tayanc

2. Nesil Mazda3 Çalınan Ayna ve RVM

Merhaba arkadaşlar;

Dün 2011 Mazda 3 HB aracımın sağ aynasını çaldılar. İşin garibi, aynanın sadece içindeki kısmı çalmışlar. Aracı bu şekilde kullanmaya devam ettiğimde, RVM aktif olmasına rağmen diğer taraftaki aynada RVM sistemi çalışmıyor. Acaba her iki aynanın da takılı olması mı gerekiyor bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumu takip ettiğimden bu güne kadar, en ilginç hırsızlık hikayesini sizden duydum diyebilirim.

Çalarlarken, kablolar yüzünden RVM'ye zarar vermediklerini anlayabilmek için -sigorta atar falan- sesli uyarı çalışıyor mu, onu denediniz mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumu takip ettiğimden bu güne kadar, en ilginç hırsızlık hikayesini sizden duydum diyebilirim.

Çalarlarken, kablolar yüzünden RVM'ye zarar vermediklerini anlayabilmek için -sigorta atar falan- sesli uyarı çalışıyor mu, onu denediniz mi?

Sesli uyarı da vermiyor. Konsolda RVM aktif görünüyor. Ayna içi soketleri vs hiç koparmadan gayet profesyonel şekilde sökmüşler. Acaba diğer aynaya ihtiyaç duyuyor mu sistemin çalışması için?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Soketleri bile düzgün sökmüşlerse, sizin de sözünü ettiğiniz; "diğer aynaya ihtiyaç duyuyor" ihtimali artıyor. Diğer aynanın da çalışmamasına anlam verilir de sesli uyarının çalışmaması garip.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun...

Bir ayna olmayınca sistem arıza verir. Rvm çalışmaz. Sarı yanar sürekli rvm lambası.

Geçmiş olsun. Yeni ayna takılır, arıza silinir, çalışmaya devam...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun...

Bir ayna olmayınca sistem arıza verir. Rvm çalışmaz. Sarı yanar sürekli rvm lambası.

Geçmiş olsun. Yeni ayna takılır, arıza silinir, çalışmaya devam...

İlginiz için teşekkür ederim. Sizde mevcut mudur ayna?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bulunur. Şase numaranızı ve telefon numaranızı mail atın, ilgileneyim.

Okan.goren@gorenotomotiv.com.tr

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar;

Dün 2011 Mazda 3 HB aracımın sağ aynasını çaldılar. İşin garibi, aynanın sadece içindeki kısmı çalmışlar. Aracı bu şekilde kullanmaya devam ettiğimde, RVM aktif olmasına rağmen diğer taraftaki aynada RVM sistemi çalışmıyor. Acaba her iki aynanın da takılı olması mı gerekiyor bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Çok geçmiş olsun.. Maalesef kansız çok memlekette!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Aynanın dışarıdan bu kadar kolay sökülebilmesi de garip geldi bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gerçekten trajikomik bir durum. Geçmiş olsun. Eli yatkın birisi olsa gerek. Öyle herkesin yapabileceği bir iş değil bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hırsızlığın böylesi.. Gerçi benim arkadaşın da hava yastığı çalındı geçenlerde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sn.Tayanc Geçmiş olsun yıllar önce bizimde başımıza gelen trajikomik bir olayı bana hatırlattınız. Bir gün  sabah  kapı çalındı mahallenin abilerinden biri babama abi sizin arabanın kaput yok dedi baba akü yok der gibi gülerek. Birde baktık ki adamlar gelmiş  kelebek camı kırmışlar kapıyı açıp motor kapağını açıp güzelce vidalarından söküp götürmüşler. Teybe felan ellememişler. Babamda arabayı hep sokak lambasının önüne park ederdi güvenlik açısından. Sonra polise gidince öğrendik ki o gece aynı marka başka araçların  bazı parçalarını çalmışlar. Neyse tekrar çok geçmiş olsun arabanın gitmediğine şükretmek lazım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sn.Tayanc Geçmiş olsun yıllar önce bizimde başımıza gelen trajikomik bir olayı bana hatırlattınız. Bir gün  sabah  kapı çalındı mahallenin abilerinden biri babama abi sizin arabanın kaput yok dedi baba akü yok der gibi gülerek. Birde baktık ki adamlar gelmiş  kelebek camı kırmışlar kapıyı açıp motor kapağını açıp güzelce vidalarından söküp götürmüşler. Teybe felan ellememişler. Babamda arabayı hep sokak lambasının önüne park ederdi güvenlik açısından. Sonra polise gidince öğrendik ki o gece aynı marka başka araçların  bazı parçalarını çalmışlar. Neyse tekrar çok geçmiş olsun arabanın gitmediğine şükretmek lazım...

Mesajınızı okurken, ilkin kapı çalındı deyince. Gerçekten kapı çalındı sandım. Yazının akabinde ne olduğu anlaşılınca, daha trajikomik bir durum ortaya çıktı.

Sene 2005 benim Megane II otomobilimin, silecek lastiklerini çalmışlardı. Kapalı garajda olmasına rağmen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Polise gittim olayı bildirmeye. Bu tarz olaylar siparişle oluyormuş. Mesela biri parçacıya bir ayna sipariş ediyor, "abi 2-3 gün bekle biz buluruz" diyorlar ve çalıp getiriyorlarmış. Sökme olayında en ufak bir zorlama, kablo koparma vs. yok zaten oradan da durum anlaşılıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.