Jump to content

LPG'li Araçlarda Buji Kullanımındaki Yanlışlar ve Doğrular

ali gb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sıralı Gürhan abi, ama sistemin aracıma uyumlu olmadığı görüşünde ustam. brc bayisi tesisatı komple kontrol etti, hiçbir şey bulamamış. avans ayarını dibe çekmişler, aslında bana yükselttik dediler. Teklerken bile araç uçuyordu, tekleme geçti ama teklese daha iyiydi :) iade edecem başka çaresi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış hatırlamıyosam daha önceki kara düzen lpg de ikende aynı sorun vardı , sonra boşuna paran gitmesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha öncekinde de tekleme vardı ama lpg bitmeye yakın yapıyordu. lpg dolu iken yoktu. o Lovato'du. benim ustamın aracında düz lovato var. arayıp söyliyecem Brc ye, muhtemelen iade almayacaklar ama mahkemelik olacağız o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kara düzen lpg tek nokta bile değildir, tek nokta doğan slx lerde var , tek nokta enjeksiyonlu araçlarda, senin bahsettiğinde direk hava filtresinin önünden hava filtresi borusuna lpg girişi yapılır ve lpg hava ile karışık manifolda gider çok basit bir sistem aslında , biz hala 1997 corollada kullanmaktayız ve hiç bir sorun yaşamadık. Genede hemen acele edip brc ile çatışma sakın, önce eski beyni takıp bir ayar denemesi yap bakalım senin ustan nasıl ayar çekecek, yeni baştan kara düzen  lpg beyni alacaksan eğer en ucuzundan al ben mimgas aldım öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kara düzen lpg tek nokta bile değildir, tek nokta doğan slx lerde var , tek nokta enjeksiyonlu araçlarda, senin bahsettiğinde direk hava filtresinin önünden hava filtresi borusuna lpg girişi yapılır ve lpg hava ile karışık manifolda gider çok basit bir sistem aslında , biz hala 1997 corollada kullanmaktayız ve hiç bir sorun yaşamadık. Genede hemen acele edip brc ile çatışma sakın, önce eski beyni takıp bir ayar denemesi yap bakalım senin ustan nasıl ayar çekecek, yeni baştan kara düzen  lpg beyni alacaksan eğer en ucuzundan al ben mimgas aldım öneriyorum.

Brc yi iade ettikten sonra sıfırdan karadüzen lpg yi taktırcam. brc nin üstüne mikser almayacam.

o da lovato olabilir. mazdalara uyum sağlıyor. mimgaz lantisi olan bi arkadaşta var ama çok yaktırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşlar aracımda buji değişimi olacak, 2 yıl önce aracımı ikinci el aldığımda üzerinde SKI6PR-E13 FOMOCO ince uçlu ateşleme bujisi vardı, onu normal nkg bujisi ile değiştirdim. Herhangi bir sorun yaşamadım. Şimdi yine buji değişimi yapmam gerekiyor, üzerinden çıkan fomoco bujileri daha çok sağlam duruyor, saklamıştım, şimdi ayni bujileri kullanayım diyorum. SKI6PR-E13 FOMOCO ince uçlu ateşleme bujileri(sanırım iridyumlu) hakkında düşünceleriniz nelerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...