Ilgaz-p

Gösterge Yağ Lambası

aracımı calıstırdıktan 1-2 sn sonra yağ lambası sönüyor

önceden böyle yapmıyordu acaba bir sorunun mu habercisi  :'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu genelde olan birşey değilmidir ? Yağlanma tamamlandıktan sonra söner diye biliyorum. Benim şu an ve daha önceki tüm araçlarımda benzer bir durum vardı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sönüyosa problem yok demektir :D

Aküyü açıp marş basmadığında biraz beklersen söner, hemen marş basarsan doğal olarak yağ lambası sönmeden motor çalıştığı için yağ lambası da motor çalıştıktan sonra söner... Belki eskiden daha yavaş çalıştırıyodun motoru...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sönüyosa problem yok demektir :D

Aküyü açıp marş basmadığında biraz beklersen söner, hemen marş basarsan doğal olarak yağ lambası sönmeden motor çalıştığı için yağ lambası da motor çalıştıktan sonra söner... Belki eskiden daha yavaş çalıştırıyodun motoru...

katılıyorum beklemeden marsa basarsan dier ısıklarda gec sönüyor biraz bekle eger halen gec sönüyorsa  o zaman bi göster derim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet beklemeden basınca 1-2 sn sonra sönüyor

bekleyipte basınca calıstırdığım zaman hemen sönüyor

yardımlarınız için tesekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten normalde hemen marşa basmak sakıncalı.Talimatlarda önce bütün lambaların sönmesini bekleyin diyor yani önce bilgisayar bütün ayarlarını yapıyormuş bu 2-3 saniye içinde.Ben genelde buna dikkat ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fiatın yeni modellerinde <Ör:(Grande Punto)> immobilizer ışığı sonmeden 3 kez marşa basarsan araç kitleniyormuş.Ancak servis çağırıp çalıştırabiliyormuşsunuz. :o

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.