ali gb

Lantis Ampül tavsiyesi

slm beyler, yine ben :)

Benim lantisin sol ön far daha önceki pilot tarafından değişmiş. ama ne fayda yine farlar uzak mesafeyi göstermiyor. Uzunları yaksanız bile. klasik osram sarı ampüllerden takılı. xenon mu tavsiye edersiniz yoksa philipsin night breakeri ni mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merceği olmayan arabaya niye xenon tavsiye edelim. elektrikçinin bir bakması lazım farlarına diye düşünüyorum. fabrika çıkışı hangi ampul takılıysa zaten o yeterince aydınlatıyordur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Farlarınızda çizik çok mu? İsmail'in dediği gibi merceksiz fara Xenon takılmamalı. takılan Xenon karşıdan gelen aracın sürücüsünün gözlerini rahatsız eder. Night breaker Philips'in değil, Osram'ın ürünü. Aydınlatma süper, ömrü kısa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum ki mercek var mı yok mu... onu elektrikcime sorayımda...

Ayrıca Osram h1 ve h4 modelleri var. biraz pahalı. ama aydınlatmaları çok iyi. hepsibırada.com'da H1 62 tl, H4 73 TL...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

H4 lerde hem kısa hem uzun var. Bizim mazdalarda ikisi ayrı ayrı diye biliyorum. yani h1 ve h7 ayrı ayrı kullanılıyor olması lazım. Elektrikçiye gidersen sökünce görürsün zaten hangisi olduğunu. Ayrıca mercek yok eski arabalarda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haftasonu gidecem inş bakalım ne diyecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

slm beyler, yine ben :)

Benim lantisin sol ön far daha önceki pilot tarafından değişmiş. ama ne fayda yine farlar uzak mesafeyi göstermiyor. Uzunları yaksanız bile. klasik osram sarı ampüllerden takılı. xenon mu tavsiye edersiniz yoksa philipsin night breakeri ni mi?

Osram Night breaker plus tavsiye ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lafı ağzımdan aldınız

Çok kral ampüller xenon u ararmıyor.2senedir kullanıyorum çok memnunum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tmm, o ampüller iyi de NB plus h1 mi, h4 mü ?

Lafı ağzımdan aldınız

Çok kral ampüller xenon u ararmıyor.2senedir kullanıyorum çok memnunum

sen hangisini kullanıyorsun, h1 , h4 ?

Hepsiburada.com'da satılıyor, h1 ile h4 arasında 10-15 tl fark var. bi de parçacıdan alınca garantisi yok herhalde, hb.com'dan alırsak 2 sene garantili.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araciniz hangi ampul tipini kullaniyorsa onu alacaksiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tmm, o ampüller iyi de NB plus h1 mi, h4 mü ?

sen hangisini kullanıyorsun, h1 , h4 ?

Hepsiburada.com'da satılıyor, h1 ile h4 arasında 10-15 tl fark var. bi de parçacıdan alınca garantisi yok herhalde, hb.com'dan alırsak 2 sene garantili.

Ali o nasıl soru kafana göre seçmiyorsun farın ampül tipi neyse o.net hatırlamıyorum ama h7 di sanırım kısalar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ali o nasıl soru kafana göre seçmiyorsun farın ampül tipi neyse o.net hatırlamıyorum ama h7 di sanırım kısalar

Kardeş h1 - h4 derken yani ışığın gücünü temsil etmiyor mu? yapısını mı temsil ediyor ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ampülün çeşidine göre verilen isim o. h4 leri tek far olan arabalar kullanıyor. tofaşlar mesela h4. bizim kısalar h7 uzunlar h1

Not : ışık gücü birimi lümendir. 6000 k 8000 k gibi değerlerse renk sıcaklığıdır kelvin olarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Xenon'u hiçbir ampule değişmem. Ama illa ampul diyorsan Philips Diamond Vision ya da Xtreme Vision ötesi yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Xenon da iyisi olursa paraya kıyarsan anca yoksa alt sınıf xenonların ne ömrü nede aydınlatması tat vermiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Xenon'u hiçbir ampule değişmem. Ama illa ampul diyorsan Philips Diamond Vision ya da Xtreme Vision ötesi yok.

Kardeş bunlardan h4 olanı mı h 7 olanı mı?

Ayrıca bizim lantislere girişleri uyar değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.