Jump to content

2016 Mazda MX-5

Uygar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2015 Mazda MX-5 Gün yüzüne çıktı. KO-DO tasarımı burada da devam ediyor. Fakat MX-5 modelinin yüzü, Mazda 3,6,CX-5 deki gibi çok benzer yüzlere sahip olmaması isabetli olmuş.

Mazda_MX_5_2016_800x600_wallpaper_02.jpg

Mazda_MX_5_2016_800x600_wallpaper_06.jpg

Mazda_MX_5_2016_800x600_wallpaper_07.jpg

Mazda_MX_5_2016_800x600_wallpaper_09.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• SeZaR_323

6

• Mazda_Ozan

7

• emregc

5

• Mehmet Özdemir

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Güzelim miata'ya kimliğini kaybettirmişler, scion, jaguar ve alfa romeo karması birşey olmuş... NA kasanın kendine has güzelliğini istiyoruz Mazda !

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dış tasarım sıradanlaşmaya başlayan KODO'dan farklı olmuş. O yüzden beklentilerin uzağında kalmış hissi veriyor. Ön panjurun diğer Skyactiv modellerinde kullanılana benzer olacağını düşünüyordum. Arka tarafın tasarımını beğendim.

İç mekanda güncel modellerin benzeri malzemeler kullanılmış.

0847_mazda_mx5_barcelona_sept_-5407d7c0e9110.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Miata'nın karakteri yok edildi ve trafikteki tepkilerin en başında "bu neymiş ya? Çakma Z4 gibi" gelecek... Kokpit ve direksiyon'da aynı şekilde...

KODO'nun en özgün olmayan tasarımı bence, ben beğenmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç güncel modelinden 100kg daha hafif. Mazda için önemli bir diğer yanı da Skyactiv motor ve Skyactiv şasi kullanılan araçlarının ilk arkadan itişlisi.

Aşağıdaki fotoğrafı incelersek;

Motor, aracın merkezine bundan önce hiç olmadığı kadar yakın. Bu da aracın yol tutuşunun oldukça başarılı olacağını gösteriyor.

mx-5_2014_technical_02_jpg300.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Keskin hatlı Kodo tasarımı aracı Z4 gibi sonuçlandıracağından biraz daha yuvarlak tasaarımlı alfa romeoya kaymak mecburiyetinde kalmış olabilirler, yoksa kopyacılık ile suçlanabilirlerdi...

Birde şu olası , söylentiler gerçek ise Alfa Romeo da aynı aracı kendi markasıyla satacak ise , böyle bir tasarımda ısrarcı olmuş olabilir...Bunun için Alfa Romeo araçlarına bir bakalım , içi dışı benziyor ise bu işte bir Alfa Romeo parmağı vardır diyebiliriz...

http://autoweek.com/article/car-news/alfa-romeo-spider-and-next-gen-mazda-mx-5-details

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cam silecekleri çok yukarıda kalmış ilk gözüme çarpan oldu. Kaput altına gizleseler daha hoş dururdu diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Keskin hatlı Kodo tasarımı aracı Z4 gibi sonuçlandıracağından biraz daha yuvarlak tasaarımlı alfa romeoya kaymak mecburiyetinde kalmış olabilirler, yoksa kopyacılık ile suçlanabilirlerdi...

Birde şu olası , söylentiler gerçek ise Alfa Romeo da aynı aracı kendi markasıyla satacak ise , böyle bir tasarımda ısrarcı olmuş olabilir...Bunun için Alfa Romeo araçlarına bir bakalım , içi dışı benziyor ise bu işte bir Alfa Romeo parmağı vardır diyebiliriz...

http://autoweek.com/article/car-news/alfa-romeo-spider-and-next-gen-mazda-mx-5-details

Bu haberi okumuştum daha önce... doğru ..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor gücü ne olacak acaba ?

Motor gücü hakkında resmi bir bilgi yok ama 1.5 Skyactiv-G de motor seçeneklerinden birisi olur yüksek ihtimal. Yollarda görürüz bu motor kullanılırsa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ford'dan kurtuldun gittin lafa ortaklığı yaptın Mazda'cım neden? Tamam Mazda 2'njn koltuklar güzel olmuş ama miata biraz daha özgün olabilirdi. Eminim karoserin altında çok özgün bir yapıt yatıyor ama bana da Ft-86'yi hatırlattı. Önü arkası Mazda 3'e benzese onu da belki eleştirirdik belki ama 10/10 olacak araç 9/10 olmuş bu haliyle . 1.5 motor bu kasayı çok rahat yürütür. Umarım koyarlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün gece canlı yayın ile birlikte youtube üzerinden chat sayfası çalışıyordu. İlk yorumlar adeta yerin dibine sokma ile eş anlamlı idi. Bir çok insan hayal kırıklığına uğradı. Ancak insanlar daha sonra kendi aralarında sohbet ederken Mazda'nın Kodo dizayn felsefesinin kopyala-yapıştır VW kafası olmadığını ve

-her zamanki gibi- alışılmışa meydan okuyan bir tasarım türü olduğuna açıklık getirdiler.

İnsanların beklentileri daha çok yeni alışılmış ön dizaynın üzerinde oldu tabi bu ilginç dizayn tamamen garipsendi. Ancak eğer bu tasarım alışılmış ön dizayndan önce çıkmış olsaydı beğenilerin artacağı yönünde idi.

Mazda her zamanki gibi insanları sıradanlıktan uzak bir tasarıma sürükledi bununla beraber yeni çıkacak RX serisinin de apayrı bir tasarım olacağı gözler önüne serildi.

Ön tarafın düşük tutulma sebebi canlı yayında açıklandı. "yaya koruma, aerodinami ve sportif karakter"

Şahsen gerçekte daha güzel görüneceği kanaatindeyim.  :tey:

Bir de bu araç aynı zamanda Alfa Romeo Spider olacağı için bir italyan havası da yok değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...