Jump to content

Mazda 2'de Sürüş Esnasında Gelen Balata Kokusu

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba.

böyle bir sorun yaşayan var mı bilmiyorum ama sürüş esnasında yüksek hızlarda vites değişimi falan olmadan bazen balata kokusu alıyorum. normalda şehir içi yokuşlu trafikte ya kendimiz ya da öndekinin vites değişiminde bu koku bazen gelebiliyor o normal de bu dediğim önde araç yokken 5. viteste 80-100'le falan sabit hızda giderken geliyor?

hafif yokuşlarda da araba çabuk bayılıyor bu hızlarda. bi ilgisi var mı acaba

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg'den sonra mı bu şikayetiniz başladı. Yokuşlarda otomobilinizin çabuk bayıldığını söylediğiniz için. Aklıma ilk gelen lpg olayı. O hızlarda balata kokusunun olması ve bunu içeriden hissetmeniz!! Bilmiyorum bana faklı bir durum gibi geliyor. Lpg ile ilgili gerekli kontrolleri gözden geçirmelisiniz bence öncelikli olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balata kokusu frenden olmasın ? Belki fren balatalarının birinde bir sıkışma vardır. Koku geldiği durumlarda lastikleri kontrol ettiniz mi hiç aşırı ısınmış olan, koku gelen var mı diye..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg'den sonra mı bu şikayetiniz başladı. Yokuşlarda otomobilinizin çabuk bayıldığını söylediğiniz için. Aklıma ilk gelen lpg olayı. O hızlarda balata kokusunun olması ve bunu içeriden hissetmeniz!! Bilmiyorum bana faklı bir durum gibi geliyor. Lpg ile ilgili gerekli kontrolleri gözden geçirmelisiniz bence öncelikli olarak.

valla hocam lpg'den sonra farkettiğimi söyleyebilirim ama bi bağlantısını kuramadığım için dile getirmedim. böyle aslında tam olarak ne olduğu da belli değil ama bazen bariz balata kokuyor. ama bu koku hani yokuşlardaki duyduğumuz kokudan. bi geliyor bi kayboluyor anlamadım.

bu baskı balataya baktırayım diyecem ama daha bi iki ay once usta bakti denedi surdu sorun yok..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balata kokusu frenden olmasın ? Belki fren balatalarının birinde bir sıkışma vardır. Koku geldiği durumlarda lastikleri kontrol ettiniz mi hiç aşırı ısınmış olan, koku gelen var mı diye..

bu da olabilir mi bilmiyorum. hep bi şüphe duymadım değil. dik yokuşta bile bişa aldığımda araba araba eski arabalarım gibi hizlanmiyor. ben de hafifligine ve lastiklere vermiştim. hatta yokuşta bayılması ve çekmemesi de bundan olabilir mi acaba? aksi gibi ankara dışındayım.. bulunduğum yer de kuçuk ve usta vs yok.

bunu anlamanın bi yolu var mı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar sağolun haklısınız. lpg ile olan fark da biraz güç düşmesi ile ilgilili kulakları kabartmam olabilir. cekisin duşmesi daha da belli oluyordur inceden bir fren varsa bile. bugün bi ustaya göstermeye calısayım görüşleriniz için teşekkürler. muhtemelen frenle ilgili bir durumdur. benden onceki arkadas sagolsun bi boyatmış frenleri falan. ondan bile olabilir?

ben kış lastiği değişiminde sildirecektim ama bi bakalım.. bi gelişme olursa aktarırım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bugün bir usta bayağı bi söktü her tarafını bir sorun görmedi. yine de gerekli yerleri gresledi falan ama henüz bi deneme şansım olmadı. pim gibi bir şey biraz zorlanarak hareket ediyordu, orayı gevşetip yağladı falan ama bir sorun yoktu. uzun yol yapınca belli olur.

yanıtlarınız için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...