Mehmet Özdemir

Makyajlı Mazda CX-5

Mazda-CX-5-2-630x379.jpg

Kendisi kamuflajlı bir şekilde yollarda görülmeye başlamış. Her ne kadar kamuflajlı da olsa bazı değişiklikler için fikir verebilecek fotoğrafları var.

En belirgin değişiklik ön ızgarada yapılmış diyebiliriz. Değişimi görebilmek için ilk olarak güncel Tasarıma bir göz atalım. Tamponda bir değişiklik yok gibi, belki final tasarımda onda da bir değişiklik olabilir.

Mazda-CX-5-6-e1407930380157.jpg?resize=322%2C214

Ön farlar kamuflajlı olmasına rağmen, Skyactiv Mazda2'de kullanılacak gündüz farına benzer bir tasarımla gelebileceğini düşünebiliriz.

Mazda-CX-5-5-e1407930351795.jpg?resize=295%2C214

Arka stoplar için de Skyactiv Mazda2 benzetmesini rahatlıkla yapabiliriz diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Makyajla beraber sportiflik artırılmış sanki, araç daha erkeksi daha vurucu olacak  :) ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değişen yan aynaları mazda usa'in fan fotoğrafları albümünde görmüştüm araştırmıştım baya. yeni cx-5in yan aynasıymış demek

10401937_697962730284705_2209481234769947885_n.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlhan gene sanruf yokmuş. :D

Şakadır şaka..... yoksa yuhhhh artık derim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ferrarilerde ki ile aynı sebepten ötürü Mazdalarda sunroof yok arkadaşlar :)

- Sunroof baş mesafesini kısaltıyor, son yıllarda kask takıp Mazdasını pistlerde kullananlar var, onların konforunuda düşünüyor Mazda

- Sunroof yukarı ağırlık oluşturuyor hemde aracın en tepe noktasına !

- Hem alırken hem kullanırken maliyet unsuru,  bakım tutum arıza vs.

- Mazda , sigarayı bırakma kampanyalarını destekliyor :)

- Birde işin emniyet boyutu var, oda bu videoda basitçe anlatılıyor :)

http://www.dailymotion.com/video/xs71cx_sunroof-da-en-az-emniyet-kemeri-kadar-onemli_fun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İçerisi için de şöyle bir görüntü var. Direksiyon sağda ama yine de fikir verebilir. Makyajlı Mazda6'da kullanılacak ekran CX-5'te yok. Ekran yine göğse gömme.

2016-Mazda-CX-5-FL-50.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

CX' in  5'ini 3'ünü bilmem ama bir  6 varki  ama ne 6  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.