Jump to content

Mazda 3 Otomatik Vites Geçiş Devirleri ve Bagaj Kilidi Çalışma Şekli.

Basar1980
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba yaklaşık 10 gün önce aranıza yeni katıldım. 2011 Model Mazda 3 Touring (otomatik- LPG-Ankara) ) sahibiyim. Geçtiğimiz hafta sonu ilk uzun yol seyahatimi İstanbul istikametine yaptım. Ancak kafama takılan birkaç soru var . Yardımcı olursanız sevinirim. Belki bu konular daha önce açılmış olabilir. Lakin forumda detaylı bilgiye ulaşamadım.

Sorun 1 = vites geçişleri 1-2-3 normal ancak son vites aralığı 6.000 devirde atıyor ve motordaki ses seviyesi artıyor. Motordan gelen yüksek  ses beni biraz korkutuyor açıkçası  sizce bu normal mi?

Sorun 2 = İçeride bagaj düğmesi göremedim. Bagaja anahtar hariç müdahele edilmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İçeride bagaj kilidi yok maalesef. Bagajınızın açılabilmesi için manuel viteslerde el freninin çekili olması gerekiyor. Otomatik viteslerde de sanırım park modu yeterli oluyordur. En kötü ihtimal park modu+el freni çekili olması gerekiyordur, dışarıdan açılabilmesi için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ama, park modunda olsa bile dışarıdan bagaj kapağı düğmesi yok anahtardan mı açmam gerekiyor. Orasını çözemedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ama, park modunda olsa bile dışarıdan bagaj kapağı düğmesi yok anahtardan mı açmam gerekiyor. Orasını çözemedim

Olmaz olur mu gözünüzden kaçmış olsa gerek. Bagaj kapağında ki 3.fren lambasının içinde minicik düğme var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vites olayini anlamadim 3 den 4 e geciste mi sikinti var? Gaza basma oraniniza gore vites atar. Gaza cok basiyorsaniz maksimum devri gorene kadar atmiyor. Yokus inis veya du yolda 100-110 ile giderken 3. Viteste mi gidiyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vites olayini anlamadim 3 den 4 e geciste mi sikinti var? Gaza basma oraniniza gore vites atar. Gaza cok basiyorsaniz maksimum devri gorene kadar atmiyor. Yokus inis veya du yolda 100-110 ile giderken 3. Viteste mi gidiyor?

Evet aynen öyle..  sanıyorum kullanma ile alakalı çok yükleniyorum heralde
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız hayırlı olsun öncelikle.. Alırken ekspertiz yaptırmış mıydınız?

Birde küçük bir tavsiye,  gaza basarken köklemeden basın.. Bu araçlardaki otomatik şanzımanlar gaza basış oranınıza göre spor kullandığınızı düşünerek yüksek devirde vites geçişi yapıyor. Mesela 100 ile giderken gazı birden kökleyin sollama yaptığınızı düşünerek vites küçültür ve yüksek devire çıkar..

Eğer sakin kullanımda da sorun varsa servise göstermekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilgi ve alakanız için çok Teşekkür ediyorum. Bu forum sayesinde birçok konuda bilgi sahibi oldum.

Kendi adıma rica ederim. Bilgi, tecrübe ve deneyim paylaştıkça güzel. Aramızda daha yeni sayılırsın. Ama kalıcı ve katılımcı olmanı dilerim.

Keyifli forumlar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlara yardım ederken ki özverinizi izleyince gerçekten bu forumda olduğuma daha çok seviniyorum... sizin gibi değerli arkadaşlara  her forumda rastlanmıyor.  Ben de teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki diyelim akü bitti o zaman nasıl açılacak o bagaj manuel bi kol felan bulamadım ben...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki diyelim akü bitti o zaman nasıl açılacak o bagaj manuel bi kol felan bulamadım ben...

O da ihtimallerden birisi tabii ancak akünüz ne kadar bbitik olursa olsun bagaj kapağının motorunu yarım saniye çalıştıramayacak kadar değildir. Bu arada manuel bir kol falan yok, takviye lazım olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzinli mazda3 e 2 ay kadar binmemiştim. Gittim marşa bastım tık yok. ODB cihazıyla bağlandım 5.8 V akü voltajı. Bagajda takviye kabloları vardı bastım hemen açıldı.

Akü voltajı 0 ' a kadar düşerse açmaz tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akü biterse bagajın açılmaması problemlerin küçüğü durumuna gelir :):geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...