Mstafa

Mazda 323 Aşırı Yakıt Tüketimi

henüz çok yeni bi mazda kullanıcısıyım.  ve ilk arabam olmakla birlikte pekte arabadan anladığım söylenmez. Neyse arkadaşların tavsiyesiyle bir araba aldık ama alır almaz sıkıntı baş gösterdi. Motor vs. sıkıntı yok dedi götürdüğümüz usta. Ama geçen hafta 20tl lik lpg ile 40km yolu zar zor yapınca direk lpgciye gittik. tüp beyninde kaçak olduğunu söyleyip beyni ve etrafında boruları yeniledi. 200tl bi para öylelikle gitti. Fakat sonradan tekrar denedik ve 10tl lik gaz ile 23km yaptık yani değişen hiç bir şey olmadı. sebebi neden olabilir? herkes 25-30 krş yakıyo derken bizimki 49-50 kuruş yakıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sadece bakımı yazmışınız ve altına not düşmüşünüz sedan araçların bilgileri elimde değil diye ve benim arabam sedan. yinede ilginiz için teşekkür ederim.

sorunuma var mıdır yardımcı olabilcek başka birisi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O sedan ifadesi sadece lastik havaları için geçerli, diğer tüm herşey aynıdır sedanda da HB de de ben aracınızın sedan olduğunun farkındayım, ayrıca bakım dediğiniz ifadeler yakıtla direk alakalıdır, buji kodu, hava filtresi açıklamaları, araç lpg de hava alırsa çok yakar, siz anlatılanları dahi anlamamışsınız hiç , benim yazdıklarım sizin aracınızda olması gereken ayar ve kullanmanız gerekenler, önce bir sabırla oku bakalım, bak trigerden bahsetmişim,sübap ayarından bahsetmişim, distribütör temizliğinden bahsetmişi, boşuna bahsetmemişim, önce aracınızın durumunu benim yazdıklarım gibi düzenleyeceksin sonrasına bakacaz, dediğim gibi size kimse bunu böle yap az yakar, demez benim yazdıklarım hem performans hemde yakıt ekonomisini etkiliyor, sizin aracınızın bahsettiğim ayarlarının ne olduğunu ne buji kullandığını nerden bilelim araç hakkında bişey yazmamışsın sadece yakıt tüketiminden şikayet etmişsin , buradan öle ezbere cevap verememki, benim kendi aracıma uyguladığım ve olması gereken işlemleri yazmışım, artık gerisi size kalmış, bu bilgilerle aracını kıyaslayacan böle değilse bu şekilde gerekenleri yapacan.

Hem böle konu açmadan önce 323 bölümünde bakınmanı öneriyorum bir çok konu var vede öneri önce onları bir oku.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracı işten 'anlayan' bir Lpg ustasına götür, benzinde de anormal tüketiyorsan yine 'anlayan' bir mazda ustasına götür.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lpg niz nedir? Hangi şehirdesiniz? Benzin ölçümleriniz nedir detaya inerseniz yardımcı olacak arkadaşlar yada usta tavsiyesi alabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.