volkanonder

Niyet Ettim Mazda 3 Almaya

Arkadaşlar

Mazda 3 impresive otomatik 2011 üzeri 50000 km geçmemiş araç arıyorum. Vaktim çok geniş hala Jazz'ım beni taşıyor. Hafta sonu denedim temiz bir araçtı ama İmpresive istiyorum. Araçta boya sorunum yok. Almadan önce profosyonel ekspertize sokmakta kararlıyım.  :dua::kafa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Niyet ettim Mazda 3 almaya. Uydum hazır olan MazdaClubTR forumuna. :D

Bede sizin gibi eski bir Honda Jazz Cvt kullanıcısıydım. Sırf eşimden dolayı "B" segmenti bir araca yönelmiştim. Ama sonradan Mazda 3'e geçince. Ohh be dünya varmış dedim.

Bazen yolda Honda Jazz ile yan yana geliyoruz. Dönüp baktığımda dışarıdan çok küçük gözüküyor gözüme. Ama halbuki kendi sınıfında içi de, bagajı da en geniş araçların başında geliyor.

Sizin için hayırlısı olsun. Umarım gönlünüze ve bütçenize göre bir Mazda bulursunuz inşallah.

Keyifli forumlar diliyorum.

Suleyman_46 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gökhan abiye katılıyorum. gerçekten iyi arabaları var Mazda Ozan ın. işinin ehli bi kurum. bakmanızda fayda var. Şüphe etmezsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Niyet ettim Mazda 3 almaya. Uydum hazır olan MazdaClubTR forumuna. :D

Bede sizin gibi eski bir Honda Jazz Cvt kullanıcısıydım. Sırf eşimden dolayı "B" segmenti bir araca yönelmiştim. Ama sonradan Mazda 3'e geçince. Ohh be dünya varmış dedim.

Bazen yolda Honda Jazz ile yan yana geliyoruz. Dönüp baktığımda dışarıdan çok küçük gözüküyor gözüme. Ama halbuki kendi sınıfında içi de, bagajı da en geniş araçların başında geliyor.

Sizin için hayırlısı olsun. Umarım gönlünüze ve bütçenize göre bir Mazda bulursunuz inşallah.

Keyifli forumlar diliyorum.

Bir aya yakındır araştırıyorum. Jazz'ımı gerçekten çok seviyorum. Duymasın ama dün bir mazda 3 kullandım. Gerçekten beğendim. Umarım istediğim gibi bir araç bulurum. Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Üyelerimizden Mazda Ozan (Aykut)'ta arabalar var. Kendisi eski üyemizdir ve üyelerimize araç temin etmiştir.

Bir bakın derim.

Tanıştık sağolsunlar Mazda tanıtımı yaptılar. Bütçe/Performans/Model/Renk denk düşüremedik. Sahibinden takibimde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tanıştık sağolsunlar Mazda tanıtımı yaptılar. Bütçe/Performans/Model/Renk denk düşüremedik. Sahibinden takibimde :)

Bu işler şans kısmet işi birazcık. Yeri geliyor sen arıyor bulamıyorsun. Sonra otomobil geliyor seni buluyor resmen. Bir benzer durum yakın zamanda Mazda 6 aradığımız bir arkadaşın başına geldi. 2011 Mazda 6 arıyorduk 2-3 ay aradık, ilana çıkan hemen hemen bütün Mazda 6'ları gördük, araştırdık. Kimisi rakamdam dolayı olmadı. Kimisi yazılanla yada telefonda söylenilen ile. Aracı sorgulatma sonucu çıkan uyum sağlamadı...

Sonra forumdan bir arkadaşımız aracılığı ile, 2011 Mazda 6 geldi arkadaşımı buldu. Sahibi aracı ilana bile koymadan sattı arkadaşıma.

Ama biraz sabırla istediğiniz otomobili bulabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fiyat olarak ne kadarlık birşey arıyorsunuz bilmiyorum ama benim aracım şu an satılık 12000 km olmak üzere 2012 model impressive 7123km de landirenzo LPG taktırdım sağ arka kapıda hafif bir sürtme var sadece boyasında sorun olmadığı için ellettirmedim. forumda ilanım var bakabilirsiniz

Arkadaşlar

Mazda 3 impresive otomatik 2011 üzeri 50000 km geçmemiş araç arıyorum. Vaktim çok geniş hala Jazz'ım beni taşıyor. Hafta sonu denedim temiz bir araçtı ama İmpresive istiyorum. Araçta boya sorunum yok. Almadan önce profosyonel ekspertize sokmakta kararlıyım.  :dua::kafa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu işler şans kısmet işi birazcık. Yeri geliyor sen arıyor bulamıyorsun. Sonra otomobil geliyor seni buluyor resmen. Bir benzer durum yakın zamanda Mazda 6 aradığımız bir arkadaşın başına geldi. 2011 Mazda 6 arıyorduk 2-3 ay aradık, ilana çıkan hemen hemen bütün Mazda 6'ları gördük, araştırdık. Kimisi rakamdam dolayı olmadı. Kimisi yazılanla yada telefonda söylenilen ile. Aracı sorgulatma sonucu çıkan uyum sağlamadı...

Sonra forumdan bir arkadaşımız aracılığı ile, 2011 Mazda 6 geldi arkadaşımı buldu. Sahibi aracı ilana bile koymadan sattı arkadaşıma.

Ama biraz sabırla istediğiniz otomobili bulabilirsiniz.

İlhan Bey

Bende öyle umuyorum. Biniciden biniciye aracı hep tercih ettim. Mesleğim dolayısıyla herhalde sadece makina taşıt gözüyle bakamıyorum. Bende kendi aracımı satacağım. İnannın binici olan biri gelse ona daha uygun bir şekilde yardımıc olmak isterim. Umarım gönlüme göre bir mazda bulurum. Saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fiyat olarak ne kadarlık birşey arıyorsunuz bilmiyorum ama benim aracım şu an satılık 12000 km olmak üzere 2012 model impressive 7123km de landirenzo LPG taktırdım sağ arka kapıda hafif bir sürtme var sadece boyasında sorun olmadığı için ellettirmedim. forumda ilanım var bakabilirsiniz

Merhaba

Araca İstanbul çevresinde yada bayram öncesi hafta için Muğla çevresinde baktığımı belirtmem gerekirdi. Yinede teşekkür ederim.

Saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba

Cumartesi günü İzmir'de beyaz bir araca pazarlık ettim. Almak için anlaştım. Şase numarasını talep ettim  bilgileri beklerken.

Beğendim başka bir araca gitmeye karar verdim.  Aynı yaş ve km kırmızı mazdaya gittim. Sahibi çok iyidi görüştüm araca anlaştığımı söyledim. Biraz sohbet ettik. Sonra ayrıldık. Beyaz mazdayı bekliyordum. O sırada eşim kırmızı olsun biraz fazla olsun dedi. Kırmızıya beyazdan 1000 tl fazla fiyat vereceğimi Söyleyip aradım. Arkadaş kabul etmedi. Biraz üzüldüm. Açıkçası kırmızı olsun istiyordum. Sonra bir arama yaptım beyaz mazdanın şase numarası için. Galerici abi sahibi sattı dedi. İkinciye üzüldüm. Akşam girdim İnternet baktım yok yok bütçeme uygun istediğim mazda yok. Sabah çıktık  Çekemköyü dolaşıyoruz arabalara bakıyoruz. Bir ford fokus buldum. Aldım.

Araba arayışım burada bitti kişlier dışında birçok yere de mazda için uğradım.

Tespitlerim.

Mazda'sını kimse satmak istemiyor.

Araçlarını stanlar araçlarına bakmıyor. Kim parlamayan pırıl pırıl olmayan bir mal ister.

Ben aracımı satmak istiyorum fokus için istediğim fiyatın 3 bin aşağısına biniciye verdim. Arkadaş arabadan vaz geçemiyorsanız satışa çıkarmayın :)

Mazda sahibinden zor alınır o yüzden galericiden almak gerek.

Bilip bilmeyean mazda almaya kalkıyor. İzmirden bugüna aradılar mazdaya talip olan vaz geçmiş hala istiyorumusun diyor.

Neyse 3 sene sonra bir mazda 2014 alacağım. Bu kesin şimdilik Ford ile idare edeceğim.

Bu sebeple bu konuyu kilitleyebiliriz.

3 sene sonra tekrar görüşmek üzere.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neye niyet neye kısmet olmuş bu. Olmamış :)

kilitleyelim madem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.