Jump to content

Silikonu Nasıl Çıkartacağım??

Guest axela
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dün mazda servisinde plakayı silikon ile tampona monte ettirdim fakat yamuk oldu ilk başta önemsemedim ama şimdi rahatsız ediyor..onu sökmem lazım nasıl yapacağım.nasıl bir yöntem izlenmesi gerekir.boyayıda söker diyorlar :ohmy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 58
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

10

• OveRMinD

11

• NeBiAnd

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

dün mazda servisinde plakayı silikon ile tampona monte ettirdim fakat yamuk oldu ilk başta önemsemedim ama şimdi rahatsız ediyor..onu sökmem lazım nasıl yapacağım.nasıl bir yöntem izlenmesi gerekir.boyayıda söker diyorlar :ohmy:

siyah cam silikonuysa evet boyaya zarar verebilir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dündar Abi spatulayla girişiyo, boyayı da çıkartmıyo ama tabi çok dikkat etmek lazım zira spatula kayarsa boyayı da çizebilir.

Cam silikonu ilk sıktığında macun gibi olduğu için eski silikonu tam temizlemeden de yenisini yapıştırabilirsin, o araları dolduruyo...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

siyah cam silikonuysa evet boyaya zarar verebilir

Olm Metaş levent usta cam zilikon sürdü hemde bolca.Moku yedim ben o zaman.Aslında sadece ortalara ve her köşeye az bir nokta sürseydi yeterliydi abim full sürdü.Gördüm aslında ama neden müdahale etmedim bilmem. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olm Metaş levent usta cam zilikon sürdü hemde bolca.Moku yedim ben o zaman.Aslında sadece ortalara ve her köşeye az bir nokta sürseydi yeterliydi abim full sürdü.Gördüm aslında ama neden müdahale etmedim bilmem. :(

Hangi parçaya sürdü bunu abi spoilera mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

nereye sürdü Levent abi sever siyah silikoncudur kendisi :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Hangi parçaya sürdü bunu abi spoilera mı ?

benim spoilerin altına sürdüler bantla tutmaz bu dediler sökmek istersem eger dedim bagaj kapagının boyanması gerekir dediler

de nie sökeyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Spoilersa problem yok . Zira çok zorda kalınırsa boyatılabilir ama ama shark anten altına ise sıkıntı o parça boyatılmaz gibi geliyor bana..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Spoilersa problem yok . Zira çok zorda kalınırsa boyatılabilir ama ama shark anten altına ise sıkıntı o parça boyatılmaz gibi geliyor bana..

nasıl bi zihniyet shark anten altına zilikon sıkılmasına müsade eder :D :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben dedim ustaya usta bantla yapıştır sonra çıkarmak gerekirse diye..yok bişey olmaz çıkarılır dedi de ben pek zannetmiyorum :-\..sıktığı siyah cam silikonuydu bayada bolca sıktı sağolsun :fiuw:..ama elkide ben kafama taktım plaka sağa kaymış gibi diyorum 4-5 cm solda olması lazım.yani değermi bilmiyorum.ha bide plakalığın takıldığı yerin hemen üstünde tamponda ince şerit halinde çatlak oluşmuş durumda plakayı tak çıkar olayından dolayı..şimdi bugün çıkarmak istersek tampon hepten çatlar diye korkuyorum :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Dündar Abi benim silikonla yapışmış plakalarımı söküp taktı. Tabi spoiler ve shark antende iş değişir ama plakanın yapıştığı yerin üstü nasılsa kapanacağı için spatulayla plakayla kaporta arasına girip plakaları çıkardı kanırtarak. Daha sonra kaporta üzerinde kalan siyah silikonu mümkün olduğu kadar temizledi spatula ve elle. En son olarak da plakaya tekrar silikon sıkarak yapıştırdı yine.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Benimde plakaya sürdü.Ama ayrıca spoyleri taktırırken antenede biraz sürdürmüştün 1-2 mm boşluk vardı ya.

iyide ne die sökecenki plakayı tekrar
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Benim kesilmiş normal mühürlü plakalar yapışıktı, onları çıkartıp APP'leri yapıştırdık.

biran abi app leri zilikonla taktı artık ne için sökecekki :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya doğru aslında ama hani eskidi yıprandı boyası çıktı vs.Önde problem olmaz plakalığa yapışmış ama arka biraz düşündürücü olur.Gerçi sökerken spatula ile dikkatli yaptın mı bi şey olmaz ama ustam bol keseden sürmüştü. ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...