atabey1

1992 Model Mazda 323 1992 Benzin Otomatiğinin Alt Kısmından Benzin Kaçırıyor

selam mazda dostları aracım 1992 model 323 sedan dün aracımın benzin otomatğinin alt kısmından sürekli ve tehlikeli bir şekilde  benzin aktığını fark ettim sanırım diyaframı patladı araç lpg modunda çalışırken benzin akmaya devam ediyor doğal olarak benzin otomatiği eksantrik milinden aldığı hareketle çalışmaya devam ediyor aracımın deposu yarıya kadar dolu izmirin ilçesinde oturuyorum ve çevremde güvenebileceğim bir tamirci yok kendim bu parçayı değiştirebilirmiyim ya da  bu bu durumda aracımı izmire servise nasıl götürebilirim tecrübesi olanlar bilginize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler  ....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Abi merhaba k.bakma rahatsız ediyorumda birkaç sorum olucaktı yardımcı olursan sevinirim.92 model 323 manuel araç aldım.Araç yalnız benzinde değil direk gazda çalışıyor.Benzin otomatiği bozukmuş.Sadece onu değiştirsem sorun düzelirmi.Tesisatıda elden geçirmek lazımmı.Bu işlem bana ne kadara patlar tşk ederim:)

Sn Parson1907 sorunuza buradan cevap vermeyi daha uygun buldum hem böle olunca diğer arkadaşlarda cevap verebiliriler;
       Gelelim mevzuya; Öncelikle benzin otomotiğinin bozuk olduğunu nerden biliyosun ??? arabada benzin varmı ??? var ise çalıştırmayı denediğinde nasıl bir sorun yaşıyosunuz  ???  önce bunları bir anlat bakalım hele tam olarak sorun  neymiş.
      Benzin otomotiği motora bağlantılı makanik bir parçadır bazen zarar görebilmekte ve benzin kaçırbilmektedir , bu durumda değişmesi gerekir, fiyat olarak ne kadardır bilmiyorum ama parçacılardan sorabilirsin.
       Unutmadan bizim arabalarımız karbüratörlü olduğundan zaten hep lpg de çalışırlar benzinde çalışıp çalışmadığını anlamak için içeriden lpg düğmesini benzine getirip öle çalıştımayı denemelisiniz, ilk benzinde çalışma  muhabbeti enjeksiyonlu motorlar için geçerlidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Satan kişide benzin otomatiği bozuk dedi arabada benzin biraz var ama çalışmıyor.Açıkçası zaten benzinde kullanmayı düşünmüyorumda ilerde gaz göstergesi yanlış gösterir yada başka bişey olurda gaz biterse çekici çağırmam gerekecek hiç bu duruma düşmeden yaptırmak istiyorum.Ek olarak arada benzinde sürmekte kurum yapmaması için motora faydalıymış mazda motorları için geçerlimi bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benzinde sürmekle kurum yapmamasını pek anlayamadım. :)

Araç gazda iken kurum yapmaz. aksine benzinde kullanırsanız kurum yapması normaldir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlıyorum yarın ustaya götürücektimki bugün araba çalışmadı.Marşta basmıyo sanki çevirince tıktıktık diye ses geliyo çok hafif.Gaz göstergeside yanıkken sönüyo.İlk başlarda marş basar gibi olup tıkanıyodu şimdi tık sesi geliyo:(Arabayı ustaya nasıl götürücem çekicimi çağırmam gerekiyo:(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sanırım akünüz bitmiş. eğer bulabirseniz bir tane takviye kablosu bulup başka araçtan takviye yapmayı deneyin. ya da rampa bir yer varsa vurdurmayı deneyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet akü bitmiş :)) vurdurduk çalıştı biraz gezdik yükleyelim diye fakat işe yaramadı.Akü komple bitmiş mecburen yenisi taktık.

Yarında benzin otomatiği için izmirde sanayiye gitmeyi düşünüyorum.Sedef oto ve dündar usta arasında kaldım hangisine gitmeliyim :ohmy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin bakalım, benzin rakorlarınıda kontrol ettir , kaçak falan olmasın , kaldırın lifte hepsine bakın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.