Faithless

1. Nesil Mazda3 Kontağı Açınca Teyp Kısmından Gelen Ses

aracı çalıştırmadan kontağı açtığımda cd çaların ordan içten bi ses geliyor. cd dönme sesi yada ince bi fan sesi gibi, ama ne içinde cd var nede klima falan çalışmıyor. bu ses herzaman geliyor. sizce ne olabilir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı ses benim araçtada geliyor ara sıra

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Faithless isimli üyemiz tanışma mesajınızda isim belirtmemişsiniz. Forum kuralları gereği tanışma mesajlarımızda isim belirtiyoruz. Aksi halde, açtığınız konu, yazdıklarınız silinir, üyeleğiniz geçersiz olur.

Sorunuza gelecek olursak; cd çalarınızda herhangi bir problem var mı? Müzik dinleyebiliyor musunuz? Kontağı açtığınızda müzik çalarınız, içerisinde cd var mı yok mu onu test ederken, çıkarttığı sestir diye tahmin ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamam tanışma mesajımı düzelteceğim.

Cd varkende yokkende denedim farketmedi. Ayrıca cd dinlemede bi problem yaşamıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sanirim o ses pallerden geliyor.bir gicirti yada kitirti gibi birses.havalar iyice soguduktan sonra ve ilk calistirmada yapiyor bende.galiba o palleri acip kapatip bisiler yapiyor.osiradada o ses cikiyor.ama arac isindiktan sonra gidiyo..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Otomatik klima ile ilgili bişey olduğunu düşünüyorum, normal bişey.

Motor sesi böyle vınlama gibi bir ses değil mi?

Tıkırtı gıcırtı değil

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geldiğini düşündüğünüz ses teyp kıpsmında değil de ön konsolun kontak tarafında klimanın iç ortam ısısını alabilmek için sensörlere hava üfleyen fanından geliyor.. 

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz, yeterince bilgi var..

http://www.mazdaclubtr.com/topic/1135-konta%C4%9F%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1nca-%C3%A7%C4%B1kan-fan-sesi-04-09/

Mehmet Özdemir ve ProStar bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.