Jump to content

1.Nesil Mazda3 Motor Yağı Tavsiyesi

yasnaldo10
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 1 ay sonra ...

ee2031ab778afc46806e4c46f13139bd.jpg

ben yağ seçerken daha çok  API SL/ ACEA A3 özelliklerine dikkat ediyorum castrol magnetech 10-40 da bu özellikler var ancak castrol m.tech 5-30 da bunlar yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Castrol edge 5-30 yada 5-40 veya mobil 1 esp 5/30. Bunlar gerçekten kaliteli yağlar. Ayrıca dışarda bulamayacağınız sadece yetkili servisten temin edebileceğiniz Mazda original 5/30 (dexelia ultra)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ee2031ab778afc46806e4c46f13139bd.jpg

ben yağ seçerken daha çok  API SL/ ACEA A3 özelliklerine dikkat ediyorum castrol magnetech 10-40 da bu özellikler var ancak castrol m.tech 5-30 da bunlar yok

magnetec te yok ama edge de var. 5/30 magnatec (A1) daha çok ford için üretilmiş bir yağ.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle MOTUL 8100 Eco-nergy 5 30 tam sentetik performans motor yagı. 2007 Mazda 3 aracim için aldim kullandim kaliteli bir yağ tabi her yerde bulunmuyor siparişle getirttim sahibinden de gittigidiyorda var oradan temin edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle MOTUL 8100 Eco-nergy 5 30 tam sentetik performans motor yagı. 2007 Mazda 3 aracim için aldim kullandim kaliteli bir yağ tabi her yerde bulunmuyor siparişle getirttim sahibinden de gittigidiyorda var oradan temin edebilirsiniz.

Alman markasi galiba bende bazi dukkanlarda gördüm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bırakacağınız yağı, tablonun altında yazdığı gibi sayfa 8 de sae yağ viskosite değerelrine bakark seçmelisiniz yani bulunduğunuz sıcakılık değerlerine göre.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alman markasi galiba bende bazi dukkanlarda gördüm

Motul Fransiz markasidir, dunyanin en onemli yag ureticilerinden biridir ozellikle motorsiklet alaninda cok meshurdur , fakat otomobil yaglari da mukemmeldir tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Arkadaşlar şimdi 2011 MAZDA 3 İmpressive AT benzinli aracım için yağ bakıyorum kafam karıstı. Aracımı genel olarak istanbul - izmir arası suruyorum. (İlklim ege ılklımı )

Castrol

Modul

BP

Mobil

Elf

v.b.

Kafam karıstı hangısını kulanmam lazım arkadaslar yardımcı olur musunuz ?

yada sizin öneriniz nedir.?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Castrol genel anlamda en çok kullanılan yağ olmalı diye düşünüyorum. Edge epey pahalıymış.. Motul çok daha pahalı. Yağ konusunda tecrübeli arkadaşlar, yağın detaylarına inerek daha güzel cevaplar verir ama Magnetec yeterli zannedersem. Bir Total'e bakmayı düşünmediniz mi hiç?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi modul u eledım dıger yagların fıyatlarını yazıyorum.

1.Castrol Magnatec 65A021 5W-30 4 lt  65 TL n11 ücretsiz kargo

2.Castrol Edge 5W-30 4 lt  99TL n11 ücretsiz kargo

3.ELF EVOLUTION 900 SXR 5W30 4+1 lt  79 TL yagcarsisi ücretsiz kargo

4.Mobil 1 Esp Formula 5W-30 4 Lt  90 TL n11 ücretsiz kargo

5.Petrol Ofisi MAXIMA XT 5W-30 4 lt 54 TL yagcarsisi 

6.Total QUARTZ INEO ECS 5W30 4 lt 70 TL yagcarsisi 

7. Shell HELİX HX7 PROF AF 5W-30 5 lt 70 TL yagcarsisi 

8.BP Visco 7000 5W/30 4lt 74 TL yedekparçaticaret

9.

10.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağların hemen hemen hepsi aynı seviyeleri karşılıyolar , önemli olan yağın uygun viskosite değerini seçmek, yani aracınıza uygun olanını, uygun fiyat isterseniz ben en son 10-40 GM oil bıraktım bir sorun yok, Petronas iyidir, Castrol kullandım bir sorun yok, Selenia Kullandım sorun yok, Total kullandı arkadaşlar sorun yok, 

Bakın arkadaşlar ; motoru korumak istiyosanız yağınızı km ye göre değil yağın kullanım aşamasındaki durumuna göre değişin, şu andaki yağ üreticilerinin çoğu 10 bin km değişim aralığı beliritiyor, bazıları 15 bin, hele internette bazı tam sentetiklerin 40 bin 50 km gittiği yazıyor,  hepsi hikaye,  yağın ömrü genelde 7 bin 8 binde , süre olarakta 6 ayda son buluyor,  bunuda renginden alayabiliyosunuz, yani çokta abartı kalite olmayan bir yağa fazla para ödeyip 15 bin km yapacam diye motora zarar vermektense orta halli uygun bir yağ alıp 7 bin -8 bin aralığında değişmek daha mantıklı geliyor bana filtre değişiminide iki yağ değişiminde bir yapmalı;  Bu listedeki yağlar hepside takıt takır kulanılır bunlara; petronasi selenia yıda ekleyebiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman bırıncı olan Castrol Magnatec 65A021 5W-30 4 lt  65 TL n11 ücretsiz kargo almayı dusunuyorum uretımı 25.04.2014 tarıhıde ıyı şimdi ben 40000 km bakımını yaptıracagım aracın fakat anlamadıgım bır sey oldu soyledıklerınızden fıltrelerı 2 yağ degısımınde bır değiştirin dedınız neden ? yazar mısınız saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeterli olduğu için, benim arabamın kullanım kitapçığında filtre değişim aralığı iki yağ değişim aralığı olarak gözüküyor, ee zaten yağ değişimini 7-8 bin aralığında yaparsak filtre değişimi 15 binlerde yapılmış olur buda hayli yeterli , yani her  yağ değişminde değişmeye gerek yok, o anlamda yazmıştım, sizde inceleyiniz kullanım kitapçığını sizin aracınızın bakım peritodlarında da öle gözükmesi muhtemeldir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen Fth isimli üyemiz Mazda Original Oil ile Total INEO ECS nin aynı yağ olduğunu söyledi. Bu konuda farklı görüşler olsa da aynı firma olması ve motorun da standart bir motor olması sebebi ile tercih edilebilir diye düşünüyorum. Fiyatı da makul

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu yağ konusunda çok önemli bir mevzu daha var aklıma gelmişken yazayım, yağınızı güveneceğiniz yerlerden veya firmalardan , veya direk bayilerden alınız, çünkü piyadasa sahte yağların dolaştığını ve bir sürü sahtekarlığın yapıldığının bahsi geçmişti,  bir aralar,   daha önce yazdığım gibi,  yağlar hakiki olduktan sonra çoğu aynı kalitede ve aynı seviyeleri karşılıyolar zaten,  yağ değişimi yapacak arkadaşlar bu hususa dikkat etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Arkadaşlar konuyu hortlatıcam galiba ama;

Aracımın yeni yağ değişiminde sanayideki parçacılardan birtanesi "champion" marka bir yağ önerdi 15.000 km de bir değişim istiyor dedi. Ayrıca kendi mercedes'ine de koymuş memnunum dedi.

Tabi ben koymadım ama denemek istiyorum gelecek sefere.

Sizlerin görüşlerinize başvurarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...