batu1709

Arkadaslar 2010-2013 model arası Mazda MX-5 arıyorum

herkese merhaba

gecen sene ekim ayında benzer bir konu ile karşınızda olmustum belki hatırlayan olur 'mx-5 arıyorum' adlı konu acmıstım. bazı nedenlerden dolayı ara vermek zorunda kalmıstım mx-5 araştırmama.. simdi tekrar aynı düzene geldim cok sukur ve kesinlikle en gec eylül ayında mx-5 sahibi olmak istiyorum. bana yardımcı olabilecek herkesi bekliyorum arkadaslar abiler.. eylül 1 de türkiyede olacagım ve simdiden konuyu acarsam mesafe katedecegimi düşündüm istedigimi bulma konusunda :) Dikkatimi ceken bir kac konu oldu ayriyetten müthis bir ikinci el piyasasında artiş gördüm mx-5 in.  gecen sene bakarken 2011-2012 model  az km li araçlar 65-75 bin tl arasında degisen bir piyasası vardı. su an ilanda olan araclar daha düşük model ve yüksek km olmasına ragmen yaklasık 15-20 bin lira civarında yüksek görüyorum ve bu canımı cok sıkıyor. benim bütcem gecen sene söyledigim gibi maksimum 60-70 civarında. yardımcı olabilecek ya da satmayı düşünen kim varsa benimle irtibata gecerse cok sevinirim. artık bu sevdamı sonuclandırmak istiyorum  :) forum yetkililerine seslenmem gerekirse forum kurallarını pek bilmiyorum yanlıs yere yanlıs bicimde konu actıysam affola. umarım yarın bir hareketlenme olur bu konu altında :) herkese iyi günler mesajlarınızı bekliyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet fiyatlar biraz yükselmiş. Sıfır satış fiyatı 102.5 bin tl , sıkı bir pazarlıkla 100 bin gibi bir rakama çekilebilir. Dediğiniz fiyata bu sezonda zor gibi. Belki kışa doğru  3-5 daha inebilir. Allah gönlünüze göre versin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tesekkür ederim mesajın için ama artık beklemek istemiyorum acıkcası cünkü paramıda denklestirdim sonra bir aksilik cıkar falan yine gecen yıl ki sıkıntıya düşmek istemem. eylül sonuna kadar vaktim var. mx-5 sahipleri ile pazarlık yapıp uygun bir rakama cektirebilirsem alacagım. mx-5 bildigin gibi pek piyasası hatta tr de 0 piyasası olan bir araba belki elinden cıkarmak isteyenler birseyler yapabilirler diye düşünüyorum. forumda mazda bayilerinde bulunan üyeler varsa benimle iletisime gecebilirler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fiyatlar yılbaşındaki zamdan sonra bu hale geldi aslında, yoksa piyasada bir hareketlenme yok hala satılamıyor araçlar kolay kolay :)

2012-2013 modeller için en az bir 85 bin tl vermenize gerekecek tahminen. Bu durumda sıfıra yönelmek veya düşük kmli ikinci el aramak (ÖR: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-honda-damla-h2-den-sifir-ayarinda-580-km-de-mx-5-yeni-tip-172352060/detay) daha mantıklı gözüküyor, en azından sıfır bir aracınız olur :) Umarım istediğiniz aracı bulursunuz  :dua:

Ayrıca size tavsiyem para biriktirmeye devam edip gelecek olan yeni kasaya yönelmeniz. Şunun şurasında 1 yıl kaldı, daha keskin hatlara sahip bir MX-5'i ben de iple çekiyorum  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet yılbası zammı ve iktidarın araçlarda vergi artısı sevdası ipimi çekmis resmen:)

2010-2011 ve 2012 yıllarında mx-5 sahibi olanların fiyatta esnek olabilecegini düşünüyorum yinede. sıfır fiyatları o zaman aldıklarında su an ki ikinci el fiyatı ayarında birseydi sanırım. Ki ben bu fiyatlarda insanların mx-5 lerini ellerinden cıkaracagınıda pek inanmıyorum  :) 2013 altındaki araclara mezarcılıkmı dersin bilemem ama 85 bin lira isteyenlere 70 max 75 bin teklif edicem. bence 2011-2012 model için  iyi para elden cıkarmak isteyen ciddi  düşünür gibime geliyor.

yeni kasaya gelince sıfır araba almak artık ülkemizde acayip zorluyor ve baktıgımız arabalar 2 litre motor hacmine sahipse sacmasapan fiyatlar cıkıyor o yüzden 2014 ve sonrası için yüksek segment sıfır araba almayı planlamıyorum. 2012 yılında borusandan sıfır 5 kasa yı 185 bin e almıstık. vergi artısı ötv o su bu derken su an aynı arabanın sıfırının 245 bin tl olması mesela yakın zamandaki uçusun acayip bir göstergesi..  neyse umarım artık benimde istedigim fiyatlar aralıgında bir mx-5 im olur insallah bu aylarda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2013 model Mazda MX-5 12.500 kmde sadece arka tamponu boyalı Beyaz renk.. Bu aracı düşünürmüsün ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.