Jump to content

4300k Xenon Kit Seçimi Tavsiyesi

Alpay
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba. 2010 mazda3  aracıma 3 sene önce taktırdığım mtec 6000k xenonlar, artık şehirlerarası karanlık yollarda ışık yetersizliğinden ve renginden dolayı  eziyet olmaya başladı. Bunun için h11 xenon kit arayışına girdim tekrar. Ama söz konusu ampul tipi h11 olunca, seçenekler de azalıyor haliyle.Philips (orjinal diyorlar ama ben emin değilim) 4300k 450 tl civarı,  bir de forza diye bir marka gördüm o da 4300k ve canbus balastlı 160 tl fiyatı var. Sizce aradaki farka değer mi? Dediğim gibi philipslerin orjinal olmadığını duyduğumdan o kafamı kurcalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maalesef mtec'in soketleri diger marka ampullere uymuyor ve mtec te 4300k ampul yok. Halojen ampul secenegini de eledim artik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Philips den bir dönem para vererek philips patentli halojen üretip, sonra bundan da vazgeçen bir marka var. Photon. Bunu yüzlerce liraya satarlar. Almayın.

Forza marka olan da 110TL ye falan bulunuyor. Gidip üzerinde led ile forza yazan balastlı modeline de 180 TL vermeyiniz.

Çin malı olanlar da Mtec, forza vs hepsi aynı ürün bence. Dikkatle yan yana koyup iinceleme şansınız olursa paketlemesinden işçiliğine çok benzerlikler var. Zaten bu markaları araştırın, Türkiye dışında adını pek duyamayacaksınız.

Bir de philips diye ararsanız D2S, D1S gibi orjinal xenon duylar bulursunuz. HX ler de hep karşınıza photon çıkacaktır. Bulursanız yazın, biz de bakalım.

Bu arada kablo fotonuzu paylaşır mısınız. Belki 9003 soketlidir, H7 yerine, ona göre araştırayım ampul.

Yazılar kişisel deneyimlerimdir, gerçeği yansıtmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazı aksesuarcılarda Photon marka ampülleri Philips'miş gibi satıyorlar karışıklık oradan kaynaklanıyor . Philips'in kendi ampül kitleri var ve orjinaller, ancak fiyatları 400-500 civarında . Bir kez alınıp yıllarca kullanılacak bir şey olduğu için iyisini almakta fayda var . Xenon'un xenon olduğunu hissetmeniz ve paranızın tam karşılığını almanız için 6000K veya 8000K gibi rakamlar almanız iyi olur. Xenon olduğu belli olsun  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazı aksesuarcılarda Photon marka ampülleri Philips'miş gibi satıyorlar karışıklık oradan kaynaklanıyor . Philips'in kendi ampül kitleri var ve orjinaller, ancak fiyatları 400-500 civarında . Bir kez alınıp yıllarca kullanılacak bir şey olduğu için iyisini almakta fayda var . Xenon'un xenon olduğunu hissetmeniz ve paranızın tam karşılığını almanız için 6000K veya 8000K gibi rakamlar almanız iyi olur. Xenon olduğu belli olsun  8)

Kristal berraklık rengi 4300k ' dır. Fabrika çıkışlı araçların xenonlar bu değerdedir.. 5000k ' da tercih edilebilir ama 6000k ve üzeri mavismsi renklerden yeşile pembeye doğru devam eder. Tercih meselesi ama hiçte xenon gbi durmaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4300K ne sarı nede beyaz , tam bir ara renk sunuyor. Kristal berraklık denince akıla beyaz ışığın berraklığı geliyor , kristal berraklık denince 1 numara açık ara farkla Mercedes ,  2 numara BMW ,  Mercedes'in  mercekli farlarında nasıl bir malzeme kullanıyorlarsa öyle bir berraklık hiç bir markada olmuyor. Mercedes'in mercekli farlarının yolu aydınlatışına kristal berrak beyaz rengine insan hayran oluyor  :o  .  :hi:

Kendi aracımda 6000K Philips kullanıyorum rengi beyaz performansından da memnunum  8) . Tavsiye ederim . :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet haklısınız mercedes, bmw, audi gibi markaların fabrika çıkış xenonları ve ledleri güzel bir görünüm ve yol aydınlatması sunuyor. Aslında çoğu markanın stock xenonlarını da beğenirim. Belki en fazla 6000k sınır olabilir ama üstüne hayır :)

Eksi aracımda vardı ama şimdilik kullanmak istemiyorum. Muayne öncesi sök tak sonra tekrar sök tak bu arada ampül ve yuvası-soketi zarar görüyor git onu değiştir... Anlatırken bile daraldım :)))  Onun yerinde amerikan parklara ve arka plakalığa phontom beyaz ledler taktım idare ediyoruz mis gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese tekrar selamlar. Foruma konuyu açtıktan bir süre sonra forza'nın 4300k h11 kitini kliksa dan aldım.Montajını kendim yaptım. Aydınlatması eski mtec 6000k kite göre biraz iyi. Yalnız ışık rengi, daha doğrusu olması gereken kelvin değerinin biraz üzerinde gibi gözüküyor. 4300k orjinal xenonların yanında 5000k gibi duruyor. Bilemiyorum belki de aracın mercek yapısından da kaynaklanıyor olabilir. Bir de tabi ısınıp, tam güce gelmesi orjinal xenonlara göre biraz daha geç sürüyor.

Bir başka konu da, ampullerin yuvaya girip dönmesi zor, çünkü contalar yükseklik yapıyor.Onun için birer tane contayı çıkardım, anca öyle döndü yuvada, bununla çok uğraştığımdan,  parmaklarım yaralandı. Yorumlarımın bu kiti almayı düşünen olan arkadaşlara umarım bir faydası olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Maalesef mtec'in soketleri diger marka ampullere uymuyor ve mtec te 4300k ampul yok. Halojen ampul secenegini de eledim artik.

biliyorum fakat kablolari keserek montaj yapabilirdiniz bende onun icin onermistim cunku kendimde kullandim o sekilde  , saglik olsun artik almissiniz gule gule kullanin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biliyorum fakat kablolari keserek montaj yapabilirdiniz bende onun icin onermistim cunku kendimde kullandim o sekilde  , saglik olsun artik almissiniz gule gule kullanin

Merhaba, doğru söylüyorsunuz, ben de aldıktan sonra anladım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...