Jump to content

Buji kablolarındaki kıvılcım ??

BUZMAVİSİ
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

uzun bi aradan sonra Herkese merhaba arkadaşlar..

geçenlerde akşam karanlığında motorun yağını suyunu felan kontrol ediyordum, baktım ki motorun buji yuvalarındaki pipolara giden kablolarda kıvılcım atıyor çıt çıt diye,plastik kablo üstünden kıvılcım atlaması normal mi?bana pek normal gelmedi açıkçası.. onun dışında arabanın elektrik-elektronik aksamında hiç bi sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buji kabloları kalitesizliğinden veya yıpranmasında, herhangi bir şekilde darbe alıp yırtılmasından olabilir, kontrol et atlama yaptığı bölüme izole bant sar, gerçi bu geçici çözüm, aslında buji kablolarını değiştirmeniz gerekir, kablo olarakta ya yetkili servisten orijinal yada yan sanayi olarak NGK önerebilirim, kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acilen değiştir, anormal bir durum, bir yakıt kaçağı durumunda seni havaya uçurmaya kadar götürür Allah muhafaza...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında kablolar yeni,komple ateşleme sistemi 1 yıl önce sıfır taktırılmış ve her hangi bi ezik kaçak yok,kabloların üstünde uzunca bi yazı var vede made in japan yazıyor, video ve resim çekip yollarım, kablolar kapalı ve yıpranmamış olmasına ragmen kıvılcımın kablodan atlama yapması garip geldi.böyle bi durumu yaşayan bi tek benim galiba :s :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben servisten 1,5 yıl önce orjinal buji kablosunu söylettim. belçikadan geldi. 100 bim km garantisi var. bujileri de ordan aldım, ngk' idi. şimdi yine ngk var, tavsiyem buji kablolarını servisten almanız. ben hepsini toplam 240 tl ye almıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hımm kablolar yeni diyosunuz, fakat , Kabloların yeni olması bir şeyi değiştirmez, kalitesiz olunca distiribütörden gelen akım dirençle karşılaşır, hem kablo ısınır, hemde izoleden  sızma yapabilir hatta sizi çarpabilir,  demem oki şu anki kablolar aracın aktardığı akımı bujilere iletmekte yeterli değil gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

uzun bi aradan sonra Herkese merhaba arkadaşlar..

geçenlerde akşam karanlığında motorun yağını suyunu felan kontrol ediyordum, baktım ki motorun buji yuvalarındaki pipolara giden kablolarda kıvılcım atıyor çıt çıt diye,plastik kablo üstünden kıvılcım atlaması normal mi?bana pek normal gelmedi açıkçası.. onun dışında arabanın elektrik-elektronik aksamında hiç bi sıkıntı yok.

Allah korusun dikkatli olsun , basiniza buyuk tehlike acabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...