Nissan Pulsar, güvenlik teknolojileri, tasarım özellikleri ve güvenilik testlerinde aldığı başarılı sonuç ile dikkat çekiyor. 
      Teknik Özellikleri:
      Nissan Pulsar; ilk olarak 2014 yılında ülkemizde yollara çıkan ve c segmentinde yer alan bir modeldir. Hatchback karoserli araç 5 kapılı ve 5 koltukludur. EuroNcap’ten aldığı 5 yıldız aracın güvenlik seviyesi hakkında fikir vermektedir. 4387 mm uzunluğa, 1768 mm genişliğe, 1520 mm yüksekliğe ve 2700 mm aks mesafesine sahip araç 385 litrelik bir bagaj hacmini kullanıcılarına sunmaktadır.

Şu an halen ülkemizde olmayan güncel modeller şu şekilde.
      2015 Nissan Pulsar 1.2 DIG-T 115 hp Manuel - Benzinli - Manuel
      2015 Nissan Pulsar 1.2 DIG-T 115 hp XTRONIC CVT  - Benzin - Otomatik
      2015 Nissan Pulsar 1.5 dCi 110 hp Manuel - Dizel - Manuel
      Fiyat konusu ise sürümcemede. 2014 yılı İngiltere fiyatı şu şekilde.
      Pulsar, giriş donanım seviyesinde 115 HP'lik 1.2 litre DIG-T motor ve manuel şanzıman kombinasyonuyla 15.995 pound fiyat etiketine sahip.

Kaynak
    • mtutun
      Yazan: mtutun
      Biliyorsunuz Nissan Qasqai modelini isimlendirirken İran içinde yer alan meşhur dağların adıyla anılan Türk boyu Kaşgar'lardan esinlenmiştir. Bu durum Kaşgarlı Mahmut hayatta olsaydı, kesin Nissan Qasqai kullanırdı gibi bir şey ortaya çıkartıyor...

Peki Skyactiv fikrini değiştirebilir miydi?

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.